اشتراک گذاری مطلب:

چه دلیلی باعث می شود که سفارت یا کنسولگری درخواست ویزای شما را ریجکت کند؟ این سوالی است که بسیاری از مسافران هنگامی که برای ثبت درخواست ویزای خود اقدام می کنند با آن رو به رو می شوند. نکته این است دلایل ریجکت ویزای شینگن شما یا هر ویزای دیگری, رضایت بخش نبودن مدارک تحویل داده شده شما به سفارت است.

بسیاری از افراد متقاضی سردرگم می شوند و دلیل اصلی ریجکت ویزای شینگن خود را متوجه نمی شوند. به خصوص که با افزایش میزان ریجکتی های ویزای شینگن عوامل بسیاری مانند سن یا وضعیت شغلی فرد که در گذشته در نظر گرفته نمی شدند, در حال حاضر بسیار اهمیت دارند.

درخواست ویزای شینگن شما زمانی ریجکت می شود که آفیسر سفارت هر کشور, مدارک و اطلاعات تحویل داده شده از شما را ناکافی بداند, یا شما با ثبت اطلاعاتی که مورد نیاز نبودند باعث مبهم بودن پرونده خود شده اید. در این شرایط که پرونده ویزا شما از شفافیت و فاکتورهای لازم برخوردار نباشد, آفیسر توانایی ارزیابی دقیق پرونده شما را نخواهد داشت که این موضوع منجر به ریجکت ویزای شینگن شما می شود.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

برای شما درک دلیل رد درخواست ویزا ضروری است. در واقع, این مورد به شما اجازه می دهد که درخواست تجدید نظری که مناسب پرونده شما است را ثبت کنید, که این شانس دریافت ویزا شما را افزایش می دهد. ریجکت شدن از طرف یک سفارت در حوزه شینگن برای شخص متقاضی مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت, چرا که در درخواست های بعدی خود برای اخذ ویزا عموما با ریجکت مجدد ویزای خود رو به رو خواهد شد.

شما با مشاوره با متخصصین با تجربه در این زمینه و کسب اطلاعات کافی, می توانید از ریجکت ویزای شینگن خود جلوگیری نموده و یا در صورت نیاز درخواست رفع ریجکت ویزای موفقی داشته باشید.

دسته بندی دلایل

۱ – مدارک مسافرتی تحویل داده شده دروغ یا جعلی است

اگر این دلیل برای درخواست شما مشخص شده است, به این معنی است که کنسولگری در نظر دارد که بلیط یا پاسپورت شما معتبر نیست. ما می توانیم با روش های تجدید نظر خود به شما کمک کنیم که این زمینه از رد درخواست را به چالش بکشید.

۲ – هدف و شرایط اقامت شما توجیه نشده اند

این یکی از رایج ترین و مهم ترین دلایل ریجکت ویزای شینگن است. این به این معنی است که سرویس کنسولگری در نظر دارد که شما توضیحات کاملی در مورد دلیل سفر خود تحویل نداده اید. این مورد به دلیل نداشتن یا قانع کننده نبودن برنامه سفر, واضح نبودن دلیل سفر شما یا توجیه کننده نبودن هدف سفر شما با در نظر گرفتن اطلاعات تحویل داده شده می شود.

ما می توانیم از طریق روش های تجدید نظر خود برای توجیه هدف اقامت شما تلاش کنیم. جهت رفع ریجکت ویزای شینگن با ما در تماس باشید.

۳- کافی نبودن تمکن مالی

این به این معنی است که سرویس کنسولگری در نظر گرفته است که شما منابع کافی برای اقامت خود را نداشته و شما تمکن مالی کافی برای هزینه های روزمره خود را ندارید. به این منظور شما باید مدارک کافی مالی برای پوشش هزینه های خود را از طریق ارائه گزارش گردش مالی با سابقه بیش از یک ماه و اظهارنامه بانکی با موجودی حساب فعلی مناسب تحویل دهید.

