اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

اقامت اروپا با تمکن مالی
اقامت اروپا با تمکن مالی

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی برای شهروندان کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا امکان‌پذیر است. البته شهروند مذکور بایستی بدون انجام سرمایه‌گذاری مستقل یا فعالیت اقتصادی در کشور مقصد، دارای درآمد سالانه ثابت بوده و توانایی پوشش هزینه‌های زندگی خود و همراهانش را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا به بررسی شرایط اقامت تمکن مالی اروپا  پرداخته و سپس توضیحاتی در خصوص چگونگی کسب ویزای تمکن مالی دو کشور یونان و اسپانیا را ارائه دهیم.

اقامت سرمایه گذاری یونان
رفع ریجکتی ویزای شینگن

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

چه افرادی کاندیدای مهاجرت به اروپا از طریق تمکن مالی هستند؟

متقاضیانی که دارای سرمایه اولیه در کشور مبدا بوده و همچنین درآمد ماهیانه به صورت منظم و ثابت داشته باشند، کاندیدای مهاجرت به اروپا از طریق تمکن مالی خواهند بود.

فرقی ندارد اینکه متقاضی یک برنامه نویس بوده و دارای درآمد ماهیانه عالی از این راه باشد یا اینکه بازنشسته است و از طریق سود حساب بانکی درآمد خود را کسب می‌کند؛ در هر صورت با برخورداری از سرمایه و درآمد کافی امکان مهاجرت به کشور اروپایی مورد نظر خود را خواهد داشت. این روش در حقیقت اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری مستقیم شمار می‌آید.

وجه تمایز وی آی پی گروپ
وجه تمایز وی آی پی گروپ

آشنایی با مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

متقاضیان با اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی می‌توانند از مزایایی به شرح زیر بهره‌مند شوند:

  • متقاضی و همراهان او امکان زندگی در کشور مورد نظر را تا پایان مدت اقامت خواهند داشت.
  • متقاضی می‌تواند در کشورهای حوزه شینگن بدون کسب ویزا رفت و آمد آزادانه و بدون محدودیت داشته باشد.
  • متقاضیان می‌توانند با گرفتن اقامت اروپا با تمکن مالی پس از ۵ سال زندگی، موفق به اخذ اقامت دائم شده و همچنین بعد از ۷ الی ۱۰ سال حق شهروندی کشور مورد نظر را بگیرند.
  • فرزندان متقاضی می‌توانند در کشور اروپایی به تحصیل در دوره مدرسه یا دانشگاه پرداخته و اقامت بگیرند.
  • متقاضی می‌تواند در طول اقامت خود اقدام به راه اندازی کسب و کار خود و مدیریت آن نماید.
  • متقاضی اقامت به روش تمکن مالی یا اقامت خود حمایتی اروپا می‌تواند از خدمات بیمه درمانی جهت خود و همراهانش بهره‌مند شود.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

معایب اقامت تمکن مالی اروپا

از مهمترین معایب اقامت اروپا از طریق تمکن مالی این است که متقاضی امکان شروع به کار را تا مدت زمان مشخصی در کشور مقصد نخواهد داشت. در صورت راه‌اندازی کسب و کار تنها امکان مدیریت آن را داشته و نبایستی دارای موقعیت شغلی و حقوق مشخصی در ارتباط با آن باشد.

منابع مالی برای احراز تمکن مالی اروپا

متقاضیان برای دریافت اقامت اروپا به روش تمکن مالی بایستی درآمد و سرمایه خود را از طرق زیر نشان داده و اثبات نمایند.

منابع مورد نظر برای درآمد ماهیانه

  • پول ماهانه‌ای که از طریق اجاره ملک به حساب متقاضی واریز می‌شود.
  • سودی که به واسطه یک سرمایه‌گذاری، به صورت ماهانه به حساب متقاضی می‌آید.
  • درآمدی که متقاضی از شرکت یا بیزینس خود به دست می‌آورد.
  • پولی که به صورت ماهانه و یا از طریق بازنشستگی به حساب متقاضی واریز می‌شود.

