اخذ اقامت اروپا با خرید ملک

اقامت اروپا با خرید ملک

اقامت اروپا با خرید ملک

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک یکی از گزینه‌های محبوب برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی است که به دنبال استفاده از فرصت‌های زندگی، کار و سفر در قاره سبز هستند. بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه‌های مشخصی را تدوین کرده‌اند که به خارجی‌ها اجازه می‌دهد با یک سرمایه‌گذاری معین در بخش املاک، اقامت قانونی به دست آورند. یکی از راه‌های محبوب برای ایجاد این امکان، اخذ اقامت از طریق خرید ملک است. در این مقاله به بررسی چگونگی، شرایط و مزایای دریافت اقامت اروپا با خرید ملک می‌پردازیم.

اقامت سرمایه گذاری یونان
رفع ریجکتی ویزای شینگن

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا

در یک دسته‌بندی کلی، می‌توان روند خرید ملک در اروپا را با دو رویکرد متفاوت موردتوجه قرار داد:

دسته اول شامل کشورهایی مانند اتریش، آلمان و فرانسه است که در آن‌ها، خرید ملک به تنهایی، کلید ورود به دالان اقامت نیست. شما باید علاوه بر خرید ملک، در اقتصاد این کشورها نقشی فعال داشته باشید. با تهیه‌ طرح‌های اقتصادی معتبر و گسترش فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود از جمله خرید چندین ملک، می‌توانید درب اقامت را به روی خود باز کنید.

در دسته دوم، کشورهایی مانند اسپانیا، یونان و پرتغال واقع شده‌اند که شرایطی انعطاف‌پذیرتر در اختیار خریدار قرار می‌دهند: با خرید یک ملک با رعایت حداقل میزان سرمایه‌گذاری که توسط قانون تعیین شده، می‌توانید برای خود و خانواده‌تان، از جمله والدین تحت وابستگی، اقامت دریافت کنید.

پس از پنج سال زندگی مستمر، اقامت دائم اعطا می‌شود و با تبعیت از قوانین کشور میزبان، می‌توانید در فاصله سال ششم تا دهم به تابعیت آن کشور دست یابید. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک در کشورهای مختلف می‌پردازیم.

وجه تمایز وی آی پی گروپ
وجه تمایز وی آی پی گروپ

شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

خرید ملک در اسپانیا فرصتی بی‌نظیر برای اقامت دائم در این کشور زیبا و پرجاذبه است. با این روش، شما نه‌تنها صاحب یک ملک ارزشمند در اسپانیا می‌شوید، بلکه از مزایای بی‌شماری مانند اقامت در ملک خریداری شده، اجاره ملک و سفر آزادانه به ۲۵ کشور حوزه شنگن با استفاده از کارت اقامت خود بهره‌مند خواهید شد. شرایط کلی برای دریافت اقامت اروپا با خرید ملک در اسپانیا به شرح زیر است:

 • حداقل سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری در ملک باید حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو برای خرید یک یا چند ملک باشد.
 • نوع ملک: ملک می‌تواند شامل خانه‌های مسکونی، املاک تجاری، زمین‌ها و … باشد.
 • نحوه مالکیت: خریدار باید در زمان درخواست ویزا و در طول دوره‌ای که ویزا فعال است، عنوان مالکیت را حفظ نماید.
 • بدون نیاز به اقامت پیشین: برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا، الزامی به اقامت قبلی در این کشور نیست.
 • وضعیت قانونی: سرمایه‌گذار باید بدون‌سابقه کیفری و دارای بیمه درمانی معتبر در اسپانیا باشد.
 • تمدید ویزا: این ویزا معمولاً در ابتدا برای دو سال صادر می‌شود و بعد از آن چنانچه شرایط اولیه همچنان رعایت شود، قابلیت تمدید دارد.
 • مسیر به سمت اقامت دائم و شهروندی: پس از پنج سال زندگی به طور قانونی در اسپانیا و رعایت شرایط لازم، می‌توان برای اقامت دائم و پس از ده سال برای شهروندی اسپانیا درخواست داد.

