اقامت سوئیس با VIP GROUP

اخذ اقامت سوئیس

سالانه متقاضیان زیادی خواستار مهاجرت به سوئیس هستند. فرصت‌های شغلی بالا، نرخ بیکاری پایین و همچنین بهره‌مندی از بهترین امکانات رفاهی، از دلایل افزایش تعداد مهاجران به این کشور است. راه‌های مختلفی برای اخذ اقامت سوئیس وجود دارد که شما با توجه به موقعیت خود می‌توانید بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

اقامت سوئیس

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

سوئیس دارای دو نوع ویزا کوتاه مدت و بلند مدت است که با توجه به هدف شما از سفر، ویزا مورد نیاز به شما اعطا می‌گردد. در صورتی که قصد دارید بیشتر از 90 روز در سوئیس اقامت داشته باشید، بایستی که مجوز اقامت بلند مدت دریافت کنید. ما در هلدینگ VIP GROUP با ارائه مشاوره تخصصی در زمینه مهاجرت، بهترین روش را با توجه به شرایط فردی که دارید به شما پیشنهاد می‌دهیم. در ادامه به بررسی شرایط اقامت در سوئیس و انواع روش‌های اخذ اقامت این کشور خواهیم پرداخت.

شرایط گرفتن اقامت دائم سوئیس

اقامت دائم سوئیس، برای تمامی افرادی که مدت زمان معینی را در سوئیس زندگی کرده‌اند و تمامی شرایط و ضوابط ضروری را رعایت نمودند، قابل دریافت خواهد بود. متقاضیانی که خواهد دریافت کارت شهروندی سوئیس هستند، ابتدا باید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید و برای گرفتن مجوز C درخواست خود را ثبت نمایید.

سوئیس دارای کانتون‌ها ( شهرستان‌ها) مختلفی است که هر یک از آن‌ها مسئول صدور مجوز اقامت برای خارجیانی هستند که قصد دارند در شهرستان خاصی سکونت داشته باشند. شما باید درخواست مجوز C را به شهرستانی که در حال حاضر در آن سکونت دارید، ارسال نمایید.

به عنوان یک قانون در حالت کلی، برای آن که واجد شرایط اقامت سوئیس باشید، باید نامه عدم سابقه کیفری داشته باشید. همچنین شما بایستی سابقه شغلی خود را ارائه دهید و در کنار آن میزان تمکن مالی که دارید را اثبات نمایید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

انواع روش‌های دریافت اقامت سوئیس

اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به سوئیس، دریافت ویزا و اقامت کار این کشور است. شما با اخذ این نوع ویزا می‌توانید در سوئیس به صورت کاملا قانونی مشغول به کار شوید و در مدت زمانی کوتاه اقامت آن را دریافت نمایید. به جهت کار در سوئیس، نیاز است که یک کارفرما شما ره به طور رسمی استخدام کند و این مورد را به مقامات این کشور اطلاع دهد.

برای مهاجرت و کار در سوئیس شما ملزم هستید ابتدا مجوز کار دریافت کنید. با توجه به سهمیه‌بندی جذب نیرو در سوئیس، دو نوع مجوز B و L برای متقاضیان صدور می‌شود. پزشکان می‌توانند با اخذ ویزای کار، به آسانی به کشور سوئیس مهاجرت کنند و در آن جا مشغول به کار شوند.

از مدارک مورد نیاز برای کار در سوئیس می‌توان به ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی اشاره نمود. همچنین بایستی در پوزیشن کاری که قصد کار کردن در آن را دارید، چند سال سابقه کار مرتبط داشته باشید. برای کار امکان دارد مجوزهای کوتاه یا بلند مدت در بازه زمانی 3 تا 12 ماه برای شما صادر گردد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت کشور سوئیس، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. این روش از مزیت‌های بالایی برخوردار است که سبب محبوبیت آن در میان متقاضیان شده است. در صورتی که از طریق سرمایه‌گذاری به سوئیس مهاجرت کنید، بدون ویزا می‌توانید به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

سوئیس مقصد مناسبی برای افرادی است که تمکن مالی مناسبی دارند و می‌خواهند در یک کشور پیشرفته و اروپایی سرمایه‌گذاری کنند. شما به دو صورت ثبت شرکت و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، می‌توانید اقامت این کشور را دریافت نمایید.