سرویس کنسولگری داشتن منابع کافی شما برای سفر, پیدا کردن مسکن, هزینه های روزمره و بازگشت به کشور خود را – برابر است با روزی ۶۵ یورو در روز در صورت سکونت در هتل و روزی ۳۳ یورو در صورتی که در منزل کسی دیگر سکونت داشته باشید – را بررسی می کند.

ما از طریق روش های تجدید نظر خود می توانیم به شما کمک کنیم که اثبات کنید که شما منابع مالی کافی برای مدت اقامت خود را دارید.

۴- نداشتن مدارک کافی برای اثبات هدف خود از سفر

از دیگر دلایل ریجکت ویزای شینگن شما, تحویل ندادن برنامه سفر مناسب برای مدت اقامت خود در محدوده شینگن است. این مورد بیشتر شامل کسانی می شود که در مورد رزرو هتل و هواپیما خود سهل انگاری نموه اند. در نظر داشته باشید که هر سفارت قطعا مدارک اقامتی شما را مورد بررسی قرار خواهد داد.

ما از طریق روش های تجدید نظر خود می توانیم به شما کمک کنیم تا شرایط اقامت معتبری به سفارت مطلوب خود تحویل دهید.

۵- تحویل نامه اشتغال به کار نامعتبر

یکی از دلایل ریجکت ویزای شینگن شما می شود تحویل اشتغال به کار نامعتبر یا عدم اعتبار بخشی مناسب آن است. نامه اشتغال به کار شما باید در در سربرگ محل کار خود, در بازه زمانی سه ماه گذشته و با مهر و امضای معتبر باشد.

۶- یک یا چند کشور عضو محدوده شنگن شما را برای نظم عمومی, امنیت ملی و یا سلامت عمومی به عنوان تهدیدی در نظر می گیرد

این به این معنی است که سرویس کنسولگری شما را به عنوان خطری برای امنیت و ایمنی کشور در نظر می گیرد.

شما احتمالا از کشوری عضو محدوده شنگن به جز کشور مد نظر خود علامت گذاری شده اید.اگر این موضوع درست نیست, ما می توانیم به شما کمک کنیم که این خطای سازمانی را به چالش بکشید.

۷-  شما شواهد کافی مبنی بر بیمه درمانی معتبر و مناسب ارائه نکرده اید

این به این معنی است که سرویس کنسولگری در نظر دارد که شما شهودی مبنی بر تحت پوشش بودن هزینه های درمانی و بازپرداخت آنها از طریق شرکت بیمه را ندارید.

ما می توانیم از طریق روش های خود به درخواست تجدید نظر شما کمک کنیم.

۸ – اطلاعات تحویل داده شده  برای توجیه هدف و شرایط اقامت شما در مدت در نظر گرفته شده قابل اطمینان نیستند

این به این معنی است که سرویس کنسولگری در نظر دارد که شما شهود قابل تصدیقی برای اثبات هدف و شرایط اقامت خود تحویل نداده اید.

ما می توانیم به شما کمک کنیم که شواهد کافی برای توجیه هدف اقامت خود را آماده کرده و این زمینه از رد درخواست را به چالش بکشید.

۹ – قصد شما برای ترک کشورهای محدوده شنگن / اتحادیه اروپا قبل از به پایان رسیدن اعتبار ویزا مشخص نبود

این به این معنی است که سرویس کنسولگری در نظر دارد که شما ممکن است قصد داشته باشید پس از به پایان رسیدن مهلت ویزا در کشور مقصد باقی بمانید.

مدارکی که شما آماده کردید کافی نبوده که وابستگی های شما به کشورتان و قصد بازگشت شما را ثابت کند.

ما میتوانیم به شما کمک کنیم که مدارک کاملی برای توجیه هدف اقامت شما آماده کنیم که این زمینه از رد درخواست را به چالش بکشید.

۱۰ – دلایل دیگر

از دلایل دیگر ریجکت ویزای شینگن می توان به سن زیر ۳۰ سال و مجرد که احتمال اقامت غیر قانونی شما در محدوده شنگن را بالا می برد, حساب سازی بانکی به معنی واریز مبلغ زیادی به حسب خود در یک ماه گذشته, داشتن دعوتنامه از بستگان درجه یک, نداشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن و یا دیگر کشور ها می باشد.

