اقامت در کشور فرانسه با خرید ملک

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور فرانسه وجود دارد که یکی از این روش‌ها اقامت فرانسه با سرمایه گذاری در این کشور است. در سال‌های اخیر، یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه برای ایرانیان، خرید ملک بوده است. چنانچه قصد مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک را دارید، بایستی از شرایط و مراحل کار آن به طور کامل آگاهی داشته باشید. در ادامه به بررسی تمامی نکات مربوط به خرید ملک در کشور فرانسه خواهیم پرداخت تا شما موفق به دریافت اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه شوید.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

مراحل خرید ملک در فرانسه

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که قصد اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری را دارید، بایستی مراحلی را به طور پیوسته طی نمایید. شایان ذکر است که طی کردن این مراحل بدون داشتن وکیل مهاجرتی، کاری سخت و دشوار است، به همین جهت توصیه می‌شود که در انجام کلیه امور، از یک شخص متخصص کمک بگیرید. روند خرید ملک در فرانسه به گونه‌ای است که انجام کارهای آن حدودا 3 ماه زمان می‌برد. در ابتدا بایستی با توجه به بودجه خود، نسبت به جستجوی خانه‌ای مناسب، اقدام کنید. بعد از آن که ملک مورد نظر خود را انتخاب کردید، لازم است که پیشنهاد رسمی خود را به صورت مکتوب به آژانس املاکی که آگهی ملک را در آن مشاهده کردید، بدهید. پس از آن که پیشنهاد شما از سوی آژانس تایید شد، باید امضا قراردادهای اولیه صورت بگیرد. سپس یک دوره تجدید نظر نیز در قرارداد، قرار می‌گیرد. بعد از آن که مبلغی تحت عنوان سپرده اولیه پرداخت نمودید، فرآیند انتقال ملک در حدود 3 ماه زمان می‌گیرد. با پشت سر گذاشتن این مراحل، در نهایت لازم است که پرداخت نهایی انجام شود و تکمیل قرارداد صورت بگیرد.
بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

در صورتی که قصد خرید ملک در فرانسه را دارید، لازم است آگاه باشید که صاحبان ملک در این کشور، به طور خودکار اقامت دائم در خاک فرانسه را دریافت نمی‌کنند، اما با خرید ملک، می‌توان ویزا این کشور را دریافت کرد.( شایان ذکر است در مواقعی با خرید ملک در فرانسه حتی ویزا هم به شما تعلق نخواهد گرفت) شما می‌توانید در فرانسه ملک خریداری کرده و پس از آن کارت اقامت این کشور را دریافت کنید. همچنین با ثبت یک شرکت تجاری و پرداخت کردن مالیات و کسب درآمد به مدت حداقل 3 سال در فرانسه، نسبت به دریافت کارت شهروندی و پاسپورت فرانسه، درخواست دهید. اگر از همان ابتدا به دنبال اخذ اقامت دائم فرانسه هستید، توصیه می‌شود از طریق روش خود حمایتی یا تمکن مالی فرانسه اقدام کنید و موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شوید. بعد از آن که از این طریق کارت اقامت خود را دریافت کردید، می‌توانید در فرانسه ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

چه کسانی واجد شرایط خرید ملک در فرانسه هستند؟

شرایط اشخاص جهت دریافت اقامت فرانسه با خرید ملک، باید به صورت تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. افراد غیر فرانسوی بدون آن که در فرانسه اقامت داشته باشند نیز می‌توانند در این کشور ملکی خریداری کنند. برای انجام این کار، لازم است ویزای توریستی فرانسه را دریافت کنند و وارد خاک فرانسه شده و پروسه خرید ملک را پشت سر بگذارند. برای اخذ ویزا توریستی باید اجاره‌نامه منزل یا نامه رزرو هتل را ارائه دهند. برای خرید ملک در فرانسه نیاز است که به سن قانونی 18 سال رسیده باشید. از نظر ارزش ملک خریداری شده، محدودیتی وجود ندارد. املاک با توجه به موقعیت مکانی که در فرانسه دارند، به صورت میانگین بین 100 هزار تا 1 میلیون یورو قیمت آن‌ها، متغیر هستند. (به ازای هر نفر از افراد خانواده باید 6 متر در نظر گرفته شود روی متراژ خانه)

مدارک لازم برای خرید ملک در فرانسه

مسلما برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک، لازم است که مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید و به طور کامل در اختیار دولت فرانسه قرار دهید. مدارکی که برای خرید ملک در این کشور بایستی به دولت آن ارائه دهید، عبارتند از:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک
اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مزایای خرید ملک در فرانسه

فرانسه یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است و از نظر توریستی از رتبه بالایی برخوردار است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در آن، اخذ ویزای شینگن و بهره‌مندی از مزایا فراوان آن است. در ادامه برخی از مزیت‌های اقامت فرانسه از طریق خرید خانه را برایتان آورده‌ایم که به شرح زیر است:

در پایان

فرانسه یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن است و سالانه افراد زیادی تمایل به اخذ اقامت این کشور دارند. به همین جهت دولت فرانسه راه‌های مختلفی برای اعطا کردن اقامت به مهاجران، در نظر گرفته است. یکی از راه‌های متدوال و آسان، دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه است. فرانسه مزایای فراوانی را در اختیار دارندگان اقامت این کشور، قرار می‌دهد. رفت و آمد آسان در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، بهره‌مندی از بیمه‌های درمانی و تکمیلی، ثبت شرکت یا خرید و فروش ملک در این کشور و کسب درآمد از این راه، افتتاح حساب بانکی و دریافت وام از بانک‌های فرانسوی و… برخی از مزایای اخذ اقامت کشور فرانسه است.

هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه و بیش از 30 نیرو حرفه‌ای و آموزش‌دیده در حوزه مهاجرتی، آماده ارائه خدمات در زمینه اخذ ویزا، اخذ اقامت کشورهای خارجی و رفع ریجکتی ویزا به شما عزیزان است. چنانچه قصد اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.