اقامت دبی

اخذ اقامت در شهر دبـــی

دبی یکی از قطب‌های اصلی سرمایه‌گذاری اقتصادی و تجارت در خاورمیانه است و سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان به روش‌های مختلفی به شهر که در کشور امارات قرار دارد، مهاجرت می‌کنند. افراد غیربومی و خارجی که قصد دارند به مدت طولانی در دبی زندگی کنند، بایستی اقامت آن را دریافت کنند.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت دبی

دریافت اقامت کشور های خارجی با

Vip Group Visa

اقامت دبی مجوزی است که 2 اعتبار دارد و به صورت نامحدود تمدید شود. به بیان دیگر هیچ یک از افراد خارجی نمی‌توانند اقامت دبی را به صورتی که در دیگر کشورها مرسوم است، دریافت کنند.

اما قبل از هر اقدامی برای گرفتن اقامت دبی، نیاز است که شما از شرایط و نحوه دریافت اقامت این شهر آگاهی کافی داشته باشید. در ادامه به بررسی تمامی نکات کلیدی و کاربردی در پروسه اخذ اقامت دبی خواهیم پرداخت.

اقامت دبی
اقامت دبی

شرایط گرفتن اقامت دبی

برای اخذ اقامت دائم دبی شرایط مختلفی وجود دارد و این شرایط با توجه به این که ملیت شخص متقاضی کجایی باشد، متغیر خواهد بود. در حالت کلی برای اقامت در دبی باید شرایط ذکر شده در زیر را دارا بوده و رعایت فرمایید:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

اقامت دبی
اقامت دبی

انواع روش‌های دریافت اقامت دبی

برای دریافت اقامت دبی روش‌های مختلفی پیش روی متقاضیان قرار گرفته است و هر فرد با توجه به شرایط فردی که دارد، می‌تواند بهترین روش را انتخاب کرده و پروسه اخذ اقامت دبی را آغاز کند. انواع روش‌های مهاجرتی عبارتند از:

دریافت اقامت دبی از طریق سرمایه‌گذاری

دبی شهری غنی در امارات است و موقعیت استراتژیکی مهمی در بین کشورهای غربی و شرقی دارد. به دلیل زیرساخت‌های پیشرفته، اقتصاد آزاد، فناوری قوی و منابع طبیعی فراوانی نظیر گاز و نفت که در دبی وجود دارد، این شهر به بستری مطلوب برای ایجاد کسب و کار تبدیل شده است. اخذ اقامت دبی از طریق سرمایه‌گذاری خود به 3 روش انجام پذیر است که عبارتند از:

دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

ایرانیانی که می‌خواهند اقامت با ثبت شرکت در دبی دریافت می‌کنند اجازه کار، اجازه زندگی در کشور امارات را دریافت می‌کنند بدون آن که نیاز به حضور دائم در این کشور وجود داشته باشد. (اما حداقل 1 روز در هر 6 ماه می‌بایست به دبی سفر کنید)

دریافت اقامت دبی از طریق کار

به طور کلی مواردی که در خصوص دریافت اقامت دبی از طریق حائز اهمیت هستند، سن شما، وضعیت جسمانی، میزان تحصیلات و همچنین سابقه کاریتان خواهد بود. با توجه به قوانین حاکم در دبی، چنانچه امکان کار کردن در این شهر را داشته باشید، نیاز است که از یک کارفرما در دبی پیشنهاد کاری دریافت نمایید.

دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج

دریافت اقامت از طریق ازدواج به طور معمول در شهر دبی امکان‌پذیر خواهد بود، اما قوانین و شرایط آن به دیگر کشورهای خارجی متفاوت است. قانون اخذ اقامت دبی از طریق ازدواج به شرح زیر است:

  • چنانچه مرد خارجی با یک زن اماراتی ازدواج کند، اجازه اقامت به او خواهند داد اما تابعیت دبی را دریافت نخواهد کرد.
  • در صورتی که مرد اماراتی با یک زند خارجی ازدواج کند، به زن وی هم اقامت و هم تابعیت دبی را می‌دهند، تنها به شرطی که تابعیت قبلی خود را کنار بگذارد و از آن خارج شود.
  • مدت زمان مورد نظر برای زندگی با یکدیگر 3 است. یعنی شخص بایستی 3 سال باشد که با همسر خود زندگی می‌کند.

