اخذ اقامت هلند

کشور هلند یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت محسوب می‌شود. این کشور یکی از قوی‌ترین اقتصادهای سراسر اتحادیه اروپا را داراست. نرخ بیکاری بسیار پایین، شاخص توسعه انسانی بالا و بازار کار گسترده از مزایای کشور هلند به حساب می‌آیند.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت هلند

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

برای مهاجرت و دریافت اقامت هلند راه‌های مختلفی وجود دارند. محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور اروپایی روش تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری هستند. در ادامه به چگونگی دریافت انواع اقامت هلند بیشتر می‌پردازیم.

هلند همواره در میان محبوب‌ترین مقاصد متقاضیان مهاجرت به قاره اروپا بوده است. مهاجرت‌پذیری بالای این کشور علت این موضوع محسوب می‌شود. تنها راه دریافت ویزای کاری هلند، داشتن یک پیشنهاد کاری توسط یک کارفرمای هلندی است. دانشگاه‌های هلند دارای اعتبار علمی بالایی هستند. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، پیدا کردن کار در هلند برای افراد آسان‌تر خواهد شد. به دلیل عضویت هلند در اتحادیه اروپا قوانین کلی مهاجرتی این کشور تابع این اتحادیه است.

شرایط دریافت اقامت کشور هلند از طریق کار

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، مهاجرت کاری یکی از محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت هلند به حساب می‌آید. هزینه دریافت ویزای کاری و ورود به این کشور در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرتی پایین‌تر است. کارفرمایان هلندی پیش از ارائه پیشنهاد کاری به یک فرد غیر اروپایی باید مراحل قانونی مختلفی را بگذارند. در واقع، قوانین کاری اتحادیه اروپا، استخدام افراد غیر اروپایی را اندکی دشوار کرده است. در ادامه به این مراحل بیشتر می‌پردازیم.

تمامی کارفرمایان هلندی باید به مدت سی روز فرصت شغلی مورد نظر را در سطح کشوری آگهی کنند. در صورت عدم پیدا شدن فردی مناسب، این آگهی به مدت سی روز دیگر در سطح اتحادیه اروپا و کشور سوییس آگهی می‌شود. چنانچه پس از گذشت این دو مرحله هیچ فرد مناسبی برای استخدام پیدا نشود، کارفرما اجازه استخدام یک فرد غیر اروپایی را پیدا می‌کند. داشتن مدرک زبان انگلیسی و تسلط بر زبان هلندی برای تمامی کارکنان این کشور الزامی است.

در صورت موفقیت در اخذ ویزای کاری هلند، امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان فرد کارجو در هلند وجود دارد. به طور متوسط تمامی افراد در کشور هلند بیش از ۵۵ هزار یورو درآمد دارند. پردرآمدترین مشاغل این کشور مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و مدیریت بازرگانی است. اداره مهاجرت هلند به صورت سالیانه لیستی از مشاغل مورد نیاز هلند منتشر می‌کند. احتمال موفقیت افراد با داشتن تخصص در زمینه یکی از مشاغل این لیست بالاتر از سایر افراد است.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

شرایط دریافت ویزای کاری کشور هلند

با دریافت ویزای کاری هلند و تمدید سالیانه آن تمامی افراد برای دریافت اقامت هلند واجد شرایط خواهند شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است پیش از ارسال درخواست اخذ اقامت کشور هلند باید تمامی مالیات‌هایتان را پرداخت کنید. مدرک اصلی برای دریافت ویزای کاری هلند دعوت‌نامه کاری شما توسط یک کارفرمای هلندی است. از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری این کشور می‌توان به گواهی تمکن مالی، بیمه مسافرتی، دو قطعه عکس و قرارداد کاری اشاره کرد.

طبق قوانین کاری کشور هلند تمامی متقاضیان خارجی کار در این کشور می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای همراه اخذ کنند. به فرزندان بالای ۱۸ سال فرد کارجو تنها در شرایط خاصی ویزای همراه اعطا می‌شود. برای اخذ اقامت هلند برای فرزندان بالای ۱۸ سال باید وابستگی مالی آن‌ها به خودتان را اثبات کنید. اثبات این موضوع نیازمند طی‌کردن مراحل اداری مختلف است. در هلند ۲۱ سال حداقل سن لازم جهت دریافت ویزای همراه برای همسر محسوب می‌شود.

با توجه به بازار کار گسترده هلند همیشه نیاز به استخدام نیروی خارجی در اکثر مشاغل این کشور وجود دارد. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم اداره مهاجرت این کشور همواره لیستی از مشاغل مورد نیاز هلند منتشر می‌کند. نام برخی از مشاغل مانند مهندسان برق، متخصصان آی تی، مدیران مالی و پرستاران در لیست اکثر سال‌ها دیده می‌شود. در صورت داشتن تخصص در زمینه یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور شانس استخدام شما توسط کارفرمایان هلندی بالاتر می‌رود.

دریافت اقامت کشور هلند با سرمایه‌گذاری

همانند سایر کشورهای اروپایی اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری آسان‌ترین راه دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت هلند با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف این کشور وجود دارد. محبوب‌ترین روش سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر داشتن یک استارتاپ است. برای دریافت ویزای استارتاپ هلند باید حداقل پنجاه هزار دلار سرمایه داشت. ارائه یک طرح تجاری قوی و گواهی تمکن مالی برای دریافت اقامت از این طریق الزامی است.

