اقامت در بهترین کشور های دنیا در قاره اروپــــا

بسیاری از کشورهایی که در قاره سرسبز و زیبای اروپا واقع شده‌اند از امکانات رفاهی فوق العاده و سطح زندگی بالایی برخوردار هستند. این امر باعث شده تا آمار مهاجرت به اروپا هر ساله با افزایش قابل توجهی روبرو باشد. همچنین طبیعت منحصر به فرد و جاذبه‌های گردشگری اروپا از دیگر علل جذابیت این قاره برای مهاجرت به شمار می‌آیند. برای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا روش‌های مختلفی وجود دارد. روش‌های مهاجرت به کشورهای اروپایی  اغلب یکسان بوده، اما بسته به کشور انتخابی تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. با توجه به اینکه دو کشور اسپانیا و یونان از محبوب‌ترین کشورهای مهاجرتی در اروپا محسوب می‌شوند، در این مقاله قصد داریم به بررسی روش‌های مهاجرت به این دو کشور پرداخته و توضیحاتی را در خصوص نحوه کسب اقامت آنها به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

معرفی راه‌های مهاجرت به اروپا

متقاضیان می‌توانند برای مهاجرت به قاره اروپا و اخذ اقامت کشورهایی مانند اسپانیا و یونان، با توجه به شرایط و اهداف خود یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنند.

در ادامه این مقاله هر یک از این راه‌های مهاجرتی را برای کشورهای اسپانیا و یونان مورد شرح و بررسی بیشتری قرار می‌دهیم.

مهاجرت تحصیلی
مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به اروپا

مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا است. قاره اروپا دربرگیرنده بیش از هزاران دانشگاه معتبر و برتر دنیا است که توجه ویژه‌ای بر ارائه تجربیات یکپارچه و همه جانبه حتی برای دانشجویان خارجی خود دارند. شرایط و هزینه‌های تحصیل در اروپا کاملاً رقابتی بوده و ممکن است اندکی با هم تفاوت داشته باشند.

برای کسب اقامت دائم اروپا و اخذ شهروندی کشورهای اسپانیا و یونان، متقاضیان بایستی بعد از اتمام تحصیلات خود، موفق به پیدا کردن شغل شده و بدین صورت ویزای تحصیلی را به ویزای شغلی تبدیل نمایند.

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

اسپانیا از جمله کشورهای ارزان برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی به شمار می‌آید. متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی بایستی ابتدا موفق به دریافت پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‌های این کشور شوند. البته افراد برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های دولتی این کشور بایستی تسلط کافی به زبان اسپانیایی داشته باشند. اما برای مقاطع ارشد و دکترا می‌توان تحصیلات را هم به زبان اسپانیایی و هم انگلیسی ادامه داد.

مهاجرت تحصیلی به یونان

برای مهاجرت تحصیلی یونان نیز متقاضیان باید ابتدا نامه پذیرش را از دانشگاه‌های معتبر این کشور دریافت کنند. برای کسب ویزای تحصیلی یونان، ضمن داشتن نامه پذیرش بایستی برگه تمکن مالی و مدارک بیمه را نیز ارائه دهند. همچنین متقاضیان در صورت عدم تسلط به زبان یونانی باید در دوره‌های یک ساله آموزش زبان این کشور شرکت نمایند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مهاجرت شغلی به اروپا

اغلب کشورهای اروپایی از جمله یونان و اسپانیا با دارا بودن فرصت‌های شغلی مناسب، وضعیت اقتصادی قدرتمند و نرخ بیکاری پایین مقصدی ایده آل برای مهاجرت شغلی هستند. از روش‌های مهاجرت شغلی یکسان برای اخذ اقامت اسپانیا و یونان می‌توان به جاب آفر اشاره کرد. این روش از متداول‌ترین راه‌های مهاجرت شغلی به اروپا محسوب می‌شود. بر این اساس متقاضیان بایستی ابتدا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای اروپایی را در کشورهای یونان و اسپانیا دریافت نمایند و آن را با دیگر مدارک لازم برای اخذ ویزای شغلی به سفارت این کشور تحویل دهند‌. تسلط به زبان این کشورها و داشتن تخصص و تحصیلات در زمینه کار مورد نظر برای اخذ جاب آفر ضروری خواهد بود.

اقامت تمکن مالی اروپا
اقامت تمکن مالی اروپا

مهاجرت به اروپا از راه تمکن مالی

مهاجرت از راه تمکن مالی یکی دیگر از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت و کسب اقامت اروپا است. البته باید در نظر داشته باشید که با استفاده از ویزای تمکن مالی امکان پیدا کردن کار در کشورهای اروپایی مانند یونان و اسپانیا را نخواهید داشت. بر این اساس هزینه‌های زندگی متقاضی و همراهانش بایستی بر پایه درآمدی که در کشور مبدا به دست می‌آورد، پوشش داده شود. در ادامه این مقاله با میزان درآمد و شرایط لازم برای اخذ ویزای تمکن مالی دو کشور یونان و اسپانیا آشنا می‌شوید.

