اقامت کشور یونان از طریق گلدن ویزا

بازبینی شده توسط وکیل مهاجرتی

یونان کشوری مهاجرپذیر است و راه‌های مختلفی برای مهاجرت به آن وجود دارد. شما می‌توانید با توجه به شرایط شخصی که دارید، یکی از راه‌ها را انتخاب کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. اما یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت یونان، دریافت گلدن ویزا از این کشور است.

با خرید ملک، سرمایه‌گذاری در بازار یا سپرده‌گذاری در بانک، می‌توانید موفق به دریافت گلدن ویزا یونان شوید. این نوع از ویزا یکی از معتبرترین ویزاهای اقامتی است. به طور معمول با خرید ملکی به ارزش 250 هزار یورو در یونان، ویزا طلایی به شما تعلق می‌گیرد. برای آشنایی کامل با روند دریافت ویزای طلایی یونان، به بررسی شرایط اخذ ویزا و همچنین مراحل دریافت آن پرداخته‌ایم.

گلدن ویزا یونان
گلدن ویزا یونان

شرایط اخذ گلدن ویزا یونان

یکی از ارزان‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در کشورهای عضو منطقه شینگن، دریافت گلدن ویزای یونان است. دریافت این نوع ویزا مزایای فراوانی برای شما به همراه دارد و تنها با خرید ملکی به ارزش 250 هزار یورو، می‌توانید گلدن ویزا دریافت نمایید. از دیگر شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا طلایی یونان، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

موارد ذکر شده در بالا شرایطی هستند که شما پیش از اخذ گلدن ویزا یونان، بایستی آن‌ها را داشته باشید. به بیان دیگر، شما به واسطه احراز این موارد و سرمایه‌گذاری در کشور یونان، می‌توانید به آسانی ویزا طلایی خود را که در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است، دریافت کنید.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

مراحل دریافت گلدن ویزا یونان

پشت سر گذاشتن مراحل دریافت ویزای طلایی یونان، به معنی آن نیست که شما موفق به اخذ این نوع ویزا شده‌اید. در ابتدا برای دریافت اقامت طلایی یونان، باید به سفارت این کشور مراجعه کنید و اقدامات لازم برای اخذ ویزا توریستی یونان را انجام دهید.

پس از اخذ ویزا توریستی، نوبت به آن می‌رسد که به کشور یونان سفر کرده تا ملک مورد نظر خود را خریداری فرمایید. در مرحله بعدی شما باید مدارک مورد نیاز از قبیل مدارک هویتی، گواهی عدم سوء پیشینه، ارائه تمکن مالی و… را جمع‌آوری کرده و به سفارت کشور مقصد تحویل دهید.

برای اخذ گلدن ویزا لازم است که از طریق اداره مهاجرت بیگانگان و امور خارجه اقدام کنید. به طور کلی مراحل اخذ گلدن ویزای یونان به شرح زیر است:

همانطور که به آن اشاره کردیم، پس از انجام مراحل گفته شده، پرونده شما از سوی دولت کشور یونان مورد بررسی قرار می‌گیرد که این روند به طور معمول 3 ماه زمان می‌برد. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش رود و کشور یونان با درخواست شما موافقت کند، لازم است که دوباره به این کشور سفر کرده و پاسپورت معتبر و دیگر مدارک مورد نیاز را ارائه داده تا مراحل اخذ گلدن ویزا شما با موفقیت به پایان برسد.

گلدن ویزا یونان
گلدن ویزا یونان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای طلایی یونان

یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت اقامت طلایی یونان، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و ارائه آن به سفارت‌خانه است. با توجه به این که شما کدام روش را برای اخذ اقامت یونان انتخاب می‌کنید، مدارکی که بایستی ارائه دهید متفاوت خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای دریافت گلدن ویزا یونان عبارتند از:

شرایط دریافت تابعیت از طریق ویزای طلایی یونان

زمانی که شما به همراه خانواده خود ویزای طلایی یونان دریافت می‌کنید، به شما اقامت 5 ساله اعطا می‌شود. این اقامت تا وقتی که شما سرمایه خود را در کشور یونان حفظ کنید، به صورت کاملا نامحدود تمدید خواهد شد. طبق قوانین وضع شده در یونان، در صورتی که شما به مدت 7 سال در این کشور سکونت داشته و زندگی کنید، می‌توانید نسبت به دریافت تابعیت و پاسپورت یونان، اقدام نمایید.

کشور یونان شرایط دو تابعیتی را نیز پذیرفته و امکان تابعیت دوگانه برای سرمایه‌گذاران دارای گلدن ویزا، وجود دارد. این نکته به این معنا است که شما برای اخذ تابعیت این کشور، نیازی نیست که از تابعیت اولیه خود انصراف بدهید و این امکان برای شما وجود دارد که به طور همزمان هم شهروند کشور خود و هم شهروند کشور یونان باشید.

درخواست مشاوره تخصصـــی 

درخواست مشاوره

بک گراند فرم درخواست

درخواست مشاوره تخصصـــی 

مزایا گلدن ویزا یونان

شما با دریافت گلدن ویزا از مزایای فراوانی بهره‌مند خواهید شد. این ویزا یکی از رقابتی‌ترین ویزاهای طلایی موجود در اتحادیه اروپا بوده و از ارزش بالایی برخوردار است. برخی از مزایای ویزای طلایی یونان عبارتند از:

گلدن ویزا یونان
گلدن ویزا یونان

معایب گلدن ویزا یونان

گلدن ویزای یونان در کنار مزایای فراوانی که دارد، دارای معایبی نیز خواهد بود که به شرح زیر است:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

در پایان

کشور یونان به دلیل مزایا فراوان و موقعیت مکانی مناسبی که در اتحادیه اروپا دارد، سالانه مورد توجه مهاجران قرار می‌گیرد و افراد زیادی از سرتاسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند. یونان این شرایط را برای متقاضیان مهیا کرده است که آن‌ها با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در یونان، موفق به دریافت اقامت طلایی یونان شوند.

هلدینگ VIP GROUP با 15 سال تجربه مستمر و بیش از 30 نیرو آموزش‌دیده در خصوص امور مهاجرتی و اخذ ویزا، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد خرید ملک و دریافت گلدن ویزا یونان را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران

از مهم‌ترین مزایا آن این است که اقامت 5 ساله قابل تمدید به شما اعطا می‌شود و بدون محدودیت می‌توانید به کشورهای عضو حوزه شینگن سفر کنید.

یکی از روش‌های کم هزینه برای مهاجرت به کشور یونان، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و دریافت گلدن ویزا این کشور است.

بله، با گذشت 7 سال از اقامت شما در یونان و حفظ سرمایه‌گذاری در این کشور، می‌توانید برای اخذ تابعیت یونان درخواست دهید.