هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه از دیگر کشور های همسایه در غرب اروپا بیشتر است ولی در نظر داشته باشید که پاریس یکی از دلایل این مسئله است. بقیه این کشور, به خصوص بخش روستایی و بخش جنوبی آن, هنزیه کمتری برای زندگی نیاز دارند.

 

در صورتی که علاقه به خرید ملک در سوئد دارید می توانید از طریق تماس با کارشناسان VIP GROUP (با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۹۰۳۷) اطلاعات خود را کامل نمائید و یا برای اقدام برای خرید ملک در سوئد مشاوره رایگان دریافت نمائید.

هزینه زندگی در فرانسه در یک نگاه

اگر فکر می کنید که هزینه زندگی بالا در فرانسه, بخصوص در شهر های بزرگ آن, بیش از حد می باشد, در نظر داشته باشید که فرانسه همچنین یکی از با کیفیت ترین کشور های دنیا برای زندگی است. در معیار OECD تعادل کار- زندگی این کشور بیش از حد میانگین است.

 

همچنین حس جامعه در این کشور وجود دارد. مردم فرانسوی عموما فعالیت های اجتماعی بیشتری دارند, به این معنی که واقعا به اتفاقاتی که در این کشور رخ می دهد, اهمیت می دهند. این شاید به دلیل توانایی اقتصادی بالای آن ها باشد زیرا که سرمایه بسیاری در بخش بیمه اجتماعی این کشور در جریان است و در نگاه نهایی به نفع این جامعه بوده است.

هزینه زندگی در پاریس

پاریس به دلایل متفاوتی مقصدی مناسب برای افراد خارجی است; بعضی علاقه مند هستند که در فضای رومانتیک ایده آل پاریس زندگی کنند, در حالی که بعضی به علت فرصت های شغلی مناسب به پاریس مهاجرت می کنند, جایی که شرکت های بین المللی بسیاری وجود دارند.

هزینه زندگی در پاریس به صورت زیر محاسبه می شود:

 

 • ۲۲% از نیویورک ارزان تر است.
 • ۳۷% از مادرید گران تر است.
 • ۲۹% از بروکسل گران تر است.
 • ۱۰% از لس آنجلس ارزان تر است.
 • ۱۷% از لندن ارزان تر است.

هزینه زندگی در لیون

 

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است و به عنوان بهشت رستوران ها شناخته می شود. این شهر مقصد مناسبی برای فعالیت شغلی کسانی است که در سیستم های بانکی, داروسازی, نرم افزار و دیگر صنایع علاقه مند هستند. این موضوع باعث افزایش هزینه زندگی در لیون شده است.

 

لیون تنها شهر فرانسه غیر از پاریس است که در معیار Mercur برای هزینه زندگی شامل شده است و در رتبه ۱۵۰ دنیا در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

 

هزینه زندگی در لیون به صورت زیر است:

 

        ۳۳% از نیویورک ارزان تر است.

        ۱۸% از مادرید گران تر است.

        ۱۲% از بروکسل گران تر است.

        ۲۲% از لس آنجلس ارزان تر است.

        ۲۸% از لندن ارزان تر است.

 

هزینه زندگی در مارسی

مارسی به عنوان یکی از بین المللی ترین شهر های فرانسه شناخته می شود و تعداد بسیاری افراد خارجی در اثبات این ادعا در این شهر زندگی می کنند. مارسی به عنوان شهری بندری, برای فعالیت های بین المللی و لذت بردن از زندگی با آرامش در شهری ساحلی فوق العاده است.

 

نیاز به گفتن نیست, سواحل شنی این شهر جاذبه بسیاری برای مهاجران دارد. در قیاس با هزینه زندگی در پاریس, هزینه زندگی در مارسی به صرفه تر است.

 

هزینه زندگی در مارسی به صورت زیر است:

 

        ۴۲% از نیویورک ارزان تر است.

        به اندازه مادرید است.

        به اندازه بروکسل است.

  ۳۳% از لس آنجلس ارزان تر است.

● ۳۸% از لندن ارزان تر است.

