اخذ گلدن ویزا

کشورهایی که مهاجرپذیر هستند به خصوص کشورهای اروپایی، دارای ویزاهای متنوعی بوده و از طریق روش‌های گوناگونی به اتباع خارجی اقامت می‌دهند.

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست مشاوره

گلدن ویزا

دریافت اقامت کشور های اروپایی با

Vip Group Visa

یکی از این روش‌ها، دریافت گلدن ویزا یا ویزای طلایی است. این نوع از ویزا به سرمایه‌گذاری نیاز داشته و به کمک آن متقاضی و همچنین اعضا خانواده او، مشمول دریافت گلدن ویزا می‌شوند. در ادامه به بررسی نحوه اخذ این نوع ویزا و همچنین کشورهایی که این نوع ویزا را مهاجران می‌دهند، خواهیم پرداخت.

اقامت یونان با خرید ملک

یونان به دلیل شرایط اقتصادی و موقعیت مکانی مناسبی که دارد، سالانه مورد توجه مهاجران زیادی از سرتاسر دنیا قرار می‌گیرد.

یکی از کم هزینه‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در خارج از کشور، خرید ملک در اسپانیا است که از این طریق می‌توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

کشور امارات موفق شده است در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب کند.

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

گلدن ویزا چیست؟

گلدن ویزا (Golden Visa) یا ویزای طلایی اصطلاحی است که برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری به کار برده می‌شود. به بیان دیگر، ویزای طلایی اروپا، یک نوع ویزا ویژه بوده که برای اتباع ثروتمند خارجی مناسب است. شخص متقاضی می‌تواند با خرید ملک، خرید  در کشور مورد نظر، موفق به دریافت اقامت آن کشور به همراه اعضای خانواده و والدین خود شود و به صورت آزادانه در تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن و همچنین کشورهای رومانی، کرواسی، بلغارستان، قبرس و صربستان که خارج از منطقه شینگن هستند، بدون هیچ محدودیت مرزی تردد کند.

شخصی که ویزای طلایی یک کشور اروپایی را به دست می‌آورد، در ابتدا تنها اقامت آن کشور را دارد و حداقل بایستی 5 سال از دریافت اقامت او در کشور مقصد گذشته باشد تا بتواند برای اخذ پاسپورت و شهروندی آن کشور، درخواست بدهد. برای دریافت کارت شهروندی، نیاز است که شخص متقاضی و خانواده او به زبان کشور مقصد تسلط داشته باشند. در میان کشورهای اروپایی فقط 3 کشور را می‌توان یافت که برای دریافت پاسپورت آن‌ها، نیازی به این که در ابتدا شخص اقامت آن کشور را داشته و بعد از 5 سال برای دریافت شهروندی درخواست بدهد، نیست. این 3 کشور عبارتند از: بلغارستان، قبرس و مالتا.

در بیشتر کشورها، ویزای طلایی در ابتدا با اعتبار 2 تا 3 سال صادر می‌شود و بعد از به پایان رسیدن این دوره، فرد متقاضی می‌تواند به اداره مهاجرت کشور مقصد رفته و برای تمدید آن، درخواست بدهد. به عبارت دیگر، متقاضی ابتدا درخواست ویزا کوتاه مدت تایپ C یا ویزا بلند مدت تایپ D باید ارائه دهد و اگر تمایل به اقامت بیشتر از 3 ماه در حوزه شینگن ندارد، می‌تواند درخواست ویزا کوتاه مدت مولتی پل 90 روزه دهد. تفاوت ویزای تایپ C و D این است که ویزا C در سفارتی که در کشور مبدا قرار دارد صادر شده و تمدید می‌شود، اما ویزا تایپ D می‌تواند در سفارت کشور مقصد که ویزا طلایی برای آن صادر شده است نیز تمدید شود.

اخذ گلدن ویزا با وی آی پی گروپ

نحوه اخذ گلدن ویزا

روش‌های متنوعی برای دریافت گلدن ویزا وجود دارد اما تمامی آن‌ها بر اساس سرمایه‌گذاری در کشور مقصد هستند. همانطور که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، سرمایه‌گذاران با خرید ملک، اوراق قرضه دولتی و سهام، تامین مالی کسب و کار، سپرده‌گذاری در بانک و… می‌توانند از کشورهای اروپایی، ویزا طلایی دریافت کنند. به این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری غیرفعال یا Passive می‌گویند و به تاسیس شرکت و شغل، سرمایه‌گذاری فعال یا Active گفته می‌شود. اکثر کشورهای اروپایی از سرمایه‌گذاری‌های فعال استقبال می‌کنند و کشورهایی اروپایی که کوچک هستند، به غیر از سرمایه‌گذاری‌های فعال، از سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال نیز استقبال می‌کنند.

