اقامت انگلستان

اخذ اقامت انگلیس

یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان، انگلستان است که از شرایط اقتصادی بالایی برخوردار است. راه‌های متفاوتی برای رفتن به انگلیس و اخذ اقامت این کشور وجود دارد.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت انگلیس

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

هر یک از این روش‌ها شرط‌ها و الزامات مخصوص به خود را دارند و نمی‌توان گفت که تمامی آن‌ها برای همه افراد به طور یکسان مناسب باشند.

به همین جهت شما با توجه به شرایط شخصی که دارید، بایستی بهترین روش را انتخاب کرده و از آن طریق برای اخذ اقامت انگلستان اقدام کنید. در ادامه به بررسی تمامی نکات مربوط به 6 روش رایج مهاجرت به انگلستان خواهیم پرداخت.

شرایط گرفتن اقامت انگلیس

شرایط دریافت ویزای انگلستان و اخذ اقامت دائم انگلیس کاملا به وضعیت زندگی شخصی، کاری، تحصیلی و همچنین میزان تمکن مالی شما بستگی دارد. در هر یک از روش‌های اخذ اقامت انگلیس در ابتدا با توجه به وضعیتتان به شما ویزا کوتاه مدت تعلق می‌گیرد. این ویزا کوتاه مدت می‌تواند 6 ماهه، یکساله، دوساله و… باشد. بعد از به پایان رسیدن اعتبار این ویزا، در صورتی که شما براساس قانون واجد شرایط باشید، ویزای شما تمدید شده یا به اقامت دائم انگلستان تبدیل می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع روش‌های دریافت اقامت انگلیس

برای رفتن به انگلیس و اخذ اقامت این کشور روش‌های مختلفی در اختیار شما قرار داده شده است و شما با توجه به شرایطی که دارید بایستی بهترین روش را انتخاب نمایید. روش‌های اخذ اقامت انگلیس به شرح زیر است:

گرفتن اقامت انگلیس از طریق کار

یکی از بهترین روش‌های دریافت ویزای لندن و دریافت اقامت انگلیس از طریق کار است. به صورت کلی 3 نوع ویزای کاری در کشور انگلستان وجود دارد که هر کدام زیرشاخه‌های مختلفی برای خود دارند که عبارتند از:

ویزا تحصیلی کوتاه مدت:

این ویزا برای 6 الی 11 ماه اعتبار دارد و برای افرادی مناسب است که می‌خواهند در یک دوره تحقیقاتی کوتاه مدت یا حتی کلاس زبان شرکت کنند، مناسب است.

ویزا دانشجویی عمومی یا درجه 4:

این ویزا مخصوص دانشجویانی است که قصد دارند در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا درس بخوانند. ویزا Tier 4 مدت زمان ثابتی نداشته و کاملا بستگی به طول دوره تحصیلی شما دارد.

گرفتن اقامت انگلیس از طریق ازدواج

از دیگر روش‌های اقامت در انگلستان، ازدواج با فردی است که شهروند انگلستان هست یا فردی که در گذشته موفق شده است اقامت دائم این کشور را دریافت کند. در این روش شما باید دلایل کافی به آفیسر ارائه دهید و بتوانید کاملا وی را متقاعد نمایید. در این صورت یک ویزا 6 ماهه در ابتدا برایتان صادر می‌شود و می‌توانید با شخص مورد نظر در خاک انگلیس ازدواج کنید.

در این حالت شما باید مهارت زبان انگلیسی بالایی داشته باشید و دارای سوء پیشینه کیفری نیز نباشید. از سویی دیگر با شخصی که قصد دارید ازدواج کنید، باید فرد بتواند از عهده هزینه‌های زندگی در انگلیس بربیاید. اگر ازدواج شما بیش از 3 سال تداوم داشته باشد، می‌توانید اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید.

گرفتن اقامت انگلیس از طریق تولد

در کشورهای مختلف، قانون تابعیت برای تولد فرزند متفاوت است و به طور کلی براساس خاک یا خون است. در این روش انگلیس از قانون خون تبعیت می‌کند و به همین جهت تنها با تولد فرزندان در خاک این کشور، تابعیت انگلیس به او تعلق نخواهد گرفت. تنها کودکانی که یکی از والدین آن‌ها تابعیت انگلستانی داشته باشند، می‌توانند شهروندی انگلیس را از همان ابتدا دریافت کنند. شایان ذکر است که در این حالت والد دیگر که تابعیت انگلیسی ندارد هم می‌تواند حق شهروندی خود را بگیرد.

گرفتن اقامت انگلیس از طریق پناهندگی

به دلیل خطرات فراوانی که مهاجرت از طریق پناهندگی با خود به همراه دارد، هیچ زمان این روش را به شما توصیه نمی‌کنیم. در این روش شما باید از راه‌های غیرقانونی خود را به خاک انگلیس برسانید و در آن‌جا درخواست پناهندگی خود را ثبت کنید. در صورتی که بتوانید ثابت کنید که به دلایل محکمی نمی‌توانید در کشور خود سکونت داشته باشید، می‌توانید اقامت انگلیس را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلیس

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلیس به روش مهاجرتی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما با این حال در حالت کلی مدارک آورده شده در زیر را بایستی به کنسولگری تحویل دهید که عبارتند از:

مزایا اقامت در انگلیس

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

دریافت ویزای انگلیس و اخذ اقامت دائم انگلستان با توجه به شرایط زندگی فردی شما متفاوت خواهد بود. به همین منظور نمی‌توان برای تمامی افرادی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند، یک راه مشخص را پیشنهاد داد. تنها باید در نظر داشته باشید که مهاجرت به انگلیس از طریق هر یک از روش‌ها مشکلات مخصوص به خود را دارد که بایستی به کمک یک موسسه حقوقی مراحل را پشت سر بگذارید.

به همین جهت هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری و بیش از 30 نیرو متخصص و حرفه‌ای در خصوص امور مهاجرتی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. در صورتی که قصد دریافت ویزای انگلیس تضمینی و همچنین اخذ اقامت انگلیس را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

 

1

1

1