اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

در سال‌های اخیر درخواست اخذ اقامت ترکیه از سوی مهاجران در سرتاسر دنیا افزایش یافته است و این موضوع به دلیل اقتصاد و تلاطم‌های سیاسی حاکم در این کشور بوده است.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت ترکیه

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

در صورتی که قصد دریافت اقامت موقت و اقامت دائم ترکیه را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که در ابتدا از شرایط زندگی و کار در این کشور اطلاعات کافی کسب کنید.

مسیرهای متعددی برای مهاجرت به ترکیه پیش روی متقاضیان قرار گرفته است و آن‌ها با توجه به شرایط شخصی که دارند، می‌توانند بهترین روش را برگزیده و اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه به بررسی شرایط گرفتن اقامت ترکیه و انواع روش‌های دریافت اقامت خواهیم پرداخت.

شرایط گرفتن اقامت ترکیه

هرگونه خرید ملک در ترکیه باید از طریق سیستم اسناد رسمی این کشور (تاپوتاکس) انجام گیرد و در نهایت سند خانه (تاپو) صادر شود. از آن جایی که در برخی موارد تفاوت‌های جزئی بین قوانین ایران و ترکیه وجود دارد، این امکان هست که افراد سودجو قصد کلاهبرداری از شما داشته باشند. به همین جهت توصیه می‌شود کلیه امور مربوط به خرید ملک در ترکیه را به یک موسسه حقوقی و مهاجرتی مجرب بسپارید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

شرایط گرفتن اقامت ترکیه

اقامت ترکیه از طریق روش توریستی

ترکیه سالانه با درخواست افراد زیادی به جهت اخذ اقامت این کشور از طریق روش‌های مختلف روبه‌رو می‌شود. اقامت توریستی ترکیه از جمله روش‌هایی است.

اقامت ترکیه از طریق روش توریستی

ترکیه سالانه با درخواست افراد زیادی به جهت اخذ اقامت این کشور از طریق روش‌های مختلف روبه‌رو می‌شود. اقامت توریستی ترکیه از جمله روش‌هایی است که تعداد زیادی از ایرانیان از طریق آن توانستند به این کشور مهاجرت کنند.

این نوع اقامت طبق شرایط و ضوابط خاصی انجام می‌شود که ایرانیان با فراهم ساختن این شرایط و پرداخت هزینه‌های مورد نیاز، موفق به دریافت اقامت توریستی ترکیه می‌شوند.

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

شما بعد از ثبت شرکت در کشور ترکیه می‌توانید برای دریافت اجازه کار درخواست خود را ثبت و اقامت توریستی را به اقامت کاری تبدیل کنید. توصیه می‌شود که حداقل 3 ماه پیش از اتمام تاریخ ویزای توریستی خود برای انجام کارهای ثبت شرکت اقدام نمایید.

شما با ثبت شرکت در ترکیه، می‌توانید مالکیت 100 درصدی آن را داشته و نیازی به داشتن شریک ترک نخواهید داشت. شایان ذکر است که اگر بخواهید از طریق ثبت شرکت درخواست اخذ اقامت ترکیه را بدهید، بایستی به ازای هر نفر که در اساسنامه آورده‌اید، 5 نیروی ترک استخدام کنید.

اقامت ترکیه از طریق کار

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت ترکیه، کار کردن در این کشور است. شما با 5 سال کار در ترکیه می‌توانید پاسپورت و کارت شهروندی آن را دریافت کنید. برای انجام این کار بایستی مجوز کار بگیرید. یافتن کار در ترکیه نیازمند یادگیری زبان ترکی و داشتن مهارت حرفه‌ای است.

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

اقامت تحصیلی ترکیه خود 2 روش مختلف دارد. در روش اول شما با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و ثبت نام در آن‌ها، مشغول به تحصیل می‌شوید.

در روش دوم که بیشتر برای تمدید اقامت از آن استفاده می‌شود، ثبت نام در کلاس‌های آموزشگاه‌های زبان معتبر در ترکیه است. این نوع اقامت در حدود 4 هزار لیر برای مدت یکسال هزینه به همراه دارد که شامل ثبت نام در کلاس‌های ترکی دانشگاه‌ها و دیگر موسسات است.

