اخذ اقامت تمکن مالی اتریش

اقامت اتریش از طریق تمکن مالی برای افراد مناسب است که از قدرت مالی بالایی برخوردار هستند و قصد دارند بدون سرمایه‌گذاری یا اشتغال در این کشور، اقامت خود را دریافت کنند.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت تمکن مالی اتریش

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

برای انجام این کار شما باید اسناد مربوط به دارایی‌های خود را ارائه دهید و اثبات نمایید که می‌توانید از عهده هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود در اتریش، بدون دریافت کمک مالی از دیگران بربیایید.

شما با دریافت اقامت خود حمایتی اتریش، می‌توانید برای سرمایه‌گذاری در این کشور نیز اقدام فرمایید. از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی، داشتن یک درآمد ماهانه ثابت در حدود 2 الی 3 هزار یورو است. همچنین شما بایستی 6 ماه در سال را در خاک اتریش سکونت داشته باشید و اجاره‌نامه یک ملک را نیز ارائه دهید.

این نوع از مهاجرت به اتریش با این که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، اما ظرفیت محدودی نیز دارد. اتریش سالانه تنها به درخواست 400 الی 500 نفر برای اخذ اقامت خودحمایتی اتریش پاسخ می‌دهد. از این رو توصیه می‌شود در صورتی که خواهان اخذ اقامت اتریش از این روش هستید، ما هلدینگ VIP GROUP تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

شرایط اقامت تمکن مالی اتریش

اخذ ویزای تمکن مالی اتریش شرایط مخصوص خود را دارد. این نوع اقامت هر سال به تعداد نفرات محدودی تعلق می‌گیرد. این تعداد سالانه توسط دولت اتریش برای هر کشور تعیین می‌شود که تعداد آن در خاورمیانه به 37 نفر می‌رسد.

در یک خانواده، تمامی اعضا آن حتی کودکان هم باید به این سهمیه باقیمانده برسند. همانطور که به آن اشاره کردیم، نکته مهم در این روش اثبات تمکن مالی کافی برای شخص متقاضی و اعضا خانواده آن است. شما باید در حساب بانکی کوتاه مدت خود حداقل مبلغ 20 هزار یورو به جهت اثبات تمکن مالی برای طول دوره اقامت یک سال خود داشته باشید.

در صورتی که همسر خود را نیز همراه با خود به کشور اتریش ببرید، باید موجودی حساب بانکی شما حداقل 32.500 یورو باشد و برای هر یک از فرزندان نیز بایستی مبلغی معادل 3.500 یورو در حساب خود واریز نمایید.

چنانچه دارای حداقل مدرک دیپلم نباشید، باید مدرک زبان آلمانی A1 خود را از موسسات معتبر و مورد قبول دریافت نمایید و آن را به سفارت کشور اتریش ارائه دهید. از سویی دیگر داشتن مدرک زبان آلمانی برای هر یک از فرزندان بین 14 تا 17 سال ضروری است.

شایان ذکر است که اگر قصد دریافت اقامت تمکن مالی اتریش را دارید، بایستی 6 ماه از سال را به صورت پیوسته و متوالی در این کشور سکونت داشته باشید. ارائه اجاره‌نامه اتریش نیز از الزامات مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت این کشور است.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

افراد واجد شرایط برای دریافت ویزای تمکن مالی اتریش

افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای خودحمایتی اتریش هستند عبارتند از:

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی اتریش

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی به شرح زیر است:

مراحل دریافت ویزای خودحمایتی اتریش

یکی از نکات مهمی که در خصوص اخذ اقامت اتریش وجود دارد، این است که مراحل دریافت اقامت این کشور به چه صورت انجام می‌گیرد. در حالت کلی هدف هر شخصی از مهاجرت به کشورهای خارجی، دریافت اقامت دائم و کارت شهروندی آن کشور است و هر چه این موضوع سریع‌تر به وقوع بپیوندد، رضایت افراد نیز بیشتر خواهد بود.

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی به این صورت است که در ابتدا یک اقامت 1 ساله به شما اعطا خواهد شد و بعد از آن برای 1 سال دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود. چنانچه شرط حضور در اتریش را رعایت کرده باشید، به شما اقامت 3 ساله اتریش تعلق خواهد گرفت.

از این رو بایستی آگاه باشید که از این طریق نمی‌توانید به سرعت اقامت دائم اتریش را دریافت نمایید، بلکه پس از گذشت 5 سال نسبت به دریافت اقامت دائم خود بایستی اقدام کنید. شرایط تمدید اقامت از این طریق کاملا بستگی به عملکرد قانونی شما در این کشور دارد.

در صورتی که در مدت زمان تعیین شده جرمی مرتکب نشده باشید و شرط حضور را نیز رعایت کرده باشید، می‌توانید به آسانی اقامت خود را در اتریش تمدید کرده تا زمانی که اقامت دائم به شما اعطا شود.

مزایای اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

شما با دریافت اقامت تمکن مالی اتریش از مزایای فراوانی بهره‌مند خواهید شد که عبارتند از:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

مهاجرت به اتریش مدارک و اسناد مورد نیاز خود را می‌خواهد و با توجه به این که از طریق کدام روش اقدام به اخذ اقامت این کشور بکنید، این شرایط تغییر خواهد کرد. آسان ترین راه مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی است و به دلیل آن که نیازی به انتقال سرمایه ندارد، ریسک بسیار کمتری نسبت به دیگر راه‌های اخذ اقامت اتریش دارد.

هلدینگ VIP GROUP با 15 سال تجربه کاری مستمر و بیش از 30 نیرو حرفه‌ای و آموزش دیده در خصوص امور مهاجرتی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد دریافت اقامت دائم اتریش و آگاهی از هزینه مهاجرت به اتریش را دارید، می‌توانید با شماره‌های قرار گرفته در سایت تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

در این حالت جواز کار تا زمانی که تابعیت اتریشی خود را دریافت نکنید امکان‌پذیر نیست.

پس از گذشت 10 سال از اقامت دائم شما در این کشور، شما می‌توانید تابعیت اتریش را دریافت نمایید.