یک نکته حیاتی این است که به دلیل رونق فعالیت گردشگری در این کشور، قیمت ملک‌ها همواره در حال افزایش است و افراد می‌توانند پس از خرید ملک در اروپا، با اجاره کوتاه‌مدت، درآمد مستقل و پایداری را به دست آورند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

شرایط دریافت اقامت در اروپا با خرید ملک در پرتغال

برای اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا، بسته به میزان بودجه و پولی که تصمیم به سرمایه‌گذاری دارید، می‌توانید از بین گزینه‌های متنوعی که در دسترس است، یکی را انتخاب کنید.

کشور پرتغال به‌عنوان یکی از مقاصد دلپذیر و دارای آب‌وهوای مطبوع در اروپا، آغوش خود را به روی کسانی که به دنبال دریافت اقامت اروپا با سرمایه گذاری هستند، باز کرده است. در این کشور، تنها با سرمایه‌گذاری ابتدایی ۳۵۰,۰۰۰ یورو برای خرید ملک واجد شرایط، شما می‌توانید حق اقامت سرمایه گذاری اروپا را نه‌تنها برای خود بلکه برای اعضای خانواده‌تان شامل همسر و فرزندان وابسته و غیر متأهل زیر ۲۶ سال به دست آورید.

در فرایند اخذ اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک در پرتغال، ابتدا نیاز است که ملک خریداری شده به نام شخص ثبت گردد. سپس اطلاعات بیومتریک وی در مراجع مهاجرتی کشور وارد شده و برای هر یک از اعضای خانواده، بیمه بهداشت و درمان تهیه شود.

با گذشت پنج سال حضور مستمر در پرتغال، فرصت اخذ اقامت دائم و حتی کسب تابعیت این کشور فراهم می‌آید. البته طبق قوانین این کشور، حداقل هفت سال اقامت مستمر و قانونی در پرتغال از شروط اصلی اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور است.

به طور معمول، فرآیند خرید ملک و دریافت کارت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در این کشور معمولاً بین ۲ تا ۶ ماه کاری طول می‌کشد. باید توجه داشت که ملک خریداری شده در پرتغال نباید نیاز به بازسازی طی ۳۰ سال آینده داشته باشد. به‌عبارت‌دیگر، اگر ملک در مناطقی با الزام به بازسازی در آینده‌ای نزدیک قرار داشته باشد، شرایط لازم برای اخذ اقامت ممکن است فراهم نشود.

شرایط دریافت اقامت با خرید ملک در یونان

در حال حاضر، یونان به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا تبدیل شده است. به این دلیل که شما با پرداخت حداقل ۲۵۰ هزار یورو و خرید یک یا چند ملک در این کشور، از مزایای زیر در کنار خانواده خود بهره‌مند می‌شوید:

 • اقامت دائم در یونان: با خرید ملک واجد شرایط، شما و اعضای خانواده‌تان اقامت دائم یونان را دریافت خواهید کرد.
 • سفر آزادانه به ۲۶ کشور حوزه شنگن: با دریافت کارت اقامت یونان، می‌توانید بدون نیاز به ویزا به ۲۶ کشور دیگر حوزه شنگن سفر کنید.
 • سرمایه گذاری ارزشمند: خرید ملک در یونان یک سرمایه گذاری امن و سودآور محسوب می‌شود.
 • دسترسی به امکانات رفاهی: با اقامت در یونان، شما به امکانات رفاهی و آموزشی باکیفیت بالا دسترسی خواهید داشت.

باید در نظر داشت که برای دریافت اقامت در یونان از طریق خرید ملک، ملک باید حداقل ارزش ۲۵۰ هزار یورویی داشته باشد و به مدت ۵ سال نگهداری شود. مواردی که ارزششان کمتر از این مبلغ است، شما را به‌عنوان یک مالک ملک خارجی در نظر می‌گیرد، اما نمی‌تواند تضمین‌کننده دریافت کارت اقامت یا ویزا در دفعات بعدی باشد.

همچنین، باید توجه داشت که خرید ملک در یونان به معنای اخذ مجوز کار در این کشور نیست و به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، شما تنها اجازه درآمدزایی از طریق اجاره ملک یا تأسیس شرکت تجاری بین‌المللی را خواهید داشت.