ویزای تمکن مالی یونان

متقاضیان دریافت ویزای تمکن مالی یونان بایستی دارای درآمد ماهانه حداقل به مبلغ ۲۵۰۰ یورو در کشور مبدا باشند. همچنین مبلغ موجود در حساب بانکی آنها برای یک خانواده ۴ نفره برای مدت دو سال به مبلغ ۸۶۴۰۰ یورو است. برای اخذ اقامت این کشور نیاز به حضور متقاضی نیست. تنها کافی است فرد با ویزای نوع C وارد کشور یونان شده و سپس ویزای خود را تبدیل به نوع D نماید.

ویزای تمکن مالی اسپانیا

برای دریافت ویزای تمکن مالی اسپانیا متقاضیان بایستی دارای درآمد ماهانه حداقل به مبلغ ۳۰۰۰ یورو باشند. مبلغ موجود در حساب بانکی آنها نیز برای هر نفر در حدود ۲۰ هزار یورو است. به منظور اخذ اقامت این کشور متقاضی بایستی ۶ ماه از سال را در اسپانیا حضور داشته باشد و حداقل دارای یک سفر توریستی به این کشور باشد.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

مهاجرت به قاره اروپا از راه سرمایه‌گذاری

اقامت اروپا از طریق خرید ملک  یا سرمایه گذاری هم یکی از بهترین و موثرترین روشهای مهاجرت است. شما می توانید با خرید ملک در بسیاری از کشورها مجوز اقامت قانونی دریافت کنید. در کشورهایی مانند اسپانیا،  یونان ، پرتغال و قبرس اروپایی به این شیوه می توانید برای خود و خانواده تان ویزا دریافت کنید. با خرید ملک در هر یک از کشورهای مورد نظر می توانید موفق  به دریافت ویزای آن کشور و اقامت اروپا شوید. البته این کار باید بر اساس شرایط قانونی مهاجرت انجام شود. حداقل میزان سرمایه مورد نظر در این روش 250 هزار یورو می باشد.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در اروپا از بهترین روش‌ها برای اخذ اقامت هرچه زودتر یونان و مهاجرت به این کشور است. ویزای سرمایه‌گذاری تحت عنوان ویزای طلایی یونان نیز شناخته می‌شود که متقاضیان با انجام سرمایه‌گذاری در این کشور موفق به اخذ اقامت ۵ ساله یونان خواهند شد. سرمایه‌گذاری مورد نظر در حوزه‌های مختلفی از جمله خرید املاک و مستغلات، کارآفرینی و… بوده که حداقل مبلغ آن بایستی ۲۵۰ هزار یورو باشد. در این روش  متقاضی می‌تواند برای خود، همسر و فرزندان و همچنین پدر و مادر خود و همسرش اقدام به دریافت اقامت نماید. البته در ۵ سال اول شخص اجازه کار در این کشور را نخواهد داشت. اما بعد از ۷ سال از زمان اخذ اقامت یونان به روش سرمایه‌گذاری، متقاضی می‌تواند برای دریافت پاسپورت یونان درخواست دهد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه‌گذاری

برای مهاجرت به اسپانیا از راه سرمایه‌گذاری میتوان از طرق مختلفی مانند خرید ملک، کارآفرینی، بورس و ثبت شرکت اقدام کرد. یکی از پرطرفدارترین روش‌های سرمایه‌گذاری در اروپا به خرید ملک اختصاص دارد. بر این اساس متقاضی می‌تواند ملکی را که دارای ارزش حداقلی ۵۰۰ هزار یورو است را خریداری کرده و موفق به گرفتن ویزای اقامت یک ساله در این کشور شود. چنانچه فرد اقامت خود را در اسپانیا هر ساله تمدید کند، می‌تواند بعد از ۵ سال اقدام به درخواست اقامت دائم این کشور نماید. البته بایستی به ازای هر یک سال، مدت ۶ ماه را در اسپانیا حضور داشته باشد.

اقامت از طریق ازدواج
اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به اروپا از راه ازدواج

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از کشورها این قانون وجود دارد که در صورت ازدواج با شهروند آن کشور می توانید مجوز اقامت دریافت نمایید. ازدواج هم مانند ادامه تحصیل یکی از روش های اقامت اروپا با کمترین هزینه است. با این تفاسیر به دنبال ازدواج با شخصی که شهروند اروپایی است، می توانید اقامت و تابعیت کشور مورد نظر را بدست بیاورید. علاوه بر این در طی انجام فرآیند دریافت اقامت شما می توانید در آن کشور زندگی کنید.

برای اقامت اروپا از این روش شما تنها باید واقعی بودن ازدواج خود را ثابت کنید. در ضمن تمکن مالی شما باید ثابت شود و اگر قبلا ازدواجی داشته اید ارائه گواهی طلاق نیز ضروری است.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کشور یونان از راه ازدواج، متقاضی بایستی دارای شرایطی به شرح زیر باشد:

مهاجرت به اسپانیا از راه ازدواج

برای مهاجرت به کشور اسپانیا از راه ازدواج، متقاضی بایستی با فردی که تبعه این کشور است ازدواج نماید. برای اثبات واقعی بودن ازدواج بایستی ۵ سال از مدت زندگی مشترک گذشته باشد. بعد از این مدت فرد می‌تواند برای اقامت و دریافت پاسپورت درخواست دهد. علاوه بر این متقاضی بایستی درآمد و شغل مشخصی باشد تا هزینه‌های زندگی خود و همسرش را پوشش دهد. از جمله مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا از راه ازدواج عبارتند از:

  • داشتن ویزا یا کارت اقامت موقت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت جسمی و روحی
  • و…

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مهاجرت به قاره اروپا از راه تولد

به طور کلی در کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت از طریق تولد، دو قانون خون و قانون خاک اعمال می‌گردد. بر اساس قانون خاک، بدون هیچ قید و شرطی به کلیه فرزندان متولد شده در خاک کشور مقصد، تابعیت اعطا می‌شود. اما بر اساس قانون خون فرزند متولد شده بایستی یک یا هر دو والدینش دارای تابعیت کشور مقصد باشند. کشورهای یونان و اسپانیا مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی برای اعطای تابعیت به فرزند متولد شده از قانون خون پیروی می‌کنند.

مهاجرت به اروپا از راه الحاق خانواده

چنانچه یکی از اعضای خانواده فرد متقاضی در کشورهای اروپایی مانند اسپانیا و یونان زندگی کند و دارای شهروندی و اقامت اروپا باشد، می‌توان از طریق ویزای الحاق خانواده به وی ملحق شد.

اقامت از طریق الحاق خانواده
اقامت از طریق الحاق خانواده

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

برای انجام این کار باید یک طرح قوی به کشور مورد نظر ارائه دهید. اگر این طرح در کشور مقصد مود تایید قرار بگیرد در اولین گام به شما اقامت موقت تعلق می گیرد. در این شیوه می توانید چند خانواده را به عنوان سهام دار شرکت معرفی کنید. مهاجرت و اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت یک روش پرطرفدار است.

از مزایای این روش می توان به مالکیت قطعی شرکت و سهامداری آن برای متقاضیان اشاره کرد. بنابراین با این اقدام چند خانواده به صورت همزمان می توانند با ثبت شرکت اقامت در اروپا را دریافت کنند. در شیوه دریافت اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت در بسیاری از کشورها داشتن مدرک زبان الزامی نیست. در این روش شما می توانید حساب بانکی اروپایی داشته باشید. ثبت شرکت در این کشورها نیاز به سرمایه گذاری سنگین ندارد. در برخی از کشورها محل سکونت و دفتر شرکت می تواند در یک محل مشترک باشد.

در این روش مهاجرت به اروپا محدودیت سنی وجود ندارد. با دریافت اقامت اروپا با این روش می توانید در کشورهای حوزه شینگن به طور آزادانه رفت و آمد داشته باشید. همچنین نیروی انسانی متخصص برای شرکت در اختیار شما قرار می گیرد. این را به خاطر داشته باشید که دریافت اقامت در اروپا به شما این امتیاز را می دهد تا بتوانید در نقاط مختلف جهان مانند آمریکا، انگلستان و کانادا ویزا دریافت کنید و آزادانه رفت و آمد کنید.

اقامت اروپا برای خیلی از افراد قله ی رسیدن به آرزوهایشان است. درست است که اقامت بلند مدت و دائم بهترین شکل اقامت اروپا است اما برای خیلی ها یک اقامت توریستی یک یا دو ماهه هم غنیمت است. اگر شما هم جزء گروه دوم باشید می توانید از طریق ویزای توریستی به مدت 90 روز در اروپا اقامت داشته باشید. اگر کمی هوشمندانه رفتار کنید می توانید از کشورهای مختلف عضو شینگن بازدید کنید و برای هر کشور 4 یا 5 روز را اختصاص دهید.

اگر شما در زمره کسانی هستید که می خواهید در اروپا زندگی کنید داستان طور دیگری خواهد بود. خوشبختانه برای اقامت دائم در اروپا راه های مختلفی وجود دارد. همانطور که می دانید اقامت بیشتر از 90 روز در حوزه کشورهای عضو شینگن کار آسانی نیست. قانون شینگن به شما هشدار می دهد که بیش از 90 روز نمی توانید در این منطقه اقامت داشته باشید. اگر شما این قانون را زیر پا بگذارید دستگیر خواهید شد. هر چند که این قانون در کشورهای مختلف شکل متفاوتی دارد. کشورهایی مانند سوئیس، هلند، لهستان، آلمان و کشورهای اسکاندیناوی برای ورود و خروج به کشور خود سخت گیرانه عمل می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله انواع روش‌های مهاجرت و دریافت اقامت اروپا برای کشورهای اسپانیا و یونان مورد شرح و بررسی قرار گرفت. در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارید می‌توانید برای کسب مشاوره و راهنمایی‌های لازم با کارشناسان ما در موسسه حقوقی VIP GROUP تماس بگیرید.