اقامت بهترین کشورهای اروپایی با ثبت شرکت

اقامت اروپا با ثبت شرکت
اخذ اقامت اروپا با ثبت شرکت

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

پیشرفت‌های اقتصادی و تجاری جهانی، به‌ویژه در سده‌های اخیر، مسیری روبه‌رشد برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است. در این مسیر، اروپا به‌عنوان یکی از مقاصد برجسته برای ثبت شرکت و تجارت بین‌المللی محسوب می‌شود؛ ازاین‌رو، ثبت شرکت در اروپا، گام مهمی در جهت ورود به بازارهای بین‌المللی و تحقق اهداف تجاری است. در این مطلب به بررسی شرایط ثبت شرکت و معرفی بهترین کشورها برای این امر می‌پردازیم.

اقامت سرمایه گذاری یونان
رفع ریجکتی ویزای شینگن

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

ثبت شرکت در کشورهای اروپایی

اتحادیه اروپا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین تشکل‌های اقتصادی جهان در حوزه فعالیت‌های تجاری و کسب‌وکار، ایجاد یک بازار مشترک و آزاد را میسر کرده است.

این اتحادیه، قوانینی کلی و خاص را تعیین کرده که بر کشورهای عضو تأثیر می‌گذارد، اما به طور هم‌زمان این کشورها حق تصمیم‌گیری را در مورد بسیاری از مسائل دارند. ماده ۱۶ از منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا با عنوان “آزادی انجام تجارت”، حق مردم اروپا را به آزادی در انجام فعالیت‌های تجاری تأیید می‌کند.

با ثبت شرکت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فرصتی برای ارتباط و همکاری بدون دردسر در حوزه تجارت و دادوستد با دیگر کشورهای اروپایی ایجاد می‌شود. ازآنجاکه قوانین ثبت شرکت در اروپا تقریباً یکسان است، شما می‌توانید فعالیت تجاری خود را به‌راحتی در چندین کشور اروپایی گسترش دهید و به‌عنوان یک شرکت چندملیتی در این بازارها فعالیت کنید.

وجه تمایز وی آی پی گروپ
وجه تمایز وی آی پی گروپ

شرایط ثبت شرکت اروپا

ثبت شرکت در کشورهای اروپایی ممکن است بسته به کشور و نوع شرکت موردنظر، شرایط متفاوتی داشته باشد. بااین‌حال، برخی از شرایط عمومی برای ثبت شرکت در این کشورها به شرح زیر است:

 • برای ثبت شرکت، شخص باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و در یکی از کشورهای اروپایی حساب بانکی افتتاح کند.
 • دومین شرط، ارائه یک طرح تجاری یا بیزینس پلن است که مورد تأیید کشور مقصد قرار گیرد. همچنین مراحل ثبت شرکت باید مطابق با فرآیند قانونی ثبت شرکت در کشور موردنظر پیگیری شود.
 • داشتن سوابق کاری مرتبط با کسب‌وکار مورد ثبت نیز یکی از شروط لازم است.
 • همچنین شخص باید توانایی مالی خود را به اثبات برساند؛ زیرا باید بودجه کافی برای تأمین سرمایه اولیه و هزینه‌های جانبی را داشته باشد.
 • برای ثبت شرکت اروپا به صورت حضوری، داشتن پاسپورت و ویزای معتبر و سایر مدارک موردنیاز هم الزامی است.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع شرکت‌ها در اروپا

در اروپا، مانند سایر نقاط دیگر جهان، انواع مختلفی از شرکت‌ها و مؤسسات حقوقی وجود دارد. برای دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت باید تجارت خود را در قالب یکی از شرکت‌های زیر تشکیل دهید:

شرکت‌‌های با مسئولیت محدود عمومی

این نوع شرکت‌ها از روش ادغام یا ترکیب حداقل دو شرکت از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا با هم تشکیل می‌شوند. این شرکت‌ها به‌عنوان شرکت‌های سهامی عام و با نام “PLC”  معروف هستند و می‌توانند سهام خود را به عموم بفروشند.

در این نوع از شرکت‌ها، سهامداران به میزان سهام خود مسئول بدهی‌های شرکت هستند و سهام این نوع از شرکت‌ها قابلیت عرضه در بورس را دارد.

شرکت مسئولیت محدود خصوصی یا سهامی خاص

این شرکت‌ها از روش تشکیل هلدینگ اروپایی ایجاد شده و حداقل دو شرکت از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا را شامل می‌شوند. یکی از شروط اصلی شرکت‌های مشمول، حداقل دو سال سابقه داشتن یک شرکت تابعه یا شعبه در کشور دیگر اتحادیه اروپا است. اما، باید توجه داشت که سهام این نوع از شرکت‌ها قابلیت عرضه در بورس را ندارند.