اقامت یونان با خرید ملک

شرایط دریافت اقامت با خرید ملک در قبرس جنوبی

افرادی که به دنبال اخذ اقامت در قبرس با خرید ملک هستند، می‌توانند با پرداخت ۳۰۰ هزار یورو، یک یا دو ملک خریداری کنند و اقامت خود را فراهم آورند. نکته‌ قابل‌توجه این است که همسر و فرزندان زیر ۲۴ سال نیز در این پرونده در نظر گرفته خواهند شد.

همچنین، افراد حقوقی و شرکت‌ها نیز می‌توانند ملک خریداری کنند، با این شرط که شرکت به نام متقاضی یا همسرش بوده و سهام‌داران از مالکیت کامل برخوردار باشند.

هر فرد می‌تواند حداکثر دو ملک یا یک ملک تجاری با مساحت ۱۰۰ مترمربع و یا دفتری با مساحت ۲۵۰ مترمربع خریداری کند. در این نوع اقامت، فرد هیچ‌گونه مجوز کاری نخواهد داشت و این اقامت هر دو سال یکبار تمدید می‌شود.

برای اخذ اقامت در قبرس، لازم است فرد حساب بانکی را باز کرده و مبلغ ۳۰ هزار یورو را به مدت ۳ سال مسدود کند. همچنین باید نشان دهد که درآمد ثابت سالیانه خود حداقل ۳۰ هزار یورو است و برای هر همراه ۵ هزار یورو به این مبلغ اضافه می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

شرایط دریافت اقامت با خرید ملک در مالت

مالت، با فرهنگی غنی و موقعیت استراتژیک در مدیترانه، به‌عنوان یکی از پرهزینه‌ترین و ممتازترین مقاصد برای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در املاک به شمار می‌رود.

طبق مقرراتی که این کشور مدیترانه‌ای منظور کرده است، اتباع بین‌المللی می‌توانند با پرداخت مبلغ نخستینی به ارزش دست‌کم ۷۰۰ هزار یورو، صاحب ملکی در خاک این کشور شده و از این راه، گرین‌کارت مالت را که قابل‌تجدید است، به دست آورند. این فرصت، دروازه‌ای به‌سوی فرصت‌ها و مزایایی است که توسط مالت و حوزه گسترده‌تر اروپا ارائه می‌شود.

در این راستا، نه‌تنها فرد سرمایه‌گذار بلکه کلیه افراد خانواده شامل همسر، وارثان تحت تکفل که سن آن‌ها زیر ۲۹ سال باشد، همچنین پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های بالای ۵۵ سال نیز این امکان را دارند که از مزایای اقامت در مالت بهره‌مند شوند.

خرید یک ملک با ارزش حداقل ۷۰۰ هزار یورو یا اجاره یک ملک با ارزش حداقل ۱۶ هزار یورو در سال، از شرایط لازم برای شرکت در این برنامه است. مالکیت یا قرارداد اجاره باید حداقل ۵ سال باشد و این امکان وجود دارد که فرد، گواهی تابعیت را دریافت کند.

همچنین، فرصت سرمایه‌گذاری مبلغ ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار یورو در صندوق توسعه ملی کشور مالت نیز وجود دارد. در ضمن، اهدای حداقل مبلغ ۱۰ هزار یورو به یک سازمان فرهنگی، ورزشی و غیردولتی کشور مالت نیز یکی از شرایط اصلی برای شرکت در این برنامه است.

روش های دیگر اقامت در اروپا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت اروپا با روش تمکن مالی

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

اقامت ثبت شرکت در اسپانیا

اقامت اروپا با روش ثبت شرکت

شما با اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت، می‌توانید آینده درخشانی برای خود و تمامی اعضا خانواده خود رقم بزنید.

اطلاعات بیشتر

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

اخذ اقامت اروپا با خرید ملک، یکی از مسیرهای مؤثر و جذاب برای ورود به دنیای جدیدی از امکانات و فرصت‌هاست. این راهبرد، به فرد امکان می‌دهد تا به لحاظ قانونی و با اطمینان، در محیطی اروپایی و متنوع زندگی کند. بااین‌حال، مهم است که قبل از شروع به اقدام، به‌دقت شرایط مربوطه را بررسی کرده و مشاوره‌ای حرفه‌ای دریافت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

مطالب مرتبط