شما با ثبت نام در این کلاس‌ها می‌توانید ویزای تحصیلی یکساله ترکیه را دریافت کرده و مشکل تمدید شدن اقامت خود را رفع نمایید.

اخذ اقامت کشور ترکیه

اقامت ترکیه از طریق ازدواج و تولد

برای اخذ اقامت ترکیه در صورتی که با یک شهروند ترک ازدواج کنید، ابتدا یک اقامت کوتاه مدت به شما تعلق می‌گیرد و بعد از گذشت 3 سال در صورت تداوم ازدواجتان، شهروندی ترکیه به شما اعطا می‌شود.

به منظور دریافت اقامت ترکیه از این روش، شرایط خاصی مانند عدم داشتن سوء پیشینه کیفری شخصی که قصد ازدواج با آن را دارید مطرح است و اداره امنیت ترکیه به این موضوع توجه ویژه‌ای دارد.

برای تولد فرزندان، کشور ترکیه تابع قانون خون است و از این طریق به فرزندان تابعیت ترکی را اعطا می‌کند. یعنی اگر شما تنها فرزند خود را در خاک ترکیه به دنیا آورید، هیچ امتیازی به شما تعلق نخواهد گرفت و برای دریافت شهروندی، پدر یا مادر فرزند باید حداقل یکی شهروند ترک باشند تا به کودک شهروندی این کشور داده شود.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

شما با سرمایه‌گذاری و حتی سپرده‌گذاری در بانک‌های کشور ترکیه می‌توانید اقامت این کشور را دریافت و به آسانی آن را تمدید کنید. در صورتی که در بانک‌های ترکیه حساب بانکی داشته باشید و حساب شما گردش مالی و سپرده داشته باشد، می‌توانید با ارائه مدارک لازم به اداره مهاجرت، دلیل قانع‌کننده‌ای برای تمدید کردن اقامت خود بیاورید.

این امکان وجود دارد که در ترکیه تنها با داشتن پاسپورت و بدون نیاز به اقامت ترکیه، حساب بانکی بین‌المللی باز نمایید. به جهت سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر، بایستی مستندات سرمایه‌گذاری خود را به صورت کاملا شفات و همراه با مدارک معتبر تحویل دهید.

اقامت ترکیه از طریق با خرید خانه

شما با خرید ملک و خانه در هر یک از شهرها و روستاهای ترکیه می‌توانید برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام کنید. ارزش ملک خریداری شده شما در شهرهای بزرگ باید حداقل 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک‌تر 50 هزار دلار باشد.

شایان ذکر است که با خرید ملک به شما اقامت دائم ترکیه تعلق نمی‌گیرد و تنها می‌توانید اقامت یکساله گرفته و آن را سالانه تمدید کنید. از شرایط ملک خریداری شده می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این ملک بایستی مسکونی و فقط به نام یک شخص بوده و شراکتی نباشد.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه

مدارک لازم برای دریافت اقامت ترکیه با توجه به این که از طریق کدام روش اقدام می‌کنید، با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما مدارکی که به طور کلی مورد نیاز هستند عبارتند از:

شایان ذکر است که اداره مهاجرت با توجه به پرونده شما امکان دارد مدارک بیشتری را درخواست کند.

دریافت اقامت ترکیه

مزایا اقامت در ترکیه

مزایای دریافت اقامت ترکیه به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است و شما با داشتن حتی اقامت موقت این کشور، اختیارات زیادی در کلیه امور خواهید داشت. برخی از این مزیت‌ها به شرح زیر است:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان از مسیرهای مختلفی مانند سرمایه‌گذاری، توریستی، خرید ملک و… میسر است و شما با توجه به شرایط شخصی که دارید، می‌توانید بهترین راه را برای خود انتخاب کرده و اقدامات لازم را برای آن انجام دهید.

هلدینگ VIP GROUP با بیش از 30 نیرو متخصص در زمینه امور مهاجرتی و اخذ ویزا، شما را در تمامی مراحل مهاجرت به کشورهای خارجی همراهی کرده و مسیر درست را به شما نشان می‌دهد. چنانچه قصد اخذ اقامت ترکیه را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.