داشتن سرمایه اولیه

متقاضی اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی بایستی دارای سرمایه اولیه در قالب حساب بانکی باشد. مبلغ فوق بایستی در حساب بانکی معینی در کشور مبدا نگهداری شده و مدارک و رسید حساب آن در هنگام اخذ ویزا ارائه شود.

کشورهایی که می‌توان از طریق تمکن مالی به آنها مهاجرت کرد

بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام به صدور ویزا و اقامت به روش تمکن مالی می‌نمایند. در این میان اسپانیا و یونان از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می‌آیند. اغلب متقاضیان مهاجرت به این کشورها را ایرانیان تشکیل می‌دهند که از طریق تمکن مالی قصد گرفتن اقامت دارند. در ادامه این مقاله با شرایط هر یک از این کشورها برای اخذ ویزای تمکن مالی اروپا آشنا خواهید شد.

اقامت تمکن مالی کشور اسپانیا

اسپانیا از پرطرفدارترین کشورها برای کسب اقامت تمکن مالی محسوب می‌شود که پس از ۵ سال به متقاضیان اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال نیز پاسپورت و حق شهروندی اعطا می‌کند. هزینه کسب این اقامت در مقایسه با کشورهایی مانند فرانسه بسیار ارزان و به صرفه‌تر است. در ادامه با برخی از شرایط اسپانیا برای دریافت ویزای خود حمایتی اروپا آشنا می‌شوید:

میزان سرمایه اولیه

متقاضیان ویزای خود حمایتی اسپانیا بایستی دارای سرمایه اولیه به میزان ۲۷۷۹۲ یورو باشند، همچنین برای هر یک از همراهان بایستی مبلغ ۶۹۴۸ یورو به این سرمایه اولیه اضافه نمایند.

میزان درآمد ماهانه

متقاضیان اقامت اروپا با تمکن مالی برای کشور اسپانیا بایستی دارای درآمد ماهیانه منظم و ثابتی به مبلغ ۲۳۱۶ یورو باشند. همچنین مبلغ ۵۷۹ یورو برای هر یک از همراهان به این درآمد ماهیانه اضافه می‌شود.

تقریباً بعد از یک سال زندگی در این کشور حق کار کردن و یا راه اندازی کسب و کار به متقاضیان داده می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مهمترین نکات در خصوص دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا

کسب اقامت خود حمایتی اسپانیا منوط به حضور متقاضی در این کشور است. متقاضی برای دریافت ویزای خود حمایتی اروپا بایستی حدود ۶ ماه حضور پیوسته یا ناپیوسته در این کشور داشته باشد. پس از اخذ ویزا، متقاضی اقامت موقت یک ساله‌ای را دریافت کرده که امکان تمدید آن را تا دو مرتبه خواهد داشت. سپس تمدید ویزا برای مراحل بعد هر دو سال صورت خواهد گرفت.

دشواری‌های اخذ ویزای تمکن مالی اسپانیا

به طور کلی اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی برای کشور اسپانیا با سختی‌ها و چالش‌هایی همراه بوده که ممکن است متقاضی را از کسب این ویزا مأیوس نماید. به عنوان مثال سختی‌هایی که به واسطه زمان‌بر بودن گرفتن نوبت سفارت اسپانیا وجود دارد، باعث می‌شود تا اغلب متقاضیان به دنبال اخذ ویزای تمکن مالی این کشور نباشند. البته مجموعه حقوقی VIP GROUP با برخورداری از کارشناسان متخصص و مجرب مراحل کسب ویزای خود حمایتی اسپانیا را برای متقاضیان گرامی هموار و آسان می‌نماید.

اقامت تمکن مالی کشور یونان

یونان از دیگر کشورهای جذابی است که اغلب ایرانیان متقاضی اخذ اقامت این کشور از طریق تمکن مالی هستند. دلیل این محبوبیت به عدم شرط حضور در این کشور برمی‌گردد که بر اساس آن متقاضی بایستی تنها برای ثبت درخواست و دریافت اقامت در این کشور حضور داشته باشند. بعد از انجام این مراحل لزومی به حضور متقاضی در کشور یونان نخواهد بود.

