ثبت شرکت در کشور فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

فرانسه یکی از کشورهای توسعه یافته در اتحادیه اروپا است و سطح زندگی شهروندانش استاندارد بسیار بالایی دارد. همین موضوع موجب شده است تا فرانسه به یکی از مقاصد پرطرفدار، برای مهاجران تبدیل شود. فرانسه کشوری دموکراتیک با حکومت متمرکز نیمه ریاستی است. این کشور به دلیل سطح مطلوب آزادی‌های مدنی، عضویت در منطقه یورو و… رشد اقتصادی چشمگیری داشته است.

در سال‌های اخیر، ثبت شرکت در فرانسه بسیار متداول بوده و افراد زیادی از سرتاسر دنیا، به دنبال اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری هستند. شایان ذکر است که فرانسه بستر مناسبی برای استارت‌آپ‌ها فراهم کرده و سرمایه‌گذاری کلانی در این بخش انجام داده است. در ادامه شرایط و مراحل ثبت شرکت در فرانسه را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار داده و برایتان شرح دادیم.

اقامت سرمایه گذاری یونان

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت، می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم کشور فرانسه برای شما شود. اما بایستی به این نکته توجه فرمایید، در صورتی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت را دارید، لازم است از قوانین خاصی که در این کشور از سوی دولت اعلام شده است، آگاه باشید. شما برای آن که شرکتی را در فرانسه ثبت کنید، نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسوی ندارید. شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت عبارتند از:

ارائه مدرک تحصیلی

داشتن مدرک تحصیلی در مقطع فوق لیسانس، می‌تواند امور ثبت شرکت را برای شما تسهیل کند. با این وجود برای ثبت شرکت، داشتن حداقل مدرک لیسانس ضروری است.

سابقه کار و سن متقاضی

برای ثبت شرکت بهتر است سن متقاضی بالای 35 سال باشد. داشتن حداقل 5 سال سابقه کار در حوزه مدنظر با موضوع کار شرکت، ضروری است.

داشتن تمکن مالی

با توجه به کاری که شما قصد راه‌اندازی آن را در فرانسه دارید، میزان تمکن مالی متغیر است. در حالت کلی می‌توان گفت حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه، به ازای هر شخص 30 هزار یورو است.

شما بایستی در ماه، توانایی پرداخت حداقل 2 هزار یورو حقوق کارکنان شرکت را داشته باشید. همچنین مالکیت کل سهام و دارا بودن جایگاه اول در شرکت نیز از دیگر شرایط ثبت شرکت در فرانسه است. توصیه می‌شود حداقل 2 نفر شریک برای خود مشخص نمایید.

ارائه بیزینس پلن

با توجه به شرایط اقتصادی که کشور فرانسه دارد، برخی از بیزینس پلن‌ها در برنامه دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت، قبول می‌شوند. به همین جهت شرط اول برای دریافت ویزای ثبت شرکت فرانسه، تایید شدن بیزینس پلن شما است.

 

 

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت دارای 10 مرحله مجزا است که عبارتند از:
 1. انتخاب اسم

  در مرحله اول برای ثبت شرکت، انتخاب یک اسم برای شرکتتان ضروری است. در صورتی که نام تجاری مدنظر شما قبلا به ثبت رسیده باشد، هیچگونه حق و حقوق قانونی نسبت به این نام و برند، نخواهید داشت.
 2. طرح تجاری

  طرح تجاری تعیین می‌کند که حوزه کسب و کار شما دقیقا چیست، چه بازار و مشتریانی دارد و همچنین چقدر سرمایه نیاز دارد. شما با کمک این طرح می‌توانید ایده‌های خود را به خوبی به سرمایه‌گذاران توضیح دهید.
 3. آیین‌نامه و ساختار

  در این بخش بایستی نوع و ساختار تجارت خود را تعیین کنید. پس از آن لازم است آیین‌نامه شرکت را تدوین کنید. برای آن که بتوانید به درستی این مرحله را پشت سر بگذارید، نیاز است که اطلاعات کافی و کاملی از ساختار شرکت‌ها و کسب و کارهای موجود در فرانسه داشته باشید.
 4. افتتاح حساب بانکی