دریافت اقامت دبی از طریق تولد

کشور امارات و شهر دبی برای اعطا کردن تابعیت از قانون خون پیروی می‌کنند و تنها با تولد فرزند شما در خاک دبی، به آن اقامت دبی را نخواهند داد، تنها در صورتی که پدر یا مادر کودک نامشخص باشند. همچنین اگر پدر یا مادر فرزند، حتی یکی از آن‌ها اماراتی باشند، به کودک تابعیت دبی داده خواهد شد.

از سویی دیگر اگر فرزند از مادری اماراتی و پدری نامعلوم متولد شده باشد، به وی تابعیت دبی را خواهند داد. تنها در این حالت‌های گفته شده به فرزندان تابعیت اماراتی تعلق خواهد گرفت.

دریافت اقامت دبی از طریق پناهندگی

شهر دبی چندان از مهاجران خارجی استقبال نمی‌کند و قوانین پناهندگی در آن خیلی تحت تاثیر قوانین حقوق بشر نیست. امارات هیچگونه مسئولیتی در قبال پناهندگان قبول نمی‌کند و وضعیت این افراد در حالت مبهمی قرار دارد. به همین جهت تحت هیچ شرایطی پناهندگی را به شما عزیزان پیشنهاد نمی‌دهیم.

دریافت اقامت دبی از طریق تحصیل

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دبی را دارند، می‌توانند از طریق اقامت تحصیلی، ویزای کشور امارات را به دست آورند. شما بعد از پذیرش از دانشگاه مد نظر خود، از طریق نامه پذیرش دانشگاه می‌توانید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی امارات اقدام نمایید.

دبی دارای طیف متنوعی از دانشگاه‌ها است که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند. بعد از اتمام تحصیل شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری یا استخدام در دبی، اقامت خود را تمدید نمایید. در غیر این صورت پس از اتمام مدت اقامت تحصیلی شما، موظف هستید که خاک دبی را ترک کرده و به کشور خود بازگردید.

اقامت دبی
اقامت دبی

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت دبی

به طور معمول برای دریافت اقامت دبی نیاز است که یک سری مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور ارائه دهید که عبارتند از:

مزایا اقامت در دبی

مسلما زندگی در شهری پیشرفته که از اقتصاد بالایی برخوردار است، مزیت‌های فراوانی را برای شما به همراه دارد. مزایا اقامت دبی برای ایرانیان به شرح زیر است:

اقامت دبی
اقامت دبی

معایب اقامت در دبی

گرفتن اقامت دبی در کنار مزایای فراوانی که دارد، معایبی نیز به همراه خواهد داشت. برخی از معایب زندگی در این شهر عبارتند از:

  • برای انجام هرکاری در دبی، نیاز به دریافت مجوز خواهید داشت.
  • هزینه به نسبت بالای اجاره‌خانه در دبی

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت دبی پیش روی متقاضیان قرار گرفته است و افراد با توجه به شرایط فردی که دارند، می‌توانند بهترین مسیر مهاجرتی را برای خود انتخاب کنند. برای آن که پروسه دریافت اقامت دبی بدون مشکل پشت سر گذاشته شود، نیاز است که از تمامی شرایط و قوانین مربوط به اخذ اقامت دبی آگاهی داشته باشید.

به همین منظور هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری و بیش از 30 نیرو حرفه‌ای در زمینه امور مهاجرتی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد دریافت اقامت دائم دبی را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.