هزینه سکونت در فرانسه

املاک فرانسوی در صورتی که به دنبال خانه ای مدرن باشید به گرانی خود شهره هستند. ساکنان شهر های پاریس و لیون ممکن است تا ۵۰% از درآمد خود را هزینه اجاره منزل خود بکنند. وقتی شما گزینه خود را از خانه یک خوابه به چند خوابه تغییر دهید, قیمت ها افزایش بسیاری می کنند. ساکنان می توانند یا نقل مکان به حوزه پاریس یا به خانه ای قدیمی تر, هزینه زندگی خود را به مقدار چشمگیری کاهش دهند.

 

برای یک آپارتمان تک خوابه در مرکز پاریس برای مثال, شما باید آمادگی پرداخت ماهی ۱٫۴۰۰ یورو را داشته باشید و در صورت در نظر داشتن آپارتمان دو یا سه خوابه باید دو برابر این مبلغ را در نظر بگیرید. لیون در زمینه ملک بسیار ارزان تر است, قیمت ها برای ملک تک خوابه حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه وبرای املاک دو یا سه خوبه حدود ۱٫۱۰۰ یورو در ماه هستند. مارسی باز هم شهری ارزان تر است. آپارتمان تک خوابه در این شهر حدود ماهی ۵۵۰ یورو و برای سه خوابه ۹۵۰ یورو در ماه است.

 

اگر قصد خرید ملک در فرانسه را دارید, در نظر داشته باشید که مالیات در فرانسه از دیگر کشورهای اروپایی کمتر است, به خصوص در قیاس با انگلستان.

 

 

نوع ملک قیمت
اجاره ماهانه برای ملک ۸۵ متری در منطقه گران ۲٫۱۲۱ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۸۵ متری در منطقه معمولی ۱٫۶۴۵ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۴۵ متری در منطقه گران ۱٫۸۰۵ یورو
اجاره ماهانه برای ملک ۴۵ متری در منطقه معمولی ۸۶۸    یورو
هزینه هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر پاریس ۶٫۴۳۳٫۸۹  یورو
هزینه هر متر مربع آپارتمان در حاشیه شهر پاریس ۳٫۹۸۷٫۹۱  یورو

هزینه قبوض خدماتی و ارتباطی در فرانسه

پاریس عموما هزینه های خدماتی یکسانی با دیگر کشور های اروپایی دارد, که مجموع آنها حدود ۱۶۰ یورو در ماه برای آپارتمانی با ۸۵ متر مربع فضا می شود. در این مورد ما هزینه آب, گرمایش, برق و جمع آوری زباله را در نظر گرفته ایم.

 

در شهر های کوچک تر در جنوب فرانسه, با وجود هوای متبوع در طول سال, هزینه قبوض خدماتی کاهش چشمگیری پیدا می کنند.

 

هزینه برق در فرانسه نسبت به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا قیمت متعادلی دارد. هزینه متوسط برق در فرانسه حدودن کمتر از ۰٫۱۵ یورو بر کیلووات است.

 

هزینه اینترنت در فرانسه مناسب است و با بسته های پایه ای ۲۰ – ۳۰ یورو در ماه شروع می شود. اگر تلوزیون داشته باشید, باید هزینه اشتراک سالیانه ماهواره ( حدود ۱۳۹ یورو سالانه  ) در نظر داشته باشید.

 

 

نوع خدمات قیمت
جمع قبوض ماهانه برای دو نفر در ملک ۸۵ متری ۱۶۴ یورو
جمع قبوض ماهانه برای یک نفر در ملک ۴۵ متری ۱۲۶ یورو
اینترنت ۸ مگ ۲۱ یورو

هزینه حمل و نقل عمومی در فرانسه

با این که هزینه زندگی در پاریس از دیگر مناطق روستایی فرانسه بیشتر است, اما امتیاز وجود سیستم بسیار پیشرفته حمل و نقل عمومی نیز وجود دارد. افراد خارجی که در پاریس و دیگر شهر های بزرگ فرانسه زندگی می کنند عموما نیازی به استفاده از ماشین شخصی حس نمی کنند.

 

سیستم مترو و دیگر روش های حمل و نقل عمومی در شهر های فرانسوی خیلی خوب هستند و هزینه زیادی نیز ندارند; برای مثال, بلیط تک سفره در پاریس ۱٫۹۰ یورو است و بلیط ماهیانه آن ۶۷ یورو است که روش های بسیاری برای گرفتن تخفیف در این موضوع وجود دارد. علاوه بر آن, بسیاری از کارفرما ها هزینه ای برای رفت و آمد به کارمندان خود اختصاص می دهند.

