ثبت شرکت در کشور یونان

ثبت شرکت در یونان
دریافت اقامت یونان با ثبت شرکت

به دلیل آن که کشور یونان در زمینه اقتصادی و سرمایه‌گذاری پیشرفت چشمگیری داشته است، در طی سال‌های اخیر مورد استقبال مهاجران قرار گرفته است و افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور از طریق راه‌های مختلف اقدام می‌کنند.

یکی از این راه‌های دریافت اقامت یونان، ثبت شرکت در این کشور است. چنانچه قصد ثبت شرکت در یونان را دارید، بایستی آگاه باشید که این کشور نیز مانند دیگر کشورها، قوانین و شرایط خاصی برای ثبت و راه‌اندازی کسب و کار تصویب کرده است. البته شما به غیر از روش ذکر شده با ویزای تمکن مالی یونان و یا اقامت یونان با خرید ملک می‌توانید به همراه خانواده خود اقامت این کشور را دریافت کنید.

شود قبل از هر اقدامی، ابتدا اطلاعات کافی از قوانین کشوری که قصد مهاجرت کردن به آن را دارید، کسب کنید. در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز و مزایای دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت خواهیم پرداخت.

اقامت سرمایه گذاری یونان

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

شرایط ثبت شرکت در یونان

برای آن که بتوانید شرکتی در یونان ثبت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنید، تعدادی شرایط است که بایستی آن‌ها را دارا باشید تا موفق به اخذ اقامت یونان شوید. این شرایط عبارتند از:

مراحل ثبت شرکت در یونان

پیش از آن که فرآیند ثبت شرکت در یونان را آغاز کنید، لازم است که با مراحل کار آن آشنایی کافی داشته باشید. مراحل ثبت شرکت در کشور یونان به شرح زیر است:
 1. انتخاب اسم برای شرکت

  در اولین قدم برای ثبت شرکت، باید یک اسم برای کسب و کاری که راه انداخته‌اید، انتخاب کنید. پس از آن باید از طریق اتاق بازرگانی و صنعت کشور یونان، صحت نام تجاری را مورد بررسی قرار دهید و چنانچه مشکلی نداشت، نام شرکت را تایید کنید.
 2. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز

  شما موظف هستید تمامی مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و به اداره ثبت شرکت در یونان تحویل دهید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که تمامی مدارک بایستی معتبر باشند.
 3. واریز سرمایه شرکت

  اگر شرکت شما به گونه‌ای بوده که به حداقل سرمایه نیاز داشته باشد، بایستی که سرمایه شرکت را به حساب آن واریز کرده و رسید پرداخت را همراه با دیگر مدارک به اداره ثبت شرکت تحویل دهید.
 4. گرفتن شماره شناسایی مالیاتی (TIN)

  برای انجام کلیه امور مالیاتی شرکت، لازم است که شما از اداره مالیات یونان، شماره شناسایی مالیاتی دریافت نمایید. در صورتی که سهام‌دار شرکت شما یونانی نیست، برای اخذ کد (TIN) باید یک فرد بومی را به عنوان نماینده مالیاتی خود معرفی نمایید تا کارهای مربوط به شرکت را پیش ببرد.
 5. مشخص کردن آدرس دفتر ثبت شده برای شرکت

  برای آن که شرکتی در یونان ثبت کنید، بایستی یک دفتر داشته باشید که آدرس آن هم ثبت شده باشد. تمامی اطلاعیه‌ها و نامه‌ها به آدرس دفتر در یونان ارسال می‌شود.
 6. تنظیم نمودن اساسنامه شرکت

  شما باید که اساسنامه شرکت را تنظیم کنید و آن را به دفتر چاپ ملی در یونان تحویل دهید تا در روزنامه ملی یونان منتشر شود. اساسنامه باید شامل اسم کامل کسب و کار، هدف شرکت، میزان سرمایه شرکا براساس ارزش آن‌ها، آدرس دفتر شرکت و... باشد.
 7. ساخت یک مهر برای شرکت

  نیاز است که شما برای شرکت یک مهر با نام تجاری آن بسازید. در این مهر شماره ثبت مالیاتی شرکت و اداره مالیاتی که شرکت زیر نظر آن قرار دارد نیز باید روی مهر درج شود.
 8. ثبت کردن شرکت در اداره ثبت تجاری عمومی (GEMI)

  بعد از آن که کلیه مدارک مورد نیاز را تکمیل کردید و اساسنامه تنظیم شد، بایستی که شرکت را در اداره ثبت تجاری عمومی نیز ثبت کنید.
 9. اخذ گواهی ثبت شرکت

  بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل گفته شده و تایید آن‌ها توسط مراکز مربوطه، شرکت شما به ثبت رسیده و گواهی ثبت شرکت برایتان صادر می‌شود.
اقامت یونان با ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در یونان

برای ثبت شرکت در یونان، ارائه یک سری مدارک ضرورت داشته و بایستی آن‌ها را به طور منظم جمع‌آوری کنید. کلیه این مدارک باید قانونی و معتبر باشد و چنانچه مدارک جعلی ارائه دهید، با شما برخورد خواهد شد. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت عبارتند از:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع روش‌های دریافت اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

در حالت کلی ثبت شرکت یونان به 6 روش مختلف صورت می‌گیرد که عبارتند از:

شرکت‌های با مسئولیت محدود (EPE)

یکی از رایج‌ترین انواع شرکت در یونان بوده و برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مناسب است. به حداقل یک سهامدار و یک مدیر نیاز دارد و حداقل سرمایه مورد نیاز در آن حدود 4500 یورو است. سهامداران و مدیران در شرکت‌های با مسئولیت محدود، می‌توانند هر ملیتی داشته باشند. مسئولیت سهامداران به ازای سرمایه‌ای که دارند، محدود می‌شود.

ثبت شرکت خصوصی

شرکت خصوصی با یک مدیر و همچنین یک سهامدار تاسیس می‌شود. افراد می‌توانند به صورت شخصی و حقوقی باشند و ملیتی که دارند نیز اهمیتی ندارد. برای ثبت شرکت خصوصی حداقل سرمایه‌ای وجود ندارد.

 

 

شرکت‌های سهامی عام

این نوع شرکت‌ها به حداقل سه مدیر و یک سهامدار نیاز دارند که این افراد نیز می‌توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند و ملیت‌ آن‌ها نیز مهم نیست.

 

 

شعب دیگر شرکت‌های خارجی

شعب را می‌توان با یک مدیر و یک سهامدار تاسیس نمود. شرکت اصلی در برابر اقداماتی که دفاتر شعب انجام می‌دهند، باید پاسخگو باشد زیرا شعبه از شرکت مادر جدا به حساب نمی‌آید. شرکت اصلی می‌تواند در هر کشوری باشد اما شعبه آن در یونان تاسیس شود. حضور حداقل یک مدیر و نماینده برای رسیدگی به امور مالیاتی شعبه نیاز است.

دفاتر نمایندگی در یونان

این دفاتر برای کمک به ارتقای خدمات و همچنین کالاهای شرکت مادر و انجام تحقیقات بازار تاسیس می‌شود. در دفتر نمایندگی هیچگونه فعالیت تجاری یا دارای سود نمی‌توان انجام داد.

 

شرکت‌های تضامنی

شرکت‌های مشارکتی یا تضامنی اکثرا به دست کارآفرینان تاسیس می‌شوند. در این نوع شرکت‌ها مسئولیت شرکا محدود نبوده و تمامی آن‌ها بایستی در ضرر و زیان سهیم باشند.

 

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در یونان مزایای متعددی داشته که عبارتند از:

روش های دیگر اقامت کشور یونان

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت با تمکن مالی در یونان

شما با اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

اقامت با خرید ملک در اسپانیا

اقامت با خرید ملک در یونان

یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت یونان بدون شرط حضور دائم در این کشور، خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو است.

اطلاعات بیشتر

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

با ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در یونان، فرصت‌های متعددی برای شما فراهم خواهد شد. کشور یونان این امکان را در اختیار مهاجران قرار داده است که از طریق ثبت شرکت در یونان، بتوانند اقامت این کشور را بگیرند. به همین جهت هلدینگ VIP GROUP با بیش از 30 نیرو متخصص و آموزش‌دیده در زمینه امور مهاجرتی، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد مهاجرت به یونان از طریق ثبت شرکت را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

مطالب مرتبط

سوالات متداول کاربران

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در کشور یونان، 4500 یورو است.

ثبت شرکت پروسه‌ای زمان‌بر است و هیچکس نمی‌تواند تضمین کند که این کار را به سرعت پیش ببرد، اما به طور معمول چیزی در حدود 3 ماه زمان خواهد برد تا شرکت شما با موفقیت به ثبت برسد.

با ثبت شرکت در یونان نمی‌توانید اقامت این کشور را اخذ کنید، مگر آن که سرمایه شما برای ثبت این شرکت 250 هزار یورو باشد. با این میزان از سرمایه و پس از گذشت 5 سال زندگی در خاک یونان، شما می‌توانید موفق به اخذ اقامت این کشور شوید.