هزینه‌های مهاجرت به اروپا از طریق تمکن مالی برای کشور یونان بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. همچنین ویزای اعطا شده ۲ ساله بوده و می‌توان آن را تمدید کرد. پس از سال پنجم نیز متقاضیان می‌توانند درخواست خود را مبنی بر اخذ اقامت دائم این کشور ارائه دهند. در ادامه با برخی شرایط مهم کشور یونان برای اخذ تمکن مالی آشنا می‌شوید:

اقامت یونان با خرید ملک

میزان سرمایه اولیه

میزان سرمایه اولیه اقامت اروپا با تمکن مالی برای کشور یونان مبلغ ۲۴۰۰۰ یورو است. برای همسر متقاضی مبلغ ۴۸۰۰ یورو و برای هر یک از فرزندان متقاضی مبلغ ۳۶۰۰ یورو به میزان این سرمایه اضافه می‌شود.

میزان درآمد ماهانه

میزان درآمد ماهانه برای شخص متقاضی در حدود ۲۰۰۰ یورو بوده که برای همسر ۴۰۰ یورو در ماه و برای هر فرزند ۳۶۰ یورو در ماه به آن اضافه می‌شود.

مهمترین نکات در خصوص دریافت ویزای تمکن مالی یونان

ویزای تمکن مالی کشور یونان دارای تمدید ۲ ساله است. همچنین این ویزا دارای شرط حضور بوده و متقاضی بایستی شش ماه در سال را در کشور یونان حضور داشته باشد. بر این اساس متقاضی بایستی یک سال یا ۱۲ ماه در کشور یونان باشد. البته با استفاده از پول این مشکل قابل حل بوده و می‌توان بدون حضور اقدام به تمدید ویزای تمکن مالی یونان کرد.

متقاضیان برای کسب اقامت دائم یونان می‌توانند به دو صورت عمل نمایند. اول اینکه شرکتی را تاسیس کرده و یا اقدام به خریداری بیزینس نمایند. بنابراین اقامت دائم و دریافت پاسپورت محدود به تمدید اقامت موقت نخواهد بود.

برای دریافت اقامت تمکن مالی برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه نیاز به داشتن دو ویزای توریستی در گذشته است، در صورتی که برای کسب اقامت تمکن مالی کشور یونان احتیاجی به داشتن چنین ویزایی نیست.

روش های دیگر اقامت در اروپا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت اروپا با روش خرید ملک

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

اقامت ثبت شرکت در اسپانیا

اقامت اروپا با روش ثبت شرکت

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

معایب اخذ ویزای تمکن مالی کشور یونان

مهاجرت به یونان دارای معایبی است که از جمله آنها می‌توان به نرخ بالای بیکاری در این کشور اشاره کرد. علاوه بر این افرادی که قصد زندگی در کشور یونان را دارند بایستی با زبان رسمی این کشور آشنا شده و به یادگیری زبان یونانی بپردازند. یادگیری و آموزش زبان یونانی برای اغلب مهاجران امری دشوار و سخت است.

مدارک مورد نیاز برای اقامت اروپا با تمکن مالی

برای دریافت اقامت اروپا با تمکن مالی با توجه به کشور مقصد نیاز به ارائه مدارک مختلفی است. البته بسیاری از این مدارک یکسان بوده که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

مدارک شخصی متقاضی برای اخذ ویزا

سایر مدارک متقاضی برای اخذ ویزای اروپا به روش تمکن مالی

برای دریافت اقامت اروپا با تمکن مالی با توجه به کشور مقصد نیاز به ارائه مدارک مختلفی است. البته بسیاری از این مدارک یکسان بوده که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

اقامت اروپا با تمکن مالی از محبوب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای اروپایی مانند یونان و اسپانیا است. در این مقاله با شرایط و نکات اقامت خود حمایتی اروپا به ویژه در مورد کشورهای اسپانیا و یونان آشنا شدید. موسسه حقوقی VIP GROUP از موسسات معتبر و باسابقه در خصوص کسب ویزای کشورهای خارجی به طرق مختلفی از جمله شغلی، تمکن مالی، سرمایه‌گذاری و… است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم در خصوص اخذ اقامت و کسب ویزا با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید.

مطالب مرتبط