 

در مناطق روستایی, حمل و نقل عمومی گسترش چندانی نداشته است. بسیاری از افراد خارجی که در مناطق روستایی زندگی می کنند ماشین شخصی خود را دارند و هزینه هر لیتر بنزین در فرانسه ۱٫۴۸ یورو بر لیتر است.

 

هزینه تاکسی در فرانسه متغیر است. اگر به عنوان مثال در پاریس یا مارسی تاکسی بگیرید, هزینه آن از ۵ یورو شروع میشود و برای هر کیلومتر ۱٫۳۰ یورو به آن اضافه می شود. در دیگر مناطق تعرفه اولیه در مقدار کمتر ۲٫۵۰ یورو است و ۱٫۸ یورو برای هر کیلومتر است.

 

نوع وسیله قیمت
خودرو VW نو ۲۲٫۵۵۸ یورو
هر لیتر بنزین ۱٫۴۸ یورو
بلیط ماهیانه حمل و نقل عمومی ۶۷ یورو

هزینه خورد و خوراک در فرانسه

فاکتورهای بسیاری هستند که بر هزینه خورد و خوراک شما تاثیر می گذارند. خرید از فروشگاه های مخصوص به جای فروشگاه های زنجیره ای بزرگ با سوپرمارکت های فرانسوی هزینه خورد و خوراک شما را افزایش می دهند.

 

با این حال, به عنوان قانونی عمومی, شما باید هزینه ماهانه ۲۲۰ – ۲۹۰ یورو را برای خورد و خوراک خود در نظر بگیرید.

 

زندگی در فرانسه هم معنی با استفاده از غذا های بی نظیر است. بسیاری از بهترین آشپز های دنیا فرانسوی هستند یا در فرانسه آموزش دیده اند و تنوع غذا و رستوران در شهر های فرانسه مثال زدنی است.

 

غذا خوردن در بهترین رستوران ها مشخصا گرانتر است, اما شما به راحتی می توانید غذای بسیار خوب را با قیمتی مناسب, حتی در بازار های محلی معروف فرانسه, پیدا کنید. نان باگت تازه کمتر از ۲ یورو قیمت دارد و ساندویچ در کافه ها بین ۶ – ۸ یورو قیمت دارند.

 

یک غذا برای دو نفر در یک رستوران خوب عموما ۵۰ یورو هزینه خواهد داشت, که شامل سه بخش می شود. برای مقایسه جهانی, یک وعدن غذایی مک دونالد ۸ یورو قیمت دارد. یک کاپوچینو در پاریس برای شما ۳٫۵۰ یورو قیمت خواهد داشت.

 

 

محصولات سوپرمارکتی قیمت
یک وعده غذایی در بخش کاری ۱۵    یورو
۵۰۰ گرم مرغ ۵٫۸۹ یورو
یک لیتر شیر ۴٫۰۹ یورو
۶ عدد تخم مرغ ۴٫۵۶ یورو
نان ۱٫۱۵ یورو
۵۰۰ گرم پنیر ۷      یورو
نوشابه ۲٫۱۰ یورو

هزینه تحصیل در فرانسه

یکی از بهترین جنبه های کشور فرانسه سیستم آموزش عمومی آن است. هز کودکی از سن ۶ تا ۱۶ سال باید به مدرسه برود و دولت تمامی هزینه های مربوطه به غیر از لوازم مورد نیاز مدرسه و اردو های آن را می پردازد. سیستم آموزشی فرانسه سخت گیر است, که برای بسیاری از کودکان کاربردی می باشد.

 

با این حال, مدرسه های دولتی فرانسه دو زبانه نیستند. والدینی که به دنبال مدرسه های بین المللی در فرانسه هستند, طبیعتا باید هزینه بیشتری را برای زندگی در فرانسه در نظر بگیرند. در نظر داشته باشید که بعضی از کارفرمایان هزینه های تحصیل کارمندان خارجی خود را پرداخت می کنند.

