اخذ اقامت ارمنستان

ارمنستان کشوری مدرن و دموکراتیک است و برای آزادی فردی افراد، ارزش بسیاری قائل است.پروسه درخواست اجازه اقامت در ارمنستان ساده و آسان است و تنها با داشتن یک پاسپورت معتبر، می‌توانید از راه دور اقامت خود را دریافت نمایید.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک
رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

اقامت ارمنستان

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

در سال‌های اخیر این کشور بنا به دلایل مختلفی، مقصد مهاجرتی بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است. ایرانیان نیز به جهت نزدیکی این کشور به ایران، آن را گزینه مناسبی برای مهاجرت می‌دانند. برای مهاجرت به هر کشوری، پیش از ارائه درخواست دریافت اقامت، بایستی تمامی روش‌های موجود را مورد بررسی قرار داده و براساس دارا بودن شرایط مورد نیاز روش مهاجرتی، درست‌ترین مسیر را انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی انواع روش‌های دریافت اخذ اقامت ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای این کار خواهیم پرداخت.

شرایط گرفتن اقامت ارمنستان

ارمنستان از ثبات اقتصادی بالایی برخوردار است؛ اما این ثبات اقتصادی با سطوح اقتصادی بالا فرق داشته و نباید آن‌ها را باهم اشتباه گرفت. ثبات به معنی عدم تغییر لحظه‌ای قیمت‌ها یا قیمت‌های غیرمنطقی است. نرخ تورم در کشور ارمنستان بسیار پایین بوده و در برخی از زمان‌ها نزدیک به صفر رسیده است.

پیش از هر اقدام یا تصمیمی در خصوص اخذ اقامت ارمنستان، توصیه می‌شود که با یک وکیل متخصص و مجرب در زمینه امور مهاجرتی، مشورت نمایید. وکلای متخصص در هلدینگ VIP GROUP شرایط شما را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و بهترین راه را برای دریافت اقامت ارمنستان به شما ارائه می‌دهند.

  1. اقامت ارمنستان از طریق سرمایه‌گذاری
  2. اقامت ارمنستان از طریق کار
  3. اقامت ارمنستان از طریق تحصیل
  4. اقامت ارمنستان از طریق ازدواج
  5. اقامت ارمنستان از طریق تولد
  6. اقامت ارمنستان از طریق پناهندگی
موسسه حقوقی و مهاجرتی وی آی پی گروپ

از میان روش‌های ذکر شده در بالا، شما بایستی بهترین روش را که واجد شرایط آن هستید برگزینید و سپس اقدامات لازم را برای آن انجام دهید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ارمنستان

چنانچه قصد اخذ اقامت دائم ارمنستان را دارید، بایستی مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کرده و در زمان تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه کرده و آن‌ها را به آفیسر تحویل دهید. آماده‌سازی مدارک، پروسه‌ای بسیار حساس و زمان‌‌بر است و بایستی با نهایت دقت آن را انجام دهید، چرا که وجود هرگونه نقص و اشتباه در مدارک ارائه شده، ریسک ریجکتی ویزا را افزایش می‌دهد.

با توجه به روشی که برای دریافت اقامت ارمنستان انتخاب کرده‌اید، مدارکی که بایستی به سفارت تحویل دهید با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما برخی از مدارک مشترک در تمامی روش‌ها عبارتند از:

علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا، بسته به نوع روشی که قصد دارید از طریق آن اقامت ارمنستان را دریافت کنید، نیاز است مدارک دیگری نیز به سفارت ارائه دهید. برای مثال، افرادی که برای کار و تجارت به این کشور مهاجرت می‌کنند، بایستی برای کار خود مجوز دریافت کنند. همچنین افرادی که از طریق تحصیل اقامت ارمنستان را دریافت می‌کنند، نیاز است که نامه پذیرش یا نامه ثبت‌نام از یک موسسه آموزشی معتبر در ارمنستان را ارائه دهند.

مزایا اخذ اقامت در کشور ارمنستان

مسلما آگاهی از مزایای اقامت در یک کشور، به شما کمک بسزایی در تصمیم‌گیری برای دریافت اقامت آن کشور می‌کند. ارمنستان به شما ویزای اقامت 5 ساله اعطا می‌کند و تنها پس از 3 سال سکونت در این کشور، می‌توانید موفق به اخذ کارت شهروندی ارمنستان شوید.

همچنین برنامه‌های کاربردی از راه دور نیز امکان‌پذیر بوده و شما می‌توانید در هر فعالیت قانونی که انتخاب می‌کنید، شرکت نمایید. پروسه درخواست اخذ اقامت ارمنستان ساده و سریع است و به اسناد کمی نیاز دارد. ارمنستان کشوری باز و دموکراتیک است که برای آزادی فردی افراد ارزش قائل است و دخالت دولت در امور بسیار محدود است.

ارمنستان یک گزینه مناسب برای افرادی است که بدون نیاز به حضور فیزیکی در این کشور، خواهان اخذ اقامت دائم هستند. از سویی دیگر شما می‌توانید برای تمامی اعضا خانواده خود (نظیر همسر و فرزندان زیر 21 سال، خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و…) اقامت دریافت نمایید.

کشور ارمنستان رابطه قوی با کشورهای غربی دارد و ایرانیان برای رفتن به آن نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. مجوز اقامت ارمنستان آزادی بیشتری در اختیار افراد قرار می‌دهد و به عنوان یک بیمه‌نامه ارزشمند عمل می‌کند.

شما با مهاجرت به ارمنستان می‌توانید از خدمات بانکی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، من جمله مالکیت زمین و… بهره‌مند شوید. در صورتی که شهروندی ارمنستان را انتخاب کنید، تابعیت مضاعف برای شما مجاز است.

معایب اخذ اقامت در کشور ارمنستان

اخذ اقامت ارمنستان در کنار مزایای فراوانی که دارد، معایبی را نیز شامل می‌شود. یکی از معایب موجود در این کشور که می‌توان به آن اشاره نمود، کمبود شغل است. طبق نتایج به دست آمده، در سال‌های اخیر بسیاری از کارگران ارمنی به کشورهای دیگر مانند روسیه مهاجرت کرده‌اند تا شغلی بهتر پیدا کنند. از دیگر معایب زندگی در ارمنستان، بالا بودن نرخ بیکاری در این کشور است که حدود 14.80 در سال 2022 میلادی گزارش شده است.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

شما با دریافت اقامت ارمنستان، بعد از مدتی می‌توانید مقیم این کشور شوید و اعضای خانواده خود را نیز همراه با خود ببرید، البته تحت شرایطی که امکان تامین آن‌ها را در کشور ارمنستان داشته باشید. ثبات اقتصادی بالای ارمنستان موجب شده است افراد زیادی قصد اخذ اقامت این کشور را داشته باشند.

به همین منظور هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری و بیش از 30 نیرو متخصص در امور مهاجرتی، به شما در کلیه مراحل دریافت اقامت ارمنستان یاری خواهد رساند. برای آگاهی از شرایط اقامت در ارمنستان، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

مهاجرت از طریق کار و تحصیل به نسبت دیگر روش‌های مهاجرتی بهتر و آسان‌تر است.

راحت‌ترین روش برای مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج است که البته این شرایط برای تمامی افراد امکان‌پذیر نخواهد بود.

بله، شما بعد از گذشت 10 زندگی در این کشور می‌توانید تابعیت ارمنستان را دریافت کنید.