اقامت اروپا برای خیلی از افراد قله ی رسیدن به آرزوهایشان است. درست است که اقامت بلند مدت و دائم بهترین شکل اقامت اروپا است اما برای خیلی ها یک اقامت توریستی یک یا دو ماهه هم غنیمت است. اگر شما هم جزء گروه دوم باشید می توانید از طریق ویزای توریستی به مدت 90 روز در اروپا اقامت داشته باشید. اگر کمی هوشمندانه رفتار کنید می توانید از کشورهای مختلف عضو شینگن بازدید کنید و برای هر کشور 4 یا 5 روز را اختصاص دهید. اگر قصد اقامت دائم در اروپا و دریافت ویزای شینگن را دارید با ما همراه باشید تا شما را با روش های مختلف مهاجرت آشنا کنیم.

اگر شما در زمره کسانی هستید که می خواهید در اروپا زندگی کنید داستان طور دیگری خواهد بود. خوشبختانه برای اقامت دائم در اروپا راه های مختلفی وجود دارد. همانطور که می دانید اقامت بیشتر از 90 روز در حوزه کشورهای عضو شینگن کار آسانی نیست. قانون شینگن به شما هشدار می دهد که بیش از 90 روز نمی توانید در این منطقه اقامت داشته باشید. اگر شما این قانون را زیر پا بگذارید دستگیر خواهید شد. هر چند که این قانون در کشورهای مختلف شکل متفاوتی دارد. کشورهایی مانند سوئیس، هلند، لهستان، آلمان و کشورهای اسکاندیناوی برای ورود و خروج به کشور خود سخت گیرانه عمل می کنند.

دریافت اقامت در اروپا از طریق ازدواج

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از کشورها این قانون وجود دارد که در صورت ازدواج با شهروند آن کشور می توانید مجوز اقامت دریافت نمایید. ازدواج هم مانند ادامه تحصیل یکی از روش های اقامت اروپا با کمترین هزینه است. با این تفاسیر به دنبال ازدواج با شخصی که شهروند اروپایی است، می توانید اقامت و تابعیت کشور مورد نظر را بدست بیاورید. علاوه بر این در طی انجام فرآیند دریافت اقامت شما می توانید در آن کشور زندگی کنید.

برای اقامت اروپا از این روش شما تنها باید واقعی بودن ازدواج خود را ثابت کنید. در ضمن تمکن مالی شما باید ثابت شود و اگر قبلا ازدواجی داشته اید ارائه گواهی طلاق نیز ضروری است.

اقامت در اروپا از طریق خرید ملک

اقامت اروپا از طریق خرید ملک هم یکی از بهترین و موثرترین روشهای مهاجرت است. شما می توانید با خرید ملک در بسیاری از کشورها مجوز اقامت قانونی دریافت کنید. در کشورهایی مانند اسپانیا،  یونان ، پرتغال و قبرس اروپایی به این شیوه می توانید برای خود و خانواده تان ویزا دریافت کنید. با خرید ملک در هر یک از کشورهای مورد نظر می توانید موفق  به دریافت ویزای آن کشور و اقامت اروپا شوید. البته این کار باید بر اساس شرایط قانونی مهاجرت انجام شود. حداقل میزان سرمایه مورد نظر در این روش 250 هزار یورو می باشد.

دریافت اقامت در اروپا از طریق ثبت شرکت

برای انجام این کار باید یک طرح قوی به کشور مورد نظر ارائه دهید. اگر این طرح در کشور مقصد مود تایید قرار بگیرد در اولین گام به شما اقامت موقت تعلق می گیرد. در این شیوه می توانید چند خانواده را به عنوان سهام دار شرکت معرفی کنید. مهاجرت و اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت یک روش پرطرفدار است.

از مزایای این روش می توان به مالکیت قطعی شرکت و سهامداری آن برای متقاضیان اشاره کرد. بنابراین با این اقدام چند خانواده به صورت همزمان می توانند با ثبت شرکت اقامت در اروپا را دریافت کنند. در شیوه دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در بسیاری از کشورها داشتن مدرک زبان الزامی نیست. در این روش شما می توانید حساب بانکی اروپایی داشته باشید. ثبت شرکت در این کشورها نیاز به سرمایه گذاری سنگین ندارد. در برخی از کشورها محل سکونت و دفتر شرکت می تواند در یک محل مشترک باشد.

در این روش مهاجرت به اروپا محدودیت سنی وجود ندارد. با دریافت اقامت اروپا با این روش می توانید در کشورهای حوزه شینگن به طور آزادانه رفت و آمد داشته باشید. همچنین نیروی انسانی متخصص برای شرکت در اختیار شما قرار می گیرد. این را به خاطر داشته باشید که دریافت اقامت در اروپا به شما این امتیاز را می دهد تا بتوانید در نقاط مختلف جهان مانند آمریکا، انگلستان و کانادا ویزا دریافت کنید و آزادانه رفت و آمد کنید.