 

اگر والدین تصمیم استفاده از مدارس خصوصی یا دو زبانه در فرانسه را داشته باشند, فرزندانشان از برنامه تحصیلی آشنایی استفاده می کنند که به سیستم های آموزشی کشور فرد نزدیک تر است. مدارس خصوص فرانسه گاهی اوقات توسط دولت تامین مالی می شوند و در نتیجه شاید از سیستم آموزشی فرانسه استفاده کنند. مدارسی که از یارانه های دولتی استفاده نمی کنند مختار به پیروی از برنامه آموزشی خود هستند.هزینه سالانه مدارس بسیار متغیر است, اما از حدود ۲٫۲۵۰ یورو بر سال شروع می شوند.

 

دانشگاه ها در فرانسه, اگر دولتی باشند, قیمت های بسیار مناسبی دارند. ابن به خصوص در قیاس با شهریه ها در انگلستان و آمریکا معنی پیدا می کند. همچنین, دانشجویان بین المللی مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر نیستند. برای دستیابی به مدرک معادل لیسانس در فرانسه, هزینه های سالانه ممکن است کمتر از ۲۰۰ یورو در سال باشند. در دانشگاه های خصوصی, باید انتظار شهریه سالانه ۳٫۰۰۰ – ۱۰٫۰۰۰ یورو را داشته باشید.

هزینه سیستم های درمانی در فرانسه

یکی از جوانب مثبت هزینه زندگی در فرانسه یارانه سلامت است. با وجود تغییراتی جدید, هر فردی که بیش ار سه ماه در فرانسه اقامت داشته باشد, امکان استفاده از بیمه عمومی درمانی را دارد. این بیمه PUMA توسط بیمه امنیت اجتماعی فرانسه پرداخت می شود. این به این معنی است که حدود ۸% درآمد هر فرد به مالیات مربوط به آن تعلق می گیرد و ۱۳% باقی آن توسط کارفرما پرداخت می شود.

 

همه ابتدا باید توسط شرکت بیمه درمانی فرانسه ثبت نام شوند و توسط کی دکتر تحت معاینه پزشکی قرار گیرند. حدود ۷۰% از هزینه های درمانی تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد, اما در بعضی موارد, مثل سرطان, دیابت یا تولد فرزند, تمامی هزینه توسط سیستم درمانی فرانسه پرداخت می شود. کسانی که علاقه مند هستند که ۱۰۰% هزینه های درمانی آنها پرداخت شوند, باید استفاده از بیمه های خصوصی را بررسی کنند.

 

 

نوع خدمات درمانی قیمت
داروی سرماخوردگی برای ۶ روز ۴٫۷۱ یورو
یک جعبه آنتی بیوتیک ۶      یورو
شامپو ۳٫۲۷ یورو
خمیردندان ۲٫۲۴ یورو
اصلاح موی مردانه ۲۴    یورو

هزینه نگهداری از فرزندان در فرانسه

Creches گزینه اول کسانی اس که به دنبال پرستار فرزند در فرانسه می گردند. آنها مراکز نگهداری از کودکان هستند که حدود ۸۰% بودجه آنها توسط دولت پرداخت می شوند. Creches های دولتی سریعا پر می شوند که به دلیل درخواست بالا برای آن ها است.

 

شما همچنین می توانید از مرکز های نگهداری کودکان خصوصی استفاده کنید, ولی در نظر داشته باشید که آن ها از بودجه دولتی استفاده نمی کنند و هزینه زندگی در فرانسه را افزایش می دهند. هنگامی که فرزند شما دو ساله شد, تا ۶ سالگی امکان استفاده رایگان از مراکز نگهداری از کودکان را دارند.

 

برای کمک به کمتر کردن هزینه زندگی در فرانسه, به والدین حقوق کودک تعلق می گیرد. برای دو کودک, شما ماهی ۱۲۰ یورو دریافت می کنید. برای سه کودک, این حقوق به ۲۷۵ یورو افزایش پیدا کرده و برای هر کودک بعدی ۱۵۵ یورو نیز به فرد تعلق می گیرد.

مالیات در فرانسه

فرانسه انواع مالیات متفاوتی دارد (مثل مالیات بر ارث و مالیات شرکتی در فرانسه), اما مالیات بر درآمد مهم ترین آن است. در فