برای ثبت نشان تجاری کافیست لیست کالاهایی که قصد دارید برندتان را برای آن ها ثبت کنید مشخص نمایید (به عنوان مثال لوازم آرایشی، خشکبار غذاهای آماده خرید و فروش تبلیغات) و پس از آن برند انتخابیتان را به کارشناسان ملاصدرا برای استعلام اعلام نمایید.کارشناسان ملاصدرا پس از استعلام برند و تایید اولیه به شما برای ثبت برندتان اقدام می نمایند. در طی مراحل وکلای متخصص برند تمامی مشاره های لازم را به صورت رایگان در اختیارتان قرار خواهد داد.

 
 

 
مراحل شروع ثبت برند :

مراحل شروع ثبت برند :

 
 
۲- ارائه لیست کالاهای درخواستی تان برای ثبت نشان تجاری
۳- استعلام برند توسط وکیل
۴- ارسال کپی مدارک لازم (شناسنامه و کارت ملی و جواز)
۵-پرداخت هزینه های اداری
۶- شروع به کار وکیل برای ثبت برند

مشاوره کامل به مشتریان قبل از شروع کار با توجه به برند انتخابی آنها

۱- استعلام رایگان نام برند : استعلام نام برند کمک بسیار زیادی می کند تا اگر دقیقا عین کلمه ای در سازمان مالکیت معنوی به ثبت نرسیده باشد از ارسال دوباره آن به اداره ثبت جلوگیری شود ، این کار در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند .

۲- به شما کمک می کنیم تا با توجه به صنفی که در آن فعال هستید ، کامل ترین کالاها را برای ثبت نشان تجاری انتخاب و سند ثبتی خود را به صورت کامل به ثبت برسانید تا برند شما در آینده مورد سو استفاده قرار نگیرد.

۱-به شما کمک می کنیم تا سند ثبتی برند خود را به صورت کامل ، که شامل ثبت لوگو و ثبت همزمان فارسی و لاتین کلمه می باشد به ثبت برسانید تا در آینده نیازی به هزینه مجدد برای تکمیل سند ثبتی خود نداشته باشید .

۲-به شما کمک می کنیم طرحی مناسب برای لوگوی خود انتخاب کنید تا با طرحی مناسب و حرفه ای در جذب مشتریان موفق تر و به یاد ماندنی تر باشید.

۳-تیم متخصص حقوقی وی آی پی در کنار شما خواهد بود تا اشخاص و صاحبان مشاغلی که برندشان توسط افراد سودجو مورد سو استفاده و کپی برداری قرار گرفته بتوانند با گرفتن توقیف فرد کپی بردار، ضرر و زیان و غرامت دریافت کنند.

۴-تیم متخصص وی آی پی به شما کمک می کند تا در صورتی که قبلا برای ثبت نشان تجاری اقدام کرده و موفق به ثبت آن و گرفتن تایید از اداره معنوی نشده اید ، با مشاوره و کارشناسی تخصصی و بررسی علل رد در اظهارنامه ، با بهترین راهکار را برای رسیدن به بهترین نتیجه به شما پیشنهاد می دهد.

۱- داشتن سند ثبت نام تجاری (برند) باعث می شود ،فروش خدمات یا کالاهای شما، چندین برابر شود و در سود شما تاثیر زیادی ایجاد نماید.

۲- داشتن یک برند معتبر وزیبا باعث ماندگاری در ذهن مشتریان ودر نتیجه فروش بیشتر می گردد.

۳- یک برند معتبر می تواند باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتریان ومردم عادی گردد.

۴- یک برند معتبر می تواند ،شعبه های زیادی در شهر های مختلف تاسیس کند ومتقاضیان زیادی برای ایجاد نمایندگی داشته باشد.

۵-دریافت سند ثبت نشان تجاری (برند) باعث می شود ،هیچ شخص دیگری نتواند از نام تجاری شما کپی برداری کند.

۶-دریافت سند ثبت ، باعث می شود از رقبا متمایز شوید وکالا وخدمات شما انحصاری شود ومالکیت لوگو ونام تجاری به نام شما باشد.

1- کپی شناسنامه و کارت ملی
۲-جواز شغلی یا کارت بازرگانی ( در صورتی که جواز یا کارت بازرگانی ندارید ، توسط ثبت ملاصدرا گرفته شود )
۳-آدرس و کد پستی ( منزل و محل کار )
۴-اعلام اسم برند به کارشناسان ثبت ملاصدرا و استعلام قابل ثبت بودن
۵-واریز پیش پرداخت و شروع ثبت برند

برای ثبت نشان تجاری (برند) چه مدارکی لازم است و چقدر زمان لازم است؟

اگر به صورت حقیقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، کپی شناسنامه و کارت ملی مالک برند و جواز مربوطه نیاز است.

اگر به صورت حقوقی برای ثبت نشان تجاری اقدام شود، آگهی تاسیس شرکت، مدارک شناسایی مدیرعامل و جواز فعالیت مورد نیاز است و پروسه ثبت نشان تجاری حدودا ۶۰ روز کاری می باشد.

برای افرادی که قصد ثبت برند دارند ولی جواز فعالیت ندارند چه راهکاری پیشنهاد می شود؟

ثبت ملاصدرا پروسه اخذ جواز را به سرعت و در زمان کم انجام می دهد.
افرادی که تولید کننده محصولی هستند و برای ثبت نشان تجاری انحصاری خود جواز ندارند، پیشنهاد ما به آن ها اخذ جواز تاسیس می باشد. این جواز برای اداره صنعت و معدن می باشد، حدودا یک هفته زمان می برد، معاف از مالیات می باشد و تنها به مدارک شناسایی نیاز دارد.

آیا صرفا با کارت بازرگانی می توان اقدام به ثبت برند نمود؟

قبلا کارت بازرگانی در قوانین اداره به عنوان جواز محسوب می شده است.
اما اکنون در پروسه ثبت نشان تجاری ارائه جواز فعالیت ضروری است و در صورت لاتین و یا بی معنی بود برند (نداشتن معنی در فرهنگ نامه لغت دهخدا) دریافت کارت بازرگانی و یا عضویت اتاق یازرگانی ضروری می باشد.

ثبت برند در خارج از کشور به چه صورت است؟

برای ثبت نشان تجاری در خارج از کشور حتما باید در ایران نشان تجاری خود را به ثبت رسانده باشید. بعد از آن از بین کشورهای عضو اتحادیه مادرید، کشورهای مد نظر خود را انتخاب می کنید.

نمادی تصویری است که برای بیان کردن یک عبارت، موضوع یا القا نمودن یک موضوع و معرف یک شرکت، محصول، سایت یا وبلاگ و غیره است.

یک نام، عبارت، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد.

عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

لطفا یک فرم معتبر را انتخاب کنید