اشتراک گذاری مطلب:

کمک هزینه تحصیلی در سوئد برای کسانی که اقامت دائم سوئد را دارند می باشد. شاید برای شما هم به عنوان شخصی که اقامت دائم سوئد را دارید این سوال مطرح باشد که کمک هزینه تحصیلی در سوئد به چه نحوی می باشد و چه مواردی شامل کمک هزینه تحصیلی در سوئد می باشد. اگر شما اقامت دائم سوئد را دارید و می خواهید از سیستم کمک هزینه تحصیلی در سوئد آگاه باشید، متن زیر را با دقت مطالعه کنید.

کشور سوئد برای تحصیل و ارتقا سطح علمی کشور خود و افراد جامعه خدمات بسیار زیادی را ارائه می دهد تا افراد بتوانند به راحتی به تحصیل بپردازند. اغلب این کمک ها به صورت کمک هزینه تحصیلی در سوئد و وام می باشد. البته نکته بسیار مهم این می باشد که این کمک هزینه ها فقط برای شهروندان سوئد و کسانی که اقامت دائم سوئد را دارند می باشد.

کمک هزینه تحصیلی در سوئد

در کشور سوئد اداره ای مسئول پرداخت کمک هزینه تحصیلی و وام خرید منزل می باشد که نام آن اداره CSN می باشد. کمک هزینه تحصیلی در سوئد به کلیه افراد ، دانش آموزان و دانشجویان در رده سنی 16 تا 56 سال تعلق می گیرد. و همچنین کمک هزینه تحصیلی در سوئد به کلیه مقاطع راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه و کالج انجام می گیرد.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کمک هزینه تحصیلی در سوئد به کسانی که اقامت دائم سوئد را دارند صورت می گیرد ولی سوئد به پناهندگان این کشور نیاز هزینه ای را به عنوان خرید لوازم منزل کمک می کند.

کمک هزینه تحصیلی در سوئد برای افراد بالای 20 سال

برای افرادی که بالای 20 سال سن دارند و در مدارس بزرگسالان تحصیل می کنند امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی در سوئد امکان پذیر می باشد. این یک وام تحصیلی و کمک هزینه بلاعوض می باشد. مقدار این کمک هزینه به نوع تحصیل شما (پاره وقت یا تمام وقت) و همچنین تعداد هفته های تحصیل شما بستگی دارد. از نکته هایی که در رابطه با این کمک هزینه تحصیلی در سوئد وجود دارد این مسئله می باشد که اگر شما فرزند زیر 18 سال داشته باشید و یا قبلا کار کرده باشید میزان این کمک هزینه بیشتر می شود.

یک بار دیگر ذکر این نکته ضروری می باشد که کمک هزینه تحصیلی در سوئد فقط برای شهروندان سوئدی و افرادی که اقامت دائم سوئد را دارند انجام می گیرد و کمک هزینه ای که در این قسمت درباره آن صحبت کردیم مخصوص مدارس بزرگسالان می باشد و نه دانشگاهیان.

مقدار کمک هزینه تحصیلی در سوئد

همچنان که در بالا به آن اشاره کردیم میزان و مقدار کمک هزینه تحصیلی در سوئد بستگی به چندین نکته دارد. اولین مورد نوع تحصیل شما می باشد. این بدان معناست که شما تمام وقت تحصیل می کنید و یا به صورت پاره وقت. قطعا اگر به صورت تمام وقت تحصیل می کنید میزان کمک هزینه بیشتر از مقداری است که برای افرادی که به صورت پاره وقت تحصیل می کنند.

شما تا سن 56 سالگی می توانید برای تحصیل از این کمک هزینه تحصیلی در سود استفاده کنید ولی بعد از سن 47 سالگی میزان هفته هایی که وام به شما تعلق می گیرد، کاهش پیدا خواهد کرد.

اگر شما زمانی که تحصیل می کنید دارای فرزند زیر 18 سال باشید نیز میزان کمک هزینه تحصیلی بیشتر می باشد اما این به شرطی می باشد که 1- حضانت فرزند بر عهده شما باشد. 2- تنها یکی از والدین می توانند به این صورت از کمک هزینه تحصیلی در سوئد استفاده کنند. 3- در صورتی که فرزند تحت حضانت شما باشد ولی خارج از سوئد باشد شما باید مدارکی را به اداره CSN ارائه بدهید تا این حرف شما را تصدیق کند.

یکی دیگر از شرایط برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در سوئد به این شیوه می باشد که اگر شما 25 سال سن داشته باشید و قبلا مشغول به فعالیت و کار بوده باشید می توانید درخواست وام بیشتری از اداره CSN  داشته باشید.

حداقل درآمد برای دریافت کمک هزینه تحصیلی در سوئد

اداره CSN برای میزان اعطای کمک هزینه تحصیلی به شما به میزان درآمد سالیانه شما توجه می کند. اگر میزان درآمد سالیانه شما بیشتر از سقف تعیین شده از سوی اداره CSN باشد به همان مقدار از میزان کمک هزینه تحصیلی به شما کسر می کنند.

بازپرداخت وام تحصیلی در سوئد

شما زمانی که از وام تحصیلی در سوئد استفاده می کنید می بایست بعد از مدت زمان مشخصی شروع به بازپرداخت آن بکنید. حداقل 6 ماه بعد از دریافت آخرین کمک هزینه تحصیلی شروع بازپرداخت وام تحصیلی شما در سوئد می باشد.

شما حتما می بایست وام را پرداخت کنید و مدت زمان پرداخت آن نیز 25 سال می باشد. شما می توانید سالانه یا ماهانه وام خود را پرداخت کنید و حتما قبل از سن 60 سالگی باید وام را به طور کامل پرداخت کنید.