اقامت کشور یونان با روش تمکن مالی (بدون سرمایه گذاری)

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

اقامت یونان با ثبت شرکت

دریافت اقامت اروپا و رسیدن به اقامت دائم اروپا در مدت زمان کوتاه، آن هم به صورت خانوادگی، مهم‌ترین دلیلی است که باعث شده افراد مشهور زیادی در ایران مانند بازیگران و صاحبان مشاغل بزرگ و پردرآمد در ایران، اقامت کشور اروپایی یونان را در سال‌های اخیر (2022 و 2023) دریافت کنند.

به طور قطع سریع‌ترین و کم دردسرترین راه برای دریافت کارت اقامت اروپا، از طریق کشور یونان است که در سال‌های 2021 تا 2023، رتبه 7 معتبرترین پاسپورت‌ها را از بین دیگر کشورهای جهان اخذ کرده است. اقامت کشور یونان از طریق تمکن مالی (بدون سرمایه‌گذاری) دلایل زیادی برای پرطرفدار بودن دارد.

افرادی که اقامت اروپا را از طریق کشور یونان دریافت می‌کنند، اجازه دارند فرزندان خود را برای تحصیل (رایگان) در اروپا ثبت نام کنند. (تحصیل تا دوره دانشگاه رایگان است)

همچنین افراد خانواده، پدر و مادر و فرزندان بالای 18 سال می‌توانند جداگانه حساب بانکی اروپایی افتتاح نمایند و Visa Card شخصی دریافت کنند. علاوه بر این تمامی اعضا خانواده می‌توانند بدون ویزا و هر زمان از سال با خرید بلیط هواپیما، به صورت مستقیم به کشورهای اروپایی (مانند هلند، سوئیس، آلمان، فرانسه و…) سفر کنند.

یکی از نکات پراهمیت اروپا این است که افرادی که به دلیل درآمد بالا و شغل سرپرست خانواده در ایران، قصد زندگی در اروپا را ندارند هم برایشان این اقامت مناسب است. چرا که فقط با یکبار سفر در سال (حداقل 3 روز)، می‌توانید این نوع اقامت را دریافت نمایید. البته ما پیشنهاد می‌کنیم با سرمایه گذاری در یونان به غیر از دریافت اقامت این کشور سرمایه خود را حفظ کنید و حتی آن را اجاره دهید و کسب درآمد کنید.

رفع ریجکتی ویزای یونان
اقامت تمکن مالی یونان

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

مزایای دریافت اقامت اروپا (یونان بدون سرمایه گذاری)

اخذ اقامت تمکن مالی یونان چه شرایطی لازم دارد؟

اقامت کشور اروپایی یونان مخصوص افرادی است که نشان دهند در کشور خود یعنی ایران وضعیت مالی و درآمد خوبی دارند. درآمد خانواده‌ای که قصد دریافت اقامت یونان را دارند، باید بالاتر از 100 میلیون تومان در ماه باشد. (معادل 2000 یورو).

به این ترتیب افرادی که بتوانند از روش‌های مختلفی تمکن مالی خود را اثبات نمایند، می‌توانند این نوع اقامت را دریافت کنند. روش‌های اثبات تمکن مالی عبارتند از:

  • درآمد شغلی

  • دریافت اجاره از ملک

  • سود سهام و سپرده

  • حقوق بازنشستگی

اما دریافت اقامت تمکن مالی شرایط دیگری هم دارد که به شرح زیر است:

حتما سرپرست خانواده باید صاحب شغل باشد. یعنی سهامدار شرکت بوده یا پروانه و جواز کسب ارائه دهد و یا شغل کارفرمایی داشته باشد تا به این ترتیب این اقامت به خانواده کارفرما داده شود. آخرین شرط مهم برای اخذ اقامت، داشتن حداقل 2 سند ملکی است. اگر شما شرایط فوق را دارید به شما تبریک می‌گوییم، چون شرایط اصلی دریافت اقامت اروپا برای خانواده خود را دارید. البته نداشتن سوء پیشینه و عدم داشتن بیماری‌های واگیردار هم جز شرایط لازم برای دریافت این نوع اقامت است. 

روش های اثبات تمکن مالی یونان
روش های اثبات تمکن مالی یونان

چگونه برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان شروع کنیم؟

شما برای آن که اقامت خود حمایتی یونان را دریافت نمایید، می‌توانید به وکلای مجرب ما در VIP GROUP وکالت دهید تا آن‌ها تمامی پروسه را به طور قانونی پیش ببرند. برای ارتباط با تیم کارشناسان هلدینگ VIP GROUP تنها کافی است با یکی از شماره‌های 02128111666 و 09128710583 تماس گرفته حاصل نمایید و سوالات خود را در خصوص مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی مطرح کنید. البته لازم به ذکر است با اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری می‌توانید گلدن ویزا این کشور را اخذ کنید و به راحتی در این کشور رفت و آمد کنید.

تمکن مالی یونان
ویزای تمکن مالی یونان

مدارک لازم برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مهم‌ترین بخش در اخذ ویزا و اقامت از کشوری، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و ارائه آن به سفارت کشور مقصد است. برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت خودحمایتی یونان عبارتند از:

(تمامی مدارک ذکر شده در بالا بایستی توسط دارالترجمه رسمی به تایید وزارت دادگستری و همچنین وزارت امور خارجه برسد.)

