اخذ اقامت یونان با خرید ملک

یونان به دلیل شرایط اقتصادی و موقعیت مکانی مناسبی که دارد، سالانه مورد توجه مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا قرار می‌گیرد. از این رو این کشور راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت، پیش روی متقاضیان قرار داده است.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت خرید ملک یونان

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

یکی از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت یونان بدون شرط حضور دائم در این کشور، خرید ملک به ارزش 250 هزار یورو است. چنانچه به دنبال مهاجرت به یونان از طریق سرمایه ‌گذاری هستید، اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک یکی از ساده‌ترین روش‌ها است. در ادامه به بررسی دقیق مزایا و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در یونان پرداخته‌ایم.

چه کسانی واجد شرایط خرید ملک در یونان هستند؟

اغلب کشورهای اروپایی از جمله یونان، هیچگونه محدودیتی برای خرید ملک توسط افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند، وضع نکرده‌اند. خرید خانه و ملک در یونان، یکی از راه‌های مطمئن برای سرمایه‌گذاری در این کشور است و شما می‌توانید ملک خریداری شده را به صورت کوتاه مدت و بلند مدت به دیگر افراد اجاره دهید و از این طریق سود قابل توجهی دریافت کنید.

با خرید ملک در کشورهای اروپایی، سرمایه شما به صورت یورو یا دلار حفظ می‌شود و ارزش آن نیز براساس دلار رشد خواهد کرد. این به عنوان یک سرمایه‌گذاری کاملا ایمن به حساب می‌آید. تنها شرطی که برای خرید خانه در یونان بایستی آن را رعایت کنید، داشتن حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک مورد نظر است، به همین جهت تقریبا تمامی افراد خارجی، شرایط خرید ملک در یونان را دارند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مزایا دریافت اقامت یونان با خرید ملک

دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه‌ گذاری و خرید ملک مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. برخی از مزیت‌های خرید ملک در این کشور به شرح زیر است:

هزینه‌های مقرون به صرفه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی

افرادی که قصد خرید ملک در یونان را دارند، می‌توانند تنها با 250 هزار یورو موفق به خرید ملک در این کشور شوند، در صورتی که این مبلغ در دیگر کشورها بالاتر است.

قیمت مناسب املاک در یونان

قیمت املاک در یونان به نسبت دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه‌تر است. قیمت هر مترمربع خانه در شهر آتن پایتخت یونان، 1700 یورو است.

کسب سود و درآمد

یونان یک کشور توریستی به حساب می‌آید و به همین جهت سرمایه‌گذاری در آن با خرید ملک، درآمد مناسب و بالایی برای شما به همراه دارد. به طور میانگین براساس گزارشات درج شده در سایت Numbeo، املاک و مستغلات آن در آتن، در سال حدود 4.5% بازده اجاره دارند.

دریافت اقامت برای تمامی اعضای خانواده

شما با خرید ملک در یونان نه تنها برای خود، بلکه برای تمامی اعضا خانواده نیز موفق به اخذ اقامت کشور یونان می‌شوید. همسر یا شریکی که با آن قراردادی در یونان منعقد کرده‌اید، فرزندان تا سن زیر 18 سال و همچنین والدین شما به همراه والدین همسرتان می‌توانند اقامت یونان را دریافت کنند.

امکان دریافت تابعیت یونان

شما در صورتی که ملک خود را به مدت 5 سال نفروشید، اجازه اقامت دائم در کشور یونان را خواهید داشت. بعد از گذشت 7 سال نیز می‌توانید نسبت به دریافت تابعیت یا شهروندی یونان اقدام نمایید.

نیازی به پرداخت مالیات اضافی نیست

یونان با چند کشور دیگر نظیر آمریکا، روسیه و بریتانیا معاهده مالیات مضاعف دارند. با توجه به این معاهده، افراد خارجی تنها در یونان مالیات بر اموال یونان را بایستی پرداخت کنند. همچنین در صورتی که شما کمتر از 183 روز در یونان سکونت داشته باشید، مقیم مالیاتی به حساب نخواهید آمد.

هیچ محدودیتی در خرید ملک وجود ندارد

شما به عنوان یک سرمایه‌گذار، می‌توانید در هر منطقه از یونان که تمایل دارید، ملک خریداری کنید. این ملک می‌تواند در یک مکان توریستی یا حتی در جزایر بیرونی یونان باشد. از سویی دیگر ملک خریداری شده توسط شما می‌تواند ملک جدید، نوساز یا حتی درحال بازسازی باشد.