برخلاف کشورهای جنوبی اتحادیه اروپا مانند اسپانیا و پرتغال، امکان دریافت اقامت هلند از طریق خرید ملک به صورت مستقیم وجود ندارد. برای دریافت اقامت از طریق داشتن استارتاپ، طرح تجاری شما باید توسط دولت این کشور بررسی و تأیید شود. داشتن یک اسپانسر هلندی جهت حمایت مالی از پروژه شما الزامی است. در صورت موافقت با استارتاپ توسط دولت، به شخص ویزای یک‌ساله اعطا می‌شود. با تمدید این ویزا پس از ۶۰ ماه می‌توان برای دریافت اقامت هلند اقدام کرد.

دریافت اقامت کشور هلند با خرید سهام شرکت و ملک

چنانچه خواهان دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه‌گذاری هستید می‌توانید در شرکت‌های خصوص یا دولتی این کشور سرمایه‌گذاری کنید. طبیعتا خرید سهام شرکت‌های دولتی نیاز به توانایی مالی بالاتری دارد. برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دولتی هلند به بیش از پنجاه هزار یورو سرمایه نیاز است. با خرید سهام شرکت‌های خصوصی با ارزش بالاتر از بیست هزار یورو می‌توان جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری هلند اقدام کرد. شایان ذکر است امکان ثبت شرکت جدید برای خارجیان نیز وجود دارد.

همانند دریافت ویزا با داشتن استارتاپ، ثبت یک شرکت جدید نیازمند داشتن یک طرح تجاری قوی است. مبلغ مورد نیاز برای ثبت یک شرکت در هلند بسیار بالاتر از مقدار سرمایه لازم برای خرید سهام شرکت‌های دولتی و خصوصی است. جهت دریافت اقامت هلند از طریق خرید ملک باید مبلغی جداگانه را در بخش‌های مختلف اقتصادی این کشور سرمایه‌گذاری کنید. در هلند خرید ملک به تنهایی برای دریافت تابعیت کافی نیست.

پس از گذشت ۶۰ ماه از زمان دریافت اقامت هلند امکان برداشتن سرمایه اولیه به همراه سود وجود دارد. با توجه به وضعیت اقتصادی هلند و ثبات سیاسی این کشور می‌توان از سودده بودن سرمایه‌گذاری در بلندمدت اطمینان داشت. این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری، کار و زندگی به حساب می‌آید. از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در هلند پایین‌تر بودن نرخ مالیات این کشور نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

دریافت اقامت کشور هلند از طریق ازدواج و تولد

یکی دیگر از انواع اقامت هلند اعطای تابعیت این کشور با ازدواج با یک هلندی است. در سال‌های اخیر دولت این کشور قوانینی برای جلوگیری از ازدواج‌های غیر واقعی برای درافت اقامت هلند وضع کرده است. طبق قوانین هلند، زوج باید حداقل ۳۶ ماه در کنار هم در یک خانه زندگی کنند. تسلط فرد خارجی بر زبان هلندی جهت دریافت اقامت از این طریق الزامی است. از دیگر شرایط لازم برای اثبات واقعی بودن ازدواج می‌توان به مشارکت زوجین در پرداخت هزینه‌های زندگی اشاره کرد.

به همراه داشتن سند تمکن مالی، سند ازدواج و ترجمه آن مدارک هویتی طرفین ازدواج در هنگام ارسال درخواست اقامت از طریق ازدواج الزامی است. بررسی صحت ازدواج در حدود دوازده ماه زمان می‌برد. هلند مانند سایر کشورهای اروپایی از اصل خون برای اعطای اقامت پیروی می‌کند. از این جهت، صرفا تولد در خاک این کشور به معنی دریافت حق شهروندی هلند نیست. داشتن تابعیت هلندی توسط یکی از والدین کودک برای دریافت تابعیت فرزند ضروری محسوب می‌شود.

در صورت تولد کودکی با پدر یا مادر هلندی خارج از خاک این کشور، باید والدین به همراه خود کودک برای دریافت اقامت به هلند مراجعه کنند. ارائه گواهی تولد فرزند به همراه شناسنامه و سایر مدارک هویتی پدر و مادر در هنگام ثبت درخواست دریافت پاسپورت هلندی برای کودک الزامی است.

 

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت به حساب می‌آید. اقتصاد هلند بسیار قوی و نرخ بیکاری در این کشور پایین است. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت هلند وجود دارند. محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به هلند، مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری در این کشور هستند. با دریافت ویزای کاری هلند و تمدید آن به مدت پنج سال می‌توان تابعیت دائم این کشور را اخذ کرد. میزان مالیات بر سرمایه در کشور هلند نسبت به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین‌تر است.

با موسسه حقوقی vip group در کمتر از ۲۰ روز اقامت خود و خانواده خود را از دولت هلند دریافت کنید.

 

درخواست مشاوره

شما میتوانید از تجربیات کارشناسان در VIPGROUP  در این زمینه استفاده کنید و تمامی امور لازمه برای رفع ریجکت ویزای اسپانیا را از این طریق پیگیری نمایید.

شماره های تماس دفتر مرکزی VIPGROUP در تهران ۰۲۱۲۸۱۱۱۶۶۶ در ساعات اداری و شماره موبایل ۰۹۱۲۸۷۱۰۵۸۳ در ساعات غیر اداری برای دریافت مشاوره رایگان در اختیار هموطنان گرامی می باشد.

سوالات متداول کاربران

1

1

1