اقامت در قبرس شمالی با خرید ملک

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

شرایط خرید ملک در قبرس به دلیل گسترش رفاه آن، بسیار مساعد بوده و شما می‌توانید با پرداخت مبلغی معادل 80 هزار پوند به بالا که البته این هزینه را نیز به طور 30 درصد نقد و مابقی به صورت اقساط قابل پرداخت نمایید، صاحب یک ملک در قبرس شوید.

هلدینگ VIP GROUP به داشتن سابقه درخشان در زمینه خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت این کشور، در تمام این مسیر مهاجرتی همراه شما و خانوادتان خواهد بود و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقامت شما و اعضا خانوادتان را دریافت نماید.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

شرایط خرید ملک در قبرس

مناطق اطراف دریای مدیترانه بهترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آیند. قیمت ملک در قبرس شمالی به نسبت دیگر مناطق دریا مدیترانه، بسیار ارزان و مناسب است. هزینه خرید ملک در قبرس شمالی تقریبا نصف قیمت خرید ملک در قبرس جنوبی و اسپانیا است. این کشور موقعیت جغرافیایی خوبی داشته و طبیعت بکری دارد. برای خرید ملک در قبرس شمالی شما بایستی درخواستتان را در انجمن شهرداری این کشور ثبت نمایید و یک پروسه 6 ماهه را نیز پشت سر بگذارید تا با درخواستی که داده‌اید موافقت شود. نکته حائز اهمیت در خرید ملک در قبرس این است که هر فرد یا هر زوج تنها یک ملک اجازه دارند خریداری نمایند و امکان خرید چندین ملک به طور همزمان با هم وجود ندارد. اندازه ملک مورد نظر بایستی حداکثر 1338 متر باشد. در صورتی که ملک خریداری شده شما، متعلق به فردی خارجی (غیر قبرسی) یا ترکی باشد، هیچ محدودیتی در میزان متراژ آن وجود نخواهد داشت. اقامت قبرس شمالی با خرید ملک پروسه به نسبت آسان و بی‌دردسری است، اما با این حال باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی، آشنایی کافی با این مورد نداشته و با قوانین حاکم بر آن کشور آشنا نیستید.

به همین منظور کارشناسان هلدینگ VIP GROUP تا انتهای راه خرید ملک در قبرس شمالی همراه شما عزیزان خواهد بود و بهترین‌ها را در این مسیر برای شما فراهم می‌کند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع ملک در قبرس

روند خرید خانه در قبرس شمالی با توجه به نوع سند مالکیت ملک مورد نظر، متفاوت خواهد بود. در این کشور املاک و مستغلات آن به روش‌های مختلفی به فروش می‌رسند که به شرح زیر است:

  • ملک ترکی: ملکی است که پیش از تقسیم قبرس به دو بخش جنوبی و شمالی در سال 1974 میلادی، در مالکیت ترک‌ها قرار داشته است.
  • ملک خارجی: ملکی که پیش از سال 1974 تحت مالکیت خارجی‌ها و اروپایی‌ها بوده است.
  • ملک قبرسی: کلیه ملک‌هایی که دولت قبرس به عنوان غرامت به ترکی‌های قبرسی اعطا کرده است که زمین‌هایشان را در جنگ 1974 از دست داده‌اند.
  • ملک TDM: املاکی که از سال 1975 به بعد توسط دولت قبرس شمالی به مهاجران ترک و کارگران اهدا شده است.
  • ملک اجاره‌ای: املاک دولت که می‌شود آن‌ها را برای مدت طولانی 49 سال اجاره داد. این کار را می‌توانید به کمک وکیل مهاجرتی یا به طور مستقیم انجام دهید. همچنین می‌توانید درخواست خرید خود را به وزارت گردشگری قبرس شمالی ارسال نمایید.
  • ملک آزاد: برای خریداری این نوع ملک، باید به طور مستقیم با صاحب‌خانه قرارداد ببندید. شخص فروشنده و شما زیر نظر یک وکیل، بایستی قراردادی را تنظیم نمایید و جزئیاتی مثل قیمت نهایی ملک، زمان تکمیل خرید ملک و دیگر شرایط لحاظ شده را، امضا فرمایید. پس از آن درخواست را به وزارت کشور بفرستید و منتظر جواب آن بمانید.

خرید و فروش ملک‌های TDM به جهت ارزان قیمت بودن نسبت به دیگر ملک‌ها، ریسک خرید بالاتری نیز دارد. می‌توان ملک اجاره‌ای در قبرس شمالی را به روشی کم و بیش مشابه با ملک آزاد خریداری نمود. تنها تفاوت در این است که درخواست خرید ملک شما بایستی به جای وزارت کشور، به وزارت گردشگری ارسال شود.

مراحل خرید ملک در قبرس

در صورتی که در هر کشور دیگری سابقه کیفری داشته باشید، اجازه خرید ملک در قبرس شمالی به شما داده نخواهد شد. از سویی دیگر پیش از خرید خانه در این کشور، بایستی آزمایش‌های لازم را بدهید و سلامت جسمی شما مورد تایید قرار گیرد. مراحل خرید ملک در قبرس شمالی به دو بخش تقسیم می‌شود که عبارتند از:

مراحل مربوط به شخص خریدار

مراحل مربوط به وکیل

ثبت ملک به اسم خریدار

بعد از صدور مجوز خرید به اسم خریدار، وکیل با اطلاع فروشنده ملک مراحل انتقال سند را آغاز می‌کند.

مالیات برارزش افزوده در خصوص املاک باز فروش قابل پرداخت نخواهد بود. زیرا این مبلغ توسط خریدار پیشین و در حین انتقال سند به اسم اون پرداخت شده است. مالکیت کلیه اسناد صدور یافته شده در قبرس شمالی اعم از اسناد ترکی و معاوضه، به صورت کاملا قطعی و تحت ضمانت جمهوری ترک قبرس شمالی و جمهوری ترکیه است.

مدارک لازم برای خرید ملک

بعد از دریافت ویزا قبرس شمالی و ورود به خاک این کشور، به جهت خرید ملک در قبرس شمالی بایستی مدارک زیر را ارائه دهید:

اقامت قبرس از طریق خرید ملک

یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به قبرس، خرید خانه در قبرس است. شما از این طریق می‌توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضا خانوادتان دریافت نمایید. برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک باید مدارکی را ارائه دهید که به شرح زیر است:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

اقامت قبرس با خرید ملک
خرید ملک در قبرس

مزایای خرید ملک در قبرس

در پایان

در سال‌های اخیر سرمایه گذاری در قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور مورد توجه مهاجران ایرانی قرار گرفته است. شرایط مساعد اقتصادی و آسان بودن پروسه خرید ملک در قبرس، نقش موثری در جذب سرمایه‌گذاران خارجی به این کشور داشته است.

هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری مستمر در زمینه خرید ملک در قبرس و اخذ اقامت این کشور، شما را در تمامی مراحل خرید خانه و سرمایه‌گذاری در قبرس همراهی خواهد کرد. چنانچه قصد دریافت اقامت قبرس با خرید ملک را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به طور رایگان مشاوره دریافت نمایید.