اقامت ایتالیا

اخذ اقامت ایتالیا

یکی از زیباترین کشورهای واقع شده در قاره اروپا، ایتالیا است. این کشور به دلیل داشتن مزایای فراوان، سالانه مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا می‌پذیرد.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت ایتالیا

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

ایتالیا دارای هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا از لحاظ مقدار تولید ناخالصی است. دریافت اقامت ایتالیا برای مهاجران اتحادیه اروپا، بدون نیاز به ویزا صورت می‌‌گیرد، اما مهاجران بین‌المللی که در سایر کشورها سکونت دارند، مستلزم به اخذ ویزا برای ورود به خاک این کشور هستند.

برای مهاجرت به ایتالیا و سکونت در این کشور، یک سری شرایط وجود دارد که بایستی آن‌ها را محیا کرده و تمامی مراحل آن را پشت سر بگذارید تا موفق به اخذ اقامت ایتالیا شوید. در ادامه به بررسی شرایط گرفتن اقامت ایتالیا و مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت این کشور می‌پردازیم.

شرایط گرفتن اقامت ایتالیا

دریافت اقامت در ایتالیا از طریق روش‌های متفاوتی صورت می‌گیرد، که بسته به انواع آن‌ها و شرایط متقاضی، می‌تواند نحوه دریافت اقامت متفاوت باشد. در روش اقامت کاری، نیاز به دریافت دعوت‌نامه یا همان جاب آفر دارید و به طبع آن نیاز به سابقه کاری مرتبط و تسلط به زبان انگلیسی نیز خواهید داشت.

با داشتن اقامت موقت، بعد از گذشت 5 سال زندگی در ایتالیا، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست داده و حقوق مشابهی با دیگر شهروندان ایتالیایی داشته باشید. با دریافت اقامت این امکان وجود دارد که بدون ویزا، به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع روش‌های دریافت اقامت ایتالیا

ایتالیا جزء منطقه شینگن بوده و پاسپورت آن از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. این کشور یکی از کشورهای پرجمعیت در اروپا است و سالانه تعداد بالایی مهاجر می‌پذیرد و به همین دلیل روش‌های متنوعی برای اعطا اقامت به متقاضیان در نظر گرفته است که عبارتند از:

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

متقاضیان با سرمایه‌گذاری در ایتالیا، گلدن ویزا این کشور به آن‌ها اعطا می‌شود و از همان ابتدا موفق به دریافت اقامت دائم این کشور می‌شوند. در ایتالیا سرمایه‌گذاری از طریق استارتاپ، خرید اوراق قرضه دولتی، سرمایه‌گذاری در شرکت و خیریه امکان‌پذیر است.

اقامت از طریق کار

به دلیل آن که ایتالیا دارای اقتصادی پایدار و باثبات است، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور، اقامت از طریق کار است. متقاضیان برای اخذ این نوع اقامت، نیاز به دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سمت کارفرمای ایتالیایی دارند.

اقامت از طریق ازدواج

متقاضیان در صورتی که با یک شهروند ایتالیایی که تابعیت این کشور را دارد ازدواج کنند، بعد از گذشت 3 سال می‌توانند نسبت به دریافت اقامت دائم ایتالیا و دریافت کارت شهروندی اقدام نمایند.

 

اقامت از طریق تولد

تولد در کشور ایتالیا از اصل خون پیروی می‌کند، یعنی در صورتی که یکی از والدین تابعیت ایتالیایی داشته باشند، به فرزند آن‌ها نیز اقامت دائم و تابعیت کشور ایتالیا اعطا خواهد شد.

 

اقامت از طریق خودحمایتی

چنانچه متقاضی بتواند به دولت ایتالیا اثبات نماید که از نظر مالی هیچگونه وابستگی به آن‌ها ندارد، موفق به دریافت اقامت ایتالیا خواهد شد.

 

اقامت از طریق پناهندگی

یکی از پرخطرترین روش‌های اقامت، مهاجرت از طریق پناهندگی است. در این روش متقاضی به دلایل مختلفی نظیر دلایل مذهبی، اجتماعی، سیاسی و… به طور غیرقانونی به کشور ایتالیا پناه خواهد برد. شایان ذکر است در صورتی که دلایل شخص قانع‌کننده نباشد، درخواست آن برای پناهندگی رد خواهد شد.