  بعد از تنظیم آیین‌نامه، شما به یک حساب بانکی تجاری نیاز خواهید داشت. برای افتتاح حساب، باید یک جلسه با مدیر بانک ترتیب داده و طی آن طرح تجاری و کلیه فعالیت‌های خود را ارائه دهید. برای باز کردن چنین حسابی، شما به حداقل 4 هزار یورو نیاز خواهید داشت. این مبلغ از نظر قانونی کمتر از میزان گفته شده است، اما هیچ‌کدام از بانک‌ها با مبلغ قانونی برای شما افتتاح حساب انجام نمی‌دهند. (لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد شما از راه دور نیز در کشور فرانسه، افتتاح حساب انجام دهید و برای انجام این کار لزوما نیازی به سفر به فرانسه ندارید.)
 5. آگهی قانونی

  باید یک آگهی در روزنامه‌های معتبر فرانسه منتشر کرد. برای مثال دو روزنامه Le Parisien و Les Echos شناخته شده و معتبر هستند.
 6. دریافت تاییدیه

  بعد پشت سر گذاشتن تمامی مراحل، لازم است که درخواست شما تاییدیه‌های رسمی را از سوی دولت فرانسه و اداره مالیات این کشور دریافت نماید.
 7. ثبت نام

  پس از دریافت تاییدیه‌ها، یک شماره ثبت به شما داده می‌شود. این شماره کدی است 14 رقمی که آن را نوعی شماره شناسنامه شرکت تلقی می‌کنند که در اوراق رسمی کارها، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 8. استخدام یک حسابدار

  شما موظف هستید که یک حسابدار فرانسوی را در شرکت خود استخدام کنید. وظیفه حسابدار این است که به طور کامل شما را با قوانین به روز مالیاتی فرانسه آشنا کند.
 9. اخذ ویزا

  با تمام شدن کلیه مراحل، به شما ویزا ثبت شرکت فرانسه اعطا می‌شود و می‌توانید به آسانی و بدون محدودیت به این کشور رفت و آمد داشته باشید.
 10. اخذ اقامت دائم

  پس از آن که مدت زمان مورد نیاز را در فرانسه زندگی کردید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست خود را ثبت نمایید. زمانی که قصد دریافت اقامت دائم را دارید، بایستی نکات زیر را رعایت کرده باشید: • ایجاد شغل برای شهروندان فرانسوی • پرداخت درست و به موقع هزینه‌های مربوط به کسب و کار و نیرو استخدام شده در شرکت • رشد خوب و سودهی شرکتی که به ثبت رسانده‌اید

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه

برای ثبت شرکت در فرانسه و اخذ اقامت این کشور، مدارکی مورد نیاز است که شما موظف هستید آن‌ها را به دولت فرانسه ارائه دهید. برخی از این مدارک عبارتند از:
اقامت ارمنستان از طریق ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت در فرانسه

انواع شرکت‌ها در فرانسه

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

در پایان

کشور فرانسه به دلیل رونقی که در کسب و کار دارد، مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است و سالانه مهاجران زیادی از طریق ثبت شرکت در این کشور، موفق به اخذ اقامت فرانسه می‌شوند. این کشور شرایط و قوانین را برای ورود به خاک خود برای شروع کسب و کار، آسان کرده است.

در صورتی که شما هم قصد مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید. هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری و بیش از 30 نیرو حرفه‌ای در زمینه امور مهاجرتی نظیر اخذ ویزا، رفع ریجکتی ویزا و دریافت اقامت کشورهای خارجی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

سوالات متداول کاربران

 

بله، بعد از گذشت 7 تا 10 سال از دریافت اقامت موقت، شما می‌توانید نسبت به اخذ پاسپورت فرانسوی درخواست خود را ثبت نمایید.

در صورتی که گردش مالی شرکت بیش از 250 میلیون یورو باشد، مالیات با نرخ 10.7% اعمال می‌شود.

بله، شما می‌توانید برای فرزندان بالای 25 سال خود اقامت فرانسه را اخذ نمایید.