اشتراک گذاری مطلب:

هزینه زندگی در اسپانیا در قیاس با دیگر کشورهای اروپای غربی پایین تر است. این به این معنی است که افراد خارجی امکان لذت بردن از کیفیت مناسبی از زندگی بدون هزینه کردن بسیار برخوردار هستند.

در صورتی که علاقه به خرید ملک در اسپانیا دارید می توانید از طریق تماس با کارشناسان VIP GROUP (با شماره 09123049037) اطلاعات خود را کامل نمائید و یا برای اقدام برای خرید ملک در اسپانیا مشاوره رایگان دریافت نمائید.

هزینه زندگی در اسپانیا در یک نگاه

اسپانیا مقصدی محبوب برای افراد خارجی, به خصوص شهروندان بریتانیا, آلمان و کشور های اسکاندیناوی است. مکان آن در سواحل مدیترانه, فرهنگ راحت و هزینه پایین زندگی باعث علاقه بسیار زیاد مهاجران, به خصوص افرادی است که به زندگی در آب و هوای آفتابی مدیترانه ای علاقه مند هستند.

با وجود آسیب و بحران اقتصادی اسپانیا در دهه گذشته, اقتصاد این کشور از سال 2015 بحران اقتصادی را پشت سر گذاشته است و استاندارد زندگی در حال تعادل با درآمد مردم است. با این حال, حداقل و میانگین حقوق نسبت به دیگر کشور های اروپای غربی پایین است.

استاندارد زندگی در اسپانیا

طبق گزارش سایت بلومبرگ در تازه ترین رتبه بندی سال ٢٠١٩ سالم ترین کشورهای جهان، اسپانیا رتبه نخست را در بین ١۶٩ کشور کسب کرد.

براساس داده های سازمان ملل، اسپانیا دارای بالاترین نرخ امید به زندگی و تولد در اتحادیه اروپا و به دنبال آن سوئیس و ژاپن در جهان در بالاترین سطح می باشد. طبق بررسی موسسه ارزیابی معیارهای سلامت دانشگاه واشنگتن، پیش بینی می شود اسپانیا در سال ٢٠۴٠ بالاترین طول عمر تقریبا ٨۶ سال همسطح کشورهایی مانند ژاپن، سوئیس و سنگاپور داشته باشد.

اسپانیایی سومین زبان بعد از انگلیسی و چینی مورد استفاده در جهان می باشد. زبان اسپانیایی به طور تخمینی در ٢٠ کشور به عنوان زبان اول صحبت می شود. در اواخر قرن نوزده میلادی حدود ۶٠ میلیون نفر زبان رسمی اسپانیایی داشته اند اما هم اکنون حدود ۵٠٠ میلیون نفر در جهان اسپانیایی صحبت می کنند.زبان اسپانیایی زبان مادری حدود ٣۵٠ میلیون نفر در جهان می باشد و ٢١ کشور زبان رسمی آنها زبان اسپانیایی می باشد.

زبان اسپانیایی دومین زبان پرکاربرد در بین زبان های بین المللی می باشد و زبان رسمی برخی از نهادها و سازمان های بین المللی می باشد.

هزینه زندگی در مادرید

هزینه زندگی در اسپانیا از هزینه زندگی در دیگر شهر های پایتخت های اروپایی بسیار منطقی تر است.

برای هزینه زندگی در سال 2018 در رتبه 64 قرار می گیرد, به ان معنی که از زندگی در Mercury پایتخت اسپانیا در نظرسنجی لندن بسیار ارزان تر بوده ولی از زندگی در برلین گرانتر است.
در پایین مقایسه ای از هزینه زندگی در مادرید و دیگر شهر های بزرگ انجام شده است, که در این مورد هزینه خورد و خوراک, سکونت, لباس, حمل و نقل, سرگرمی و هزینه های شخصی در نظر گرفته شده است:

  • 43% از نیویورک ارزان تر است.
  • 39% از لندن ارزان تر است.
  • 23% از لس آنجلس ارزان تر است.
  • 14% از مونیخ ارزان تر است.
  • 5% از بروکسل ارزان تر است.

هزینه زندگی در بارسلونا

با در نظر داشتن این که در رتبه بندی Mercury استاندارد زندگی در بارسلونا با لندن برابر است, هزینه زندگی در بارسلونا در رتبه  79 این دسته بندی قرار می گیرد. به این معنی که است که زندگی در این شهر نسبت به دیگر شهر های بزرگ غرب اروپا بسیار ارزان تر است:

  • 44% از نیویورک ارزان تر است.
  • 41% از لندن ارزان تر است.
  • 35% از لس آنجلس ارزان تر است.
  • 17% از مونیخ ارزان تر است.
  • 8% از بروکسل ارزان تر است.