اقامت لهستان

اخذ اقامت اتریش

وضعیت اقتصادی، سیاسی، رفاهی و فرهنگی اتریش بسیار مطلوب است و شما بدون هیچ نگرانی می‌توانید به این کشور مهاجرت کرده و به آسانی شاغل شوید و از عهده مخارج زندگی بربیایید.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت اتریش

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

اتریش جزء کشورهای عضو حوزه شینگن است و با دریافت اقامت این کشور می‌توانید به آسانی به دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن بدون هیچگونه محدودیت مرزی تردد کنید. شما با مهاجرت به اتریش می‌توانید برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت دریافت کنید.

اتریش برای مهاجرت روش‌های مختلفی را پیش روی متقاضیان قرار داده است که شما با توجه به شرایط شخصی که دارید، می‌توانید بهترین روش را برای اخذ اقامت اتریش انتخاب کنید. پیش از هر اقدامی برای دریافت اقامت اتریش، لازم است که از شرایط و مدارک مورد نیاز برای انجام این کار آگاهی داشته باشید. در ادامه به بررسی تمامی موارد در خصوص کشور اتریش خواهیم پرداخت.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

شرایط گرفتن اقامت اتریش

افراد زیادی خواهان دریافت اقامت اتریش هستند. زبان رسمی مردمان اتریش آلمانی است، به همین جهت پیش از ورود به خاک اتریش، نیاز دارید که به زبان آلمانی تسلط نسبی داشته باشید. اقامت در این کشور شرایط خاصی دارد که بایستی از آن‌ها آگاه شوید. شرایط اقامت اتریش به شرح زیر است:

داشتن تمکن مالی

شما برای اخذ اقامت دائم اتریش بایستی حقوق و درآمد ثابت و مشخصی داشته و از هرگونه دریافت وام یا کمک هزینه‌های مالی بی نیاز باشید. در زمان درخواست دریافت اقامت این کشور، درآمد شما باید با استاندارهای تعریف شده از سوی دولت اتریش مطابقت داشته باشد.

پوشش بیمه سلامت مناسب

شما برای رفتن به کشور اتریش، باید بیمه سلامت داشته باشید. با توجه به سیستم مهاجرتی جدید این کشور، باید پیش از سفر به اتریش، از یک شرکت بیمه اتریشی، بیمه سلامت دریافت کنید.

داشتن یک ملک مناسب برای زندگی در اتریش

نیاز است مدارکی را دال بر این که مکانی مناسب برای زندگی در اتریش دارید ارائه دهید. ملک مورد نظر باید برای سکونت شما و افراد خانواده‌تان مناسب بوده و مطابق با استاندارهای محلی باشد.

انواع روش‌های دریافت اقامت اتریش

  1. اقامت اتریش از طریق سرمایه‌گذاری
  2. اقامت اتریش از طریق کار
  3. اقامت اتریش از طریق تحصیل
  4. اقامت اتریش از طریق ازدواج
  5. اقامت اتریش از طریق تولد
  6. اقامت اتریش از طریق پناهندگی
موسسه حقوقی و مهاجرتی وی آی پی گروپ

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش

مدارک لازم برای دریافت اقامت اتریش با توجه به این که از طریق کدام روش اقدام به دریافت اقامت این کشور می‌کنید، متفاوت خواهد بود. در ادامه مدارک لازم برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی را برایتان شرح دادیم:

شایان ذکر است که شما با دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی، تنها با ثبت شرکت در این کشور اجازه کسب درآمد خواهید داشت.

مزایا اخذ اقامت در کشور اتریش

سفر به اتریش و دریافت اقامت این کشور مزایای فراوانی را برای شما به همراه دارد که عبارتند از:

اقامت اتریش و اخذ تابعیت این کشور

هدف نهایی بسیاری از مهاجران از دریافت اقامت اتریش، اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور است. تابعیت اتریش برای مهاجران به صورت مستقیم امکان‌پذیر نخواهد بود و اتریش همانند کشورهایی از قبیل کشورهای حوزه کارائیب، برنامه‌ای تحت عنوان فروش پاسپورت ندارد.

برای دریافت اقامت اتریش باید تعداد سال‌های معینی از اقامت خود را در اتریش گذرانده باشید، سابقه کیفری نداشته و با فرهنگ این کشور آشنایی کافی داشته باشید. در صورتی که تمامی موارد ذکر شده در بالا را دارا باشید، می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور اتریش، درخواست دهید.

چنانچه اقامت کاری یا سرمایه‌گذاری اتریش را دارا باشید، بعد از گذشت 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور، می‌توانید اقامت دائم اتریش را دریافت نموده و پس از گذشت 6 الی 10 سال نیز می‌توانید برای دریافت تابعیت اتریش، درخواست خود را ثبت نمایید.

اگر مدرک زبان آلمانی در سطح B2 داشته باشید و با فرهنگ اتریش نیز آشنا شده باشید، می‌توانید در سال ششم از سکونت در این کشور، پاسپورت خود را دریافت کنید. اگر از طریق تحصیل به اتریش سفر کرده‌اید، بایستی بدانید که از این روش به تنهایی نمی‌توانید اقامت دائم و تابعیت اتریش را اخذ کنید، بلکه بعد از اتمام تحصیل به شما یک فرصت 1 ساله داده می‌شود تا بتوانید در این کشور کار پیدا کرده و اقامت خود را از طریق کار دریافت کنید.

هزینه مهاجرت به اتریش و زندگی در این کشور

هزینه مهاجرت به اتریش با توجه به این که از طریق کدام روش اقدام می‌کنید، متفاوت خواهد بود. هزینه زندگی در اتریش نیز در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. این هزینه شامل خرید یا اجاره ملک، هزینه‌های انرژی مصرفی، خوراک و پوشاک، هزینه حمل و نقل و هزینه‌های درمانی است.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

اتریش یکی از بهترین کشورهای اروپایی بوده که کیفیت زندگی در آن بالا است و دقیقا در مرکز اروپا قرار دارد. متقاضیان زیادی سالانه به جهت موقعیت رفاهی و اقتصادی بالای این کشور، خواهان مهاجرت به آن هستند و تلاش می‌کنند تا از طریق راه‌های مختلف اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنند.

به همین منظور هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری مستمر و درخشان و بیش از 30 نیرو متخصص و آموزش دیده در حوزه مهاجرتی، در کلیه امور اخذ ویزا و اخذ اقامت کشورهای اروپایی، به شما عزیزان خدمات ارائه می‌دهد. در صورتی که به دنبال آسان ترین راه مهاجرت به اتریش هستید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس برقرار کرده و به طور رایگان مشاوره دریافت کنید.

سوالات متداول کاربران

با توجه به شرایط شخصی هر فرد، بهترین روش برای اخذ اقامت کشور متفاوت خواهد بود. اما اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه‌گذاری به نسبت دیگر روش‌ها ساده‌تر است.

مهاجرت از طریق کار یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی به کشور اتریش است.

خیر، شما می‌توانید تمامی مراحل مربوط به دریافت اقامت اتریش را خود به تنهایی نیز انجام دهید. اما با این حال پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از وقوع هر مشکلی، از یک وکیل مسلط به امور مهاجرتی راهنمایی دریافت کنید.