به طور معمول تجار با ثبت شرکت در سوئیس، اقامت دائم آن را دریافت می‌کنند. از سویی دیگر متقاضیانی که بازنشسته هستند و سرمایه اولیه دارند، بهتر است از روش دوم یعنی سرمایه‌گذاری از طریق پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، نسبت به دریافت اقامت سوئیس اقدام نمایند.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل

هزینه تحصیل در کشور سوئیس پایین بوده و از نظام آموزشی باکیفیتی برخوردار است. این روش مهاجرتی از دیگر روش‌های مهاجرت به سوئیس ساده‌تر بوده و میزان تقاضای بیشتری نیز دارد. تحصیل در این کشور به صورت رایگان و اجباری است. این امکان وجود دارد که به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های بین‌المللی سوئیس به تحصیل بپردازید.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تمکن مالی

یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به سوئیس، اقامت از طریق تمکن مالی (خودحمایتی) است. این نوع اقامت به افرادی که خارج از اتحادیه اروپا سکونت دارند نیز تعلق می‌گیرد. شرایط اقامت از طریق به این صورت است که شما باید تمکن مالی خود را در ابتدا اثبات کنید و بتوانید از عهده هزینه‌های زندگی در این کشور بربیایید.

در اقامت تمکن مالی شما می‌توانید صاحب بیزینس خود باشید و از این طریق به آسانی به کسب درآمد برسید. این اقامت به دو صورت به متقاضیان اعطا می‌شود. یک حالت برای افراد بازنشسته‌ای که بالای 55 سال سن دارند، حالت دیگر هم با نام اقامت مالیات گزاف است که برای سنین زیر 55 سال مناسب خواهد بود. در این روش شما پس از گذشت 10 سال می‌توانید اقامت دائم سوئیس را دریافت کنید و بعد از 12 سال نیز می‌توانید برای اخذ پاسپورت درخواست دهید.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تولد

به طور کلی دو قانون برای اخذ تابعیت از طریق تولد وجود دارد: قانون خاک و خون. در حالت اول قانون خاک، اگر فرزندتان در کشوری متولد شود، شما می‌توانید بلافاصله پاسپورت آن کشور را دریافت کنید. اما در قانون خون، تابعیت فرزند متولد شده با توجه به تابعیت پدر یا مادر وی مشخص می‌شود.

دریافت اقامت سوئیس از طریق تولد، تنها از قانون خون پیروی می‌کند. به این معنا که اگر فرزند شما در این کشور متولد شود، تابعیت سوئیسی به او اعطا نخواهد شد. چنانچه یکی از والدین سوئیسی باشند، کودک نیز می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج

از روش‌های آسان برای مهاجرت به سوئیس، اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج است. اگر یک فرد سوئیسی که شهروندی این کشور را دارد به شما ازدواج کند، می‌توانید از این راه به سوئیس مهاجرت کنید. چنانچه به مدت 3 تا 5 سال در سوئیس اقامت داشته باشید، به شما پاسپورت این کشور اعطا می‌شود.

شما برای ازدواج با یک فرد سوئیسی باید 18 سال تمام باشید. ازدواج شما بایستی با حضور مامور مهاجرت انجام شود. فردی که با آن ازدواج می‌کنید باید تمکن مالی خود را اثبات کند و بتواند از عهده هزینه‌های زندگی همراه با شما بربیاید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

اخذ اقامت سوئیس از طریق پناهندگی

این روش مهاجرتی بسیار پرخطر و پرریسک بوده و توصیه می‌شود تحت هیچ عنوان از این طریق برای رفتن به کشورهای اروپایی اقدام نفرمایید. در صورتی که قصد مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت این کشور را دارید، می‌توانید از کارشناسان هلدینگ VIP GROUP به صورت کاملا رایگان مشاوره دریافت نمایید. مشاورین ما بهترین روش را با توجه به شرایط فردی که دارید به شما پیشنهاد می‌دهند.

مزایا اخذ اقامت سوئیس

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

سوئیس یکی از کشورهای ثروتمند جهان است و به دلیل پویایی فراوانی که دارد، سالانه متقاضیان زیادی قصد دریافت اقامت سوئیس و مهاجرت به این کشور را دارند. سوئیس راه‌های مهاجرتی مختلفی را پیش روی متقاضیان قرار داده است. چنانچه می‌خواهید از شرایط مهاجرت به سوئیس آگاهی پیدا کنید، می‌توانید از طریق شماره‌های قرار گرفته در سایت یا تکمیل فرم درخواست تماس، با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید.

هلدینگ VIP GROUP با 17 سال تجربه کاری مستمر و درخشان و بیش از 30 نیرو متخصص و آموزش دیده در حوزه مهاجرتی، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. دریافت مشاوره از کارشناسان ما، به صورت کاملا رایگان در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

سوالات متداول کاربران

1

1

1