شایان ذکر است که هر کشور برنامه ویزا طلایی مخصوص به خود را دارد و ممکن است فقط برخی از راه‌های سرمایه‌گذاری را برای انجام این کار، در نظر گرفته‌ باشند.

اگر چه با دریافت ویزا طلایی اروپا، شما از همان ابتدا از بسیاری از مزایای شهروندی در اروپا بهره‌مند می‌شوید، اما چنانچه تصمیم داشته باشید در نهایت پاسپورت یک کشور اروپایی را دریافت کنید، حدودا 5 سال زمان خواهد برد. چرا که با دریافت این نوع ویزا ابتدا اقامت کشور مقصد را دریافت می‌کنید و بعد از گذشت چند سال موفق به دریافت اقامت دائم می‌شوید و پس از آن می‌توانید برای دریافت پاسپورت درخواست بدهید.

با این که ویزا طلایی نیازی به شرط حضور متقاضی در کشور ندارد، اما اگر تمایل به دریافت پاسپورت کشوری را دارید، توصیه می‌شود مدت زمانی را در آن کشور سکونت داشته باشید تا بتوانید به زبان و فرهنگ آن کشور آشنایی کامل داشته باشید، زیرا بعد از آن که پاسپورت کشوری را دریافت کنید، منوط به شرکت در آزمون‌هایی هستید که نشان می‌دهد شما با فرهنگ آن کشور آشنا بوده و واجد شرایط آن که تبعه و شهروند آن کشور شناخته شوید، هستید.

اما چنانچه نمی‌خواهید پاسپورت کشور مقصد را دریافت کنید، خیالتان راحت باشد که بعد از دریافت اقامت دائم، اقامت شما به طور مستمر تمدید شده و می‌توانید به آسانی سرمایه خود را از کشور خارج نمایید، بدون آن که مشکلی برای اقامت شما پیش بیاید.

مزایای دریافت گلدن ویزا

شما با دریافت ویزا طلایی از یک سری مزایا بهره‌مند خواهید شد که عبارتند از:

سوالی دارید؟ با ما تمــــــاس بگیریـــــد.

همیشه آماده مشاوره و راهنمایی شما هستیم.

معایب دریافت گلدن ویزا

یکی از ارزشمندترین انواع اقامت، دریافت گلدن ویزا اروپا است که فرد متقاضی می‌تواند برای خود و اعضا خانواده، آن را به دست آورد، از این رو پیدا کردن معایب در آن کمی دشوار خواهد بود، زیرا همانطور که از نام آن پیداست، دریافت ویزا طلایی اروپا یک مسیر عالی برای مهاجرت و اخذ اقامت به حساب می‌آید. با این حال اگر شخصی قصد سرمایه‌گذاری در اروپا را ندارد یا این که میزان تمکن مالی آن کافی نیست، این نوع ویزا برای او چندان مناسب نخواهد بود و بهتر است از دیگر روش‌ها اقدام به دریافت اقامت کشورهای اروپایی بکند.

همچنین شما با اخذ گلدن ویزا از پرداخت مالیات معاف نخواهید شد و هزینه‌های مالیات در کشورهای اروپایی تا حدودی سنگین است. از سویی دیگر ویزا طلایی نسبت به دیگر روش‌های اقامت، نیاز به سرمایه بیشتر دارد.

کدام کشورها گلدن ویزا می‌دهند؟

کشورهای متنوعی هستند که به مهاجران خود ویزا طلایی اعطا می‌کنند که برخی از آن‌ها را در ادامه برایتان آورده‌ایم که عبارتند از:

درخواست مشاوره تخصصـــی مهاجرت

با تجربه ما، بهترین راه حل را برای مهاجرت برگزینید.

درخواست تماس

در پایان

دریافت اقامت از طریق اخذ گلدن ویزا اروپا، یکی از کم ریسک‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشورهای اروپایی است. ویزا طلایی به متقاضی این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت در میان کشورهای عضو حوزه شینگن رفت و آمد کرده و اجازه تحصیل رایگان داشته باشد. به همین منظور هلدینگ VIP GROUP با بیش از 17 سال تجربه کاری مستمر و درخشان و همچنین 30 نیرو متخصص در زمینه امور مهاجرتی، دریافت ویزا و رفع ریجکت ویزا، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. چنانچه قصد دریافت گلدن ویزا اروپا را دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول کاربران

برای دریافت گلدن ویزا انگلستان، شما بایستی دو میلیون پوند سرمایه‌گذاری در این کشور انجام دهید که نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، مبلغ سنگین‌تری است.

برای دریافت گلدن ویزا اروپا شما حداقل به 250 هزار یورو سرمایه نیاز دارید.

کشور یونان در میان دیگر کشورهای اروپایی کمترین هزینه را نیاز دارد.