نهادهای حقوقی همچون تجارتخانه‌ها

این نوع شرکت‌ها عموماً به صورت نمایندگی فعالیت می‌کنند، به این معنا که شعبه مرکزی آن‌ها در کشوری دیگر وجود دارد و شعبه‌های دیگر آن‌ها در کشورهای دیگر مستقر هستند. این امر باعث می‌شود که افرادی که در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند، به‌راحتی بین شعبه‌ها رفت‌وآمد نمایند.

شرکت‌‌های با مسئولیت محدود

تفاوت اصلی این شرکت با شرکت‌های مسئولیت محدود عمومی، در روش تشکیل آن است. این نوع شرکت‌ها از روش تبدیل یا تغییر یک شرکت اروپایی به وجود می‌آیند، درحالی‌که شرکت‌های مسئولیت محدود عمومی معمولاً به صورت مستقیم تشکیل می‌شوند. به‌عبارت‌دیگر، این شرکت‌ها برای شکل‌گیری خود نیاز به داشتن یک شرکت تابعه در کشور دیگر اتحادیه اروپا به مدت حداقل دو سال دارند.

مراحل ثبت شرکت در اروپا

مراحل ثبت شرکت در بسیاری از کشورها ممکن است متفاوت باشد، اما به‌طورکلی، مراحل ثبت شرکت اروپا به شرح زیر است:

 • انتخاب نوع شرکت و نامی برای آن مطابق با قوانین
 • تدوین بیزینس پلن یا طرح تجاری با کمک مشاور
 • ثبت شرکت به صورت آنلاین
 • تنظیم اساسنامه شرکت و مشخص‌کردن شرکا و سهم هریک
 • افتتاح حساب بانکی برای انجام تراکنش‌های مالی
 • دریافت کد مالیاتی از اداره مالیات
 • دریافت کد بیمه از اداره بیمه

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

بهترین کشورهای اروپایی برای ثبت شرکت

یکی از نکات حائز اهمیت در انتخاب کشور اروپایی برای ثبت شرکت، شرایط و مزایای اقامت در آن کشور است؛ زیرا کشوری که در آن قصد دارید شرکت خود را ثبت کنید، باید شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاری و زندگی داشته باشد.

ازاین‌رو، انتخاب یک کشور با زیربنای اقتصادی و اجتماعی پایدار و مزایای متعدد مانند سیستم حمایتی از سرمایه‌گذاران، شرایط مالیاتی ملایم، و امکانات اقامتی متنوع می‌تواند به کاهش ریسک و افزایش فرصت‌های موفقیت در کسب‌وکار شما کمک کند. برخی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت اروپا با ثبت شرکت شامل موارد زیر هستند:

اسپانیا

در حال حاضر، شرایط سرمایه‌گذاری در اسپانیا بسیار مناسب است. ثبت شرکت به‌عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت این کشور شناخته می‌شود. هر ساله، تعداد زیادی از افراد به دنبال ثبت شرکت‌های تجاری و غیرتجاری در اسپانیا مهاجرت می‌کنند.

این به دلیل مزایای فراوانی مانند امکانات زندگی مطلوب، دریافت ویزای شینگن برای تمامی افراد خانواده، سیستم حمایتی و مالیاتی مؤثر، امکان دسترسی به بازارهای اروپایی و… است که ثبت شرکت در این کشور دارد. به‌طورکلی می‌توانید به چند روش مختلف اقدام به دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت کنید:

 1. خرید یک شرکت آماده یا ثبت یک شرکت جدید: می‌توانید یک شرکت آماده را خریداری یا یک شرکت جدید را ثبت کنید.
 2. سرمایه‌گذاری مشترک: این روش شامل شراکت در یک شرکت اسپانیایی از طریق خرید سهام آن است.
 3. به‌عنوان زیرمجموعه یک شرکت اسپانیایی ثبت کنید: می‌توانید به‌عنوان زیرمجموعه یک شرکت اسپانیایی فعال، شرکت خود را ثبت کنید.
 4. راه‌اندازی کسب‌وکار انفرادی یا خوداشتغالی: می‌توانید کسب‌وکار خود را با محوریت خودتان راه‌اندازی کنید.
 5. افتتاح دفتر نمایندگی: می‌توانید به صورت دفتر نمایندگی هر نوع شرکت در اسپانیا ثبت شرکت کنید.