اقامت از طریق تحصیل

کشور ایتالیا از سیستم آموزشی باکیفیتی برخوردار است و به همین جهت یکی از روش‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور، دریافت اقامت از طریق تحصیل است. در این روش دانشجویان می‌توانند از خدمات ویژه‌ای مانند بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ایتالیا

جمع‌آوری مدارک یکی از مهم‌ترین مراحل برای اخذ اقامت ایتالیا است، چرا که در صورت وجود هرگونه نقص در مدارک، ریسک رد شدن درخواست شما افزایش پیدا می‌کند. از این رو توصیه می‌شود که پیش از مراجعه حضوری به سفارت، سر وقت و با دقت بالا، نسبت به گردآوری مدارک مورد نیاز اقدام نمایید. برای دریافت اقامت هر کشوری راه‌های متنوعی وجود دارد که هرکدام نیاز به مدارک مخصوص به خود دارند، اما در ادامه برخی از مدارک مشترک در تمامی روش‌های اخذ اقامت ایتالیا را برایتان شرح دادیم که عبارتند از:

  1. تکمیل فرم درخواست دریافت اقامت.
  2. ارائه اصل پاسپورت دارای اعتبار به همراه کپی آن یا هر یک از اسناد مسافرتی معتبر.
  3. ارائه 4 قطعه عکس مشابه با سایز عکس پاسپورت با زمینه سفید.
  4. دریافت تمبر الکترونیکی معتبر به ارزش مبلغ 14 یورو.
  5. ارائه سایر اسناد ضروری که با توجه نوع اقامت درخواستی شما متفاوت خواهد بود.
موسسه حقوقی و مهاجرتی وی آی پی گروپ

مزایا اقامت در کشور ایتالیا

بهتر است قبل از این که برای اخذ اقامت کشوری اقدام نمایید، از مزایا زندگی و فرهنگ مردمان آن کشور، آگاهی کافی داشته باشید. به همین جهت در ادامه برخی از مزیت‌های اقامت در کشور ایتالیا را آورده‌ایم که به شرح زیر است:

معایب اقامت در کشور ایتالیا

همانطور که آگاهی از مزیت‌های اقامت در یک کشور، تصمیم‌گیری برای مهاجرت به این کشور را برای شما آسان می‌کند، دانستن معایب آن نیز نقش بسزایی در نتیجه نهایی تصمیم شما خواهد داشت. برخی از معایب اقامت در کشور ایتالیا عبارتند از:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن ایتالیا است و به همین جهت پاسپورت این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است. شما با دارا بودن اقامت این کشور می‌توانید به صورت آزادانه میان 27 کشور عضو منطقه شینگن رفت و آمد داشته باشید. ایتالیا روش‌های متنوعی برای اعطا اقامت به متقاضیان در نظر گرفته است که هر شخص با توجه به موقعیت فردی خود، می‌تواند بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب نماید.

هلدینگ VIP GROUP با بیش از 30 نیرو متخصص در زمینه امور مهاجرتی، آماده خدمت‌رسانی در جهت دریافت ویزا، رفع ریجکتی ویزا و اخذ اقامت کشورهای اروپایی است و شما را در تمامی مراحل مهاجرت همراهی خواهد کرد. چنانچه قصد دریافت اقامت و ویزا ایتالیا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد که هرکدام شرایط و مزایای مختص به خود را دارند. دانستن روش‌های مختلف مهاجرت به ایتالیا می‌تواند در به دست آوردن اطلاعات برای افرادی که قصد اخذ تابعیت ایتالیا را مفید باشد.

ایرانیان می‌توانند از طریق تمامی روش‌های مهاجرت مانند، سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل و… نسبت به اخذ اقامت کشور ایتالیا اقدام کنند.

در صورتی که اقامت قبلی شما بیشتر از دو سال بوده باشد، بایستی 3 ماه قبل از انقضا آن، نسبت به تمدید مدت اقامت، اقدام نمایید. چنانچه یکساله باشد، باید از 2 ماه قبل از انقضا، اقدام نمود و در نهایت در صورتی که طول دوره اقامت قبلی شما کمتر از یکسال باشد، بایستی از 1 ماه قبل برای تمدید آن درخواست بدهید.

اقامت از طریق کار یکی از روش‌های کم هزینه برای اخذ اقامت این کشور است.