مراحل دریافت اقامت یونان با تمکن مالی

از بهترین شیوه‌های مهاجرتی که هیچگونه نیازی به سرمایه‌گذاری نداشته و تنها کافی است که شما ثابت کنید می‌توانید از عهده هزینه‌های زندگی خود و خانواده بربیایید، اقامت تمکن مالی یونان است. مراحل دریافت ویزا و اقامت یونان از طریق تمکن مالی به شرح زیر است:

دریافت ویزا توریستی و سفر به یونان

در مرحله نخست شما بایستی به کشور یونان سفر کنید که برای این کار نیاز است ویزای توریستی این کشور از نوع C شینگن را دریافت نمایید. در این سفر متقاضی اصلی باید حتما حضور داشته باشد، اما رفتن همراهان احتمالی آن، الزامی نخواهد بود.

افتتاح حساب در یونان

بعد از ورود به خاک کشور یونان و  طی کردن مراحل قانونی، باید در یکی از بانک‌های معتبر این کشور حساب بانکی باز کنید. شما پس از طی این پروسه به ایران برخواهید گشت.

ارائه درخواست ویزا تمکن مالی

در ادامه شما باید درخواست خود را برای دریافت ویزا تمکن مالی یونان ثبت کنید. نتیجه نهایی درخواست شما به طور معمول پس از 2 ماه اعلام می‌شود و در صورتی که با ویزا موافقت شود، شما و همراهانتان می‌توانید به آسانی به یونان سفر کنید.

مراحل بایومتریک

در مرحله بعدی باید امور مربوط به بایومتریک، انگشت‌نگاری و یکسری امور اداری و امنیتی را پشت سر بگذارید.

دریافت اقامت

نهایتا بعد از گذراندن مراحل ذکر شده در بالا، به شما و همراهانتان اقامت 2 ساله یونان اعطا خواهد شد.

هلدینگ مهاجرتی VIP GROUP می‌تواند شما را در تمامی مراحل ذکر شده در بالا همراهی کرده و سرعت دریافت کارت اقامت یونان از طریق تمکن مالی را برایتان افزایش دهد.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

اقامت تمکن مالی یونان
اقامت یونان از طریق تمکن مالی

درآمد مورد نیاز برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی

یکی از مهم‌ترین موارد دریافت ویزای خود حمایتی یونان، تامین سرمایه لازم به جهت اقدام به این روش است. این روش مناسب افرادی است که درآمد مکفی داشته و می‌توانند از عهده هزینه‌های زندگی در یونان بربیایند.

این درآمد مورد نیاز می‌تواند از طریق سود سهام، سود بانکی، اجاره املاک و مستغلات آن باشد، به این صورت که بدون حضور شما در ایران نیز کسب درآمد اتفاق بیفتند. برای دریافت اقامت یونان با تمکن مالی بایستی ثابت کنید که هزینه‌های زندگی برای یک سال زندگی در یونان را دارید.

روش های دیگر اقامت کشور یونان

اقامت با خرید ملک در اسپانیا

اقامت با خرید ملک در یونان

یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت یونان بدون شرط حضور دائم در این کشور، خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو است.

اطلاعات بیشتر

اقامت ثبت شرکت در اسپانیا

اقامت ثبت شرکت در یونان

کشور یونان در زمینه اقتصادی و سرمایه‌گذاری پیشرفت چشمگیری داشته است، در  سال‌های اخیر مورد استقبال مهاجران قرار گرفته است.

اطلاعات بیشتر

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

یونان کشوری مهاجرپذیر است و سالانه تعداد زیادی از افراد از طریق روش‌های متنوعی، اقدام به مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی می‌کنند. شما با اخذ اقامت خود حمایتی یونان از مزایای بالایی برخوردار شده و همانند بومیان این کشور می‌توانید از حقوق شهروندی بهره‌مند شوید.

برای مهاجرت به یونان روش‌های متنوعی پیش روی متقاضیان قرار گرفته است که هر فرد با توجه به شرایط شخصی که دارد، بایستی بهترین روش را برای مهاجرت به آن انتخاب نماید.

یکی از انواع روش‌های مهاجرت به یونان، دریافت ویزای تمکن مالی یونان و اخذ اقامت این کشور است. شما با اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید. برای دریافت اقامت کشوری، ابتدا لازم است که اطلاعات کافی از شرایط و قوانین آن کشور داشته باشید.

وکلای مجرب و خبره هلدینگ VIP GROUP در تمامی مسیر اخذ ویزا و دریافت کارت اقامت یونان از طریق تمکن مالی همراه شما عزیزان خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های 02128111666 و 09128710583 تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه مستمر و درخشان در امور مهاجرتی، اخذ ویزا و اقامت کشورهای خارجی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد اخذ اقامت یونان با تمکن مالی را دارید، می‌توانید با کارشناسان با تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

مطالب مرتبط

سوالات متداول کاربران

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که هرکدام شرایط و مزایای مختص به خود را دارند. دانستن روش‌های مختلف مهاجرت به یونان می‌تواند در به دست آوردن اطلاعات برای افرادی که قصد اخذ تابعیت یونان می‌تواند مفید باشد.

در صورتی که میزان مبلغ بیشتری در حساب بانکی خود داشته باشید، شانس شما برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان افزایش پیدا می‌کند.

اجازه راه اندازی هرگونه شغل اعم از مغازه، فروشگاه، شرکت و راه اندازی هر گونه بیزینس خدماتی امکان پذیر است. فقط اجازه استخدام در ادارات دولتی یونان و اتحادیه اروپا را در ابتدای اقامت ندارید.

خیر، برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، نیازی به ارائه مدرک زبان یونانی نخواهید داشت.