اقامت کشور ایتالیا با روش تمکن مالی (بدون سرمایه گذاری)

اقامت تمکن مالی ایتالیا
اقامت خودحمایتی ایتالیا

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

ایتالیا کشوری پیشرفته و با ثبات اقتصادی است و سالانه متقاضیان زیادی از طریق روش‌های مختلف به این کشور مهاجرت می‌کنند. یکی از این روش‌ها، اقامت ایتالیا با تمکن مالی است که در سال‌های اخیر در بین مردم ایران رواج یافته است.

پیش از این برای اخذ اقامت ایتالیا، سختی‌های زیادی را متحمل می‌شدید، اما خوشبختانه امروزه می‌توانید از طریق اثبات تمکن مالی خود به دولت این کشور، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اقامت دائم خود را دریافت کنید. شایان ذکر است که در میان تمامی روش‌های اخذ اقامت ایتالیا، اقامت خود حمایتی این کشور یکی از بهترین گزینه‌ها است.

در این روش بایستی با ارائه مستندات، تمکن مالی خود را به دولت ایتالیا اثبات کنید. شما می‌توانید با ارائه مدارکی مبنی بر داشتن درآمد ثابت در ایران، نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی خواهیم پرداخت.

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

شرایط لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا

برای دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا، نیاز است که در ایران، درآمدی معادل 30 هزار یورو در سال داشته باشید. این درآمد باید به صورت پایدار و مستمر باشد و در صورتی که در جایی مشغول به کار هستید، این اجازه را ندارید که از حقوق آن استفاده کنید. شما از طریق چند روش می‌توانید سرمایه مورد نیاز خود را اثبات نمایید که عبارتند از:

یکی از مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت تمکن مالی ایتالیا، اثبات کردن داشتن سرمایه اولیه در کشور ایران است. شما بایستی به صورت مستند و کاملا دقیق، منابع درآمدی پایدار خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. گواهی تمکن مالی، یک نمونه از اسناد مورد نیاز است که در آن مبلغ موجود در حساب بانکی شما ذکر شده است.

تا حدامکان بهتر است که با جزئیات مدارک را ارائه دهید، به همین جهت نوع حساب، باقیمانده آن، درآمد ماهیانه و اسنادی که درآمدهای مالی اضافی شما را اثبات می‌کند نیز به سفارت کشور ایتالیا تحویل دهید.

از حقوق بازنشستگی یا انواع مستمری، قراردادهای مالکیت و اجاره‌نامه، مالکیت مشاغل، سود سهام و… نیز به عنوان منابع مالی دیگر می‌توانید استفاده کنید.

دقت فرمایید که در اقامت خودحمایتی ایتالیا، به ازای هر شخص که همراه شما می‌آید، باید مبلغی معادل 20 درصد مبلغ اولیه، روی سرمایه خود بگذارید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ایتالیا، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما بایستی مدارک مورد نیاز را به طور منظم جمع‌آوری کنید و آن‌ها را به سفارت ایتالیا، تحویل دهید. مدارک لازم جهت اخذ اقامت ایتالیا با تمکن مالی عبارتند از:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

فرآیند دریافت ویزا و اقامت تمکن مالی ایتالیا

جهت دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا، بایستی از طریق سفارت این کشور اقدام نمایید. شما پس از ارائه مدارک مورد نیاز مانند پرینت حساب بانکی، مدارک هویتی، مدارک کاری و… باید در انتظار دریافت ویزای نوع D کشور ایتالیا باشید. بعد از آن که ویزا خود را دریافت کنید، لازم است که به کشور ایتالیا سفر کرده و به اداره پلیس و اداره پست محل اقامت خود مراجعه فرمایید و درخواست دریافت کارت اقامت بدهید.

درخواست شما از سوی مقامات مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از چند ماه نتیجه آن به شما اعلام خواهد شد. در صورت موافقت، بایستی به همراه مدارک اصل خود، به اداره پلیس جهت مصاحبه مهاجرت به ایتالیا، مراجعه فرمایید. حین انجام این کار، انگشت‌نگاری نیز انجام شده و در نهایت کارت اقامت دارای اعتبار 1 سال برای شما صادر می‌شود که قابل تمدید نیز خواهد بود و می‌توانید آن را به مدت 2 سال تمدید کنید.

دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا
دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا

مزایای اخذ اقامت تمکن مالی ایتالیا

شما با دریافت اقامت خود حمایتی ایتالیا، از مزایای فراوانی بهره‌مند خواهید شد که عبارتند از:

  • عدم نیاز به یادگیری زبان ایتالیایی

در صورتی که از طریق تمکن مالی قصد اخذ اقامت ایتالیا یا تمدید آن را دارید، نیازی به یادگیری زبان ایتالیایی نخواهید داشت.

  • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری در ایتالیا

برای اخذ این نوع ویزا، شما نیازی به سرمایه‌گذاری در ایتالیا نخواهید داشت.

  • همراه بودن خانواده

شما می‌توانید اعضای خانواده خود نظیر همسر، فرزندان زیر 18 سال و والدین خود و والدین همسرتان را همراه با خود به کشور ایتالیا ببرید.

  • گرفتن شهروندی ایتالیا

شما می‌توانید مدت اعتبار اقامت خود را تمدید کنید تا زمانی که بعد از گذشت 10 سال، موفق به اخذ شهروندی ایتالیا شوید. در صورتی که شما بیشتر از 6 ماه متوالی در خاک ایتالیا نباشید، درخواست تمدید اقامت شما از سوی دولت این کشور، رد خواهد شد.

  • سفر به کشورهای اروپایی

می‌توانید بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

  • تحصیل رایگان فرزندان

با داشتن اقامت خودحمایتی ایتالیا، فرزندان شما از تحصیل رایگان بهره‌مند خواهد شد.

  • زندگی در مکانی پیشرفته و امن

ایتالیا کشوری با ثبات سیاسی و اقتصادی است و از نظر اجتماعی بسیار امن و پیشرفته است.

برخی دیگر از مزیت‌های دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا عبارتند از:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

ایتالیا مقصد مهاجرتی بسیاری از مهاجران در سرتاسر دنیا است. این کشور از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است و به همین جهت سالانه افراد زیادی قصد مهاجرت به آن را دارند. یکی از این روش‌ها، اقامت تمکن مالی ایتالیا است. شما با اثبات تمکن مالی خود به دولت ایتالیا، موفق به اخذ اقامت این کشور خواهید شد و بعد از گذشت 10 سال نیز می‌توانید نسبت به دریافت کارت شهروندی اقدام نمایید.

هلدینگ VIP GROUP با بیش از 17 سال سابقه درخشان در زمینه امور مهاجرتی، در تمامی مراحل دریافت اقامت شما را همراهی می‌کند. چنانچه قصد مهاجرت و دریافت اقامت کشورهای خارجی را دارید، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما تماس برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

شما برای مهاجرت از طریق تمکن مالی، مبلغی در حدود 31 هزار یورو در سال نیاز خواهید داشت.

بله، اجازه کار به صورت غیرفعال در ایتالیا امکان‌پذیر است. به این صورت که شما می‌توانید مغازه‌ای را در این کشور خریداری کرده و صاحب آن باشید، اما به صورت فعال اجازه کار در آن را ندارید.

خیر، شما تنها نیاز است که مبلغ مورد نظر را در حساب بانکی خود داشته باشید و نباید آن را به شخص دیگر انتقال دهید.