امکان سفر به 27 کشور عضو حوزه شینگن

یونان جزء کشورهای عضو حوزه شینگن است و به همین جهت شما با دارا بودن اقامت این کشور، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی به 27 کشور عضو منطقه شینگن سفر کنید.

مدارک لازم برای برای دریافت گلدن ویزای یونان ( پس از خرید ملک دریونان )

  • تکمیل فرم درخواست
  • ارائه 3 قطعه عکس رنگی
  • پاسپورت اعضا خانواده با اعتبار به همراه کپی صفحات آن
  • شناسنامه و کارت ملی اعضا خانواده
  • مدارک شغلی متقاضی
  • سند ازدواج
  • کپی از قرارداد ملک خریداری شده
  • مدارکی مبنی بر پرداخت شدن مالیات
  • اثبات تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

قوانین اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

در صورتی که قصد دریافت اقامت سرمایه گذاری یونان را دارید، نیاز است از نحوه اقامت یونان با خرید ملک و تابعیت در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. یونان در سال 2013 میلادی قانون دریافت گلدن ویزا از طریق سرمایه‌گذاری را مصوب نمود. طبق این قانون شهروندان غیراروپایی در صورت سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو، می‌توانند موفق به دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک شوند. شما بعد از گذشت 5 سال در صورتی که ملک خریداری شده خود را نفروخته باشید، به آسانی می‌توانید اقامت خود را تمدید نمایید. شایان ذکر است که شما اجازه اجاره دادن ملک خریداری شده خود را نیز دارید.

مراحل خرید ملک در یونان

برای خرید ملک در یونان و اخذ گلدن ویزا، نیاز است که ملکی به ارزش 250 هزار یورو خریداری کنید. برای انجام این کار ابتدا از طریق دعوتنامه رسمی که توسط هلدینگ VIP GROUP برای شما صادر می‌شود باید به کشور یونان سفر کنید.

این سفر را می‌توانید به صورت تنها یا همراه با خانواده خود بروید. شما باید پاسپورت خود و اعضا خانواده را به دفتر VIP GROUP ارائه دهید تا دعوتنامه شما به صورت رسمی در مدت زمان یک ماه صادر گردد. بعد از آن باید به شهر آتن که پایتخت کشور یونان است سفر داشته باشید. این سفر را می‌توانید به تنهایی یا همراه با پرسنل مجموعه VIP GROUP بروید و از ملک‌های یونان بازدید کرده و ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

شایان ذکر است که مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک باید از حساب شخصی شما در اروپا پرداخت شود تا بتوانید گلدن ویزا یونان را دریافت نمایید. به همین جهت در مدت زمانی که در یونان اقامت دارید، پرسنل ما در این کشور اقدام به افتتاح حساب بانکی برای شما خواهند کرد.

بعد از افتتاح حساب به شما Visa Card تعلق می‌گیرد و قادر خواهید بود از این حساب در تمامی کشورهای دنیا به استناد ایران استفاده فرمایید و مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک را در حسابتان واریز کنید. در نهایت بعد از تسویه هزینه ملک، وکیل مهاجرتی VIP GROUP درخواست شما را مبنی بر اخذ اقامت طلایی یونان در اداره مهاجرت به ثبت می‌رساند تا مراحل مربوط به اخذ گلدن ویزا آغاز شود.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

سالانه مهاجران زیادی به قصد خرید ملک و اخذ اقامت به کشور یونان سفر می‌کنند، از این رو دولت این کشور راه‌های متنوعی برای اعطا نمودن اقامت به متقاضیان در نظر گرفته است. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه ‌گذاری، یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت اقامت این کشور است.

هلدینگ VIP GROUP با بیش از 30 نیرو متخصص و 17 سال تجربه درخشان در کلیه امور مهاجرتی از قبیل اخذ ویزا، رفع ریجکتی ویزا و اخذ اقامت کشورهای خارجی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد سرمایه‌گذاری و خرید ملک در یونان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول کاربران

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که هرکدام شرایط و مزایای مختص به خود را دارند. دانستن روش‌های مختلف مهاجرت به یونان می‌تواند در به دست آوردن اطلاعات برای افرادی که قصد اخذ تابعیت یونان دارند، می‌تواند مفید باشد.

خیر، بعد از خرید ملک در این کشور، نیازی به حضور مداوم شما در یونان نخواهد بود.

بله، با سرمایه‌گذاری و خرید ملک در یونان، شما می‌توانید بعد از گذشت 5 سال از اقامتتان در این کشور، نسبت به دریافت پاسپورت یونان اقدام نمایید.

به صورت نرمال فرآیند اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک بین 4 الی 6 ماه زمان می‌برد.