محدودیت در تعداد دفعات ریجکت ویزای شینگن

مهر ریجکت ویزا اعتبار پاسپورت شما را برای درخواست های بعدی شما زیر سوال می برد. در صورت وجود مهر ریجکت ویزا شما با مشکلات بسیاری برای درخواست های بعدی ویزای شینگن خود یا درخواست ویزای کانادا خواهید داشت. در نظر داشته باشید که در صورت داشتن دو مهر ریجکت ویزای شنگن شانس شما برای به دست آوردن ویزای شینگن حتی از دیگر سفارت ها به شدت کاهش خواهد داد.

بهترین گزینه برای شما که قصد سفرهای خارجی یا اقدام برای مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید, ثبت درخواست تجدید نظر برای اولین ریجکت ویزای شما است. در صورت عدم موفقیت در تجدید نظر این به این معنا است که شما در ثبت اولیه پرونده خود نواقص بسیاری داشته اید و بسیار مهم خواهد بود که با کمک مشاورین متخصص در این زمینه و بررسی شرایط پرونده خود, در درخواست بعدی ویزای شینگن خود به موفقیت برسید.

نحوه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن

اگر با ریجکت ویزای شینگن رو به رو شدید, آگاهی از نحوه اعتراض اهمیت بسیار بالایی دارد. برای ثبت درخواست تجدید نظری با شانس موفقیت بالا مهم ترین نکته این است که دقیقا دلیل رد درخواست ویزای شینگن خود را بدانید. با اطلاع از دلیل درخواست ویزای خود می توانید با رفع کمبود های خود و آماده کردن مدارک تکمیلی مورد نیاز, درخواست تجدید نظری به سفارت مربوطه تحویل نمایید. در نظر داشته باشید که نامه نگاری با سفارت ها از نظر فرم و محتوا ویژگی های مشخصی دارد و با تبعیت از این استاندارد ها می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

ویژگی های نامه اعتراض به ریجکت ویزای شنگن

در کنار آماده کردن مدارک تکمیلی کافی که پوشش دهنده نواقص پرونده شما باشد, مهم ترین مسئله نگارش صحیح و دقیق نامه اعتراض به ریجکت ویزای شنگن با استفاده از استاندارد های مشخص سفارت های اروپایی است. در نظر داشته باشید که این آخرین شانس شما برای جلوگیری از ثبت ریجکت ویزای شینگن در پرونده شما است.

با در نظر گرفتن تعداد بالای ریجکت درخواست ویزای شنگن در زمان های فعلی, متوجه می شویم که آفیسر های مربوطه پرونده های بسیاری را برای بررسی در دست انجام دارند. این نکته به این معناست که آفیسر زمان زیادی را برای بررسی نامه اعتراض شما اختصاص نخواهد داد و کلید موفقیت نامه شما در خلاصه بودن و همه جانبه بودن نامه اعتراض است.

اطلاعات به خصوصی باید در نامه اعتراض شما بیان شود که به شرح زیر است:

    • اطلاعات فردی
    • تاریخ دریافت نامه ریجکت ویزای شینگن
    • دلیل رد ویزای شینگن ذکر شده در نامه
    • دلایل و توضیحات مربوطه در خصوص اشتباه بودن ریجکت ویزای شینگن

راهنمایی جهت رفع ریجکت شدن ویزا شینگن

caaall

مشاورین موسسه حقوقی بین المللی vip group با دانش و تجربه‌ای که در زمینه بررسی دلایل ریجکت ویزای شینگن و رفع ریجکت ویزای شینگن دارند، در کنار متقاضیان خواهند بود تا بتوانند با ارائه دلایل قانع کننده سفارت را مجاب به اخذ ویزاهای توریستی و… نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با راهکارهای رفع ریجکتی ویزا کافی است با شماره تلفن‌های ۰۹۱۲۳۰۴۹۰۳۷ و ۷۲۴۷۹۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید. تا بتوانید از راهنمایی‌های وکلای متخصص در این زمینه به نحو احسنت بهره‌مند شوید.