پس از سه سال اقامت موقت، می‌توانید برای خود و اعضای خانواده‌تان اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید. پس از گذشت پنج سال از دریافت اقامت دائم و اثبات آشنایی کافی با زبان اسپانیایی و فرهنگ اسپانیا نیز می‌توانید برای دریافت پاسپورت اسپانیایی اقدام نمایید.

یونان

به دلیل پیشرفت اقتصادی کشور یونان، سرمایه‌گذاری در این کشور بسیار موردتوجه قرار گرفته است. با ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب‌وکار خود در یونان، شما نه‌تنها به درآمد یورویی دست خواهید یافت، بلکه به یک بازار پایدار، امن و ثابت نیز وارد می‌شوید که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در یونان، دو روش اصلی وجود دارد:

 1. روش:(EE) این روش به‌عنوان مشارکت محدود شناخته می‌شود. برای این روش، حداقل نیاز به دو شریک یا بیشتر است. در این نوع مشارکت، دو نوع شریک وجود دارد: فعال و غیرفعال. شریک فعال مسئولیت نامحدود دارد و به انجام فعالیت‌های روزمره کسب‌وکار مشغول است. شریک غیرفعال، به‌عنوان یک شریک سرمایه‌گذار، به موارد مالی شرکت کمک می‌کند؛ اما در مدیریت کسب‌وکار دخالت ندارد.
 2. روش:(OE) این روش به‌عنوان مشارکت عمومی شناخته می‌شود. در این روش، همه شرکا به‌عنوان مدیران کسب‌وکار به اداره آن مشغول هستند. شرکا در مواجهه با بدهی‌های شرکت به‌عنوان شرکا، مسئولیت مشترک و تضامنی دارند و باید به طور مشترک آنها را پرداخت کنند.

ثبت شرکت در یونان به‌خودی‌خود موجب دریافت اقامت دائم نمی‌شود. باید حداقل به مدت پنج سال در آن شرکت مشغول به کار باشید و حداقل ده نفر را استخدام کنید که حداقل ۳۰ درصد از آن‌ها باید شهروند یونانی باشند. بعد از گذشت این مدت، می‌توانید درخواست اقامت دائم کنید و پس از هفت سال، امکان دریافت پاسپورت یونانی برایتان فراهم می‌شود.

اقامت یونان با خرید ملک

نروژ

اقتصاد نروژ، با یکی از بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان، نرخ بیکاری زیر ۴٪، تورم زیر ۲٪ و تحمل مثبت در طول بحران مالی جهانی، همچنان به‌عنوان یک اقتصاد قدرتمند شناخته می‌شود. بیش از ۶۵٪ از اقتصاد این کشور، بر پایه صادرات نفت و گاز است، اما همچنان فرصت‌های بسیاری در زمینه تجارت پر سود وجود دارد که جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند.

با وجود زیرساخت‌های قوی و مدیریت‌شده، فضای کسب‌وکار برای سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور بسیار مناسب است، زیرا هزینه‌های ایجاد یک تجارت در آن بسیار کمتر از دیگر مناطق و روند تشکیل آن نیز آسان‌تر خواهد بود.

نیوزلند

نیوزلند به دلیل داشتن سیستم اقتصادی باز و برخورداری از حداکثر سطح آزادی اقتصادی، یکی از بهترین کشورها برای دریافت اقامت اروپا با ثبت شرکت، است. علاوه بر این، این کشور پس از بحران مالی اروپا توانسته رشد اقتصادی مداوم و مثبتی را تجربه کند. فرآیند راه‌اندازی شرکت در نیوزیلند نسبتاً ساده است. کارآفرینان می‌توانند بدون نیاز به پیروی از مراحل قانونی خاصی، فعالیت خود را آغاز کنند. همچنین، شما می‌توانید شرکت خود را در عرض چند ساعت به صورت آنلاین ثبت نمایید.

روش های دیگر اقامت در اروپا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت اروپا با روش تمکن مالی

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

اقامت ثبت شرکت در اسپانیا

اقامت اروپا با روش خرید ملک

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

ثبت شرکت در اروپا فرصتی منحصربه‌فرد برای کسب‌وکارهای بین‌المللی است که به دنبال رشد و گسترش هستند. ازاین‌رو، با توجه به فرصت‌ها و مزایای فراوانی که این فرآیند در اختیار کارآفرینان و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد، توصیه می‌شود که با دقت و شناخت کامل از مراحل ثبت شرکت، برای این مسیر پربار اقدام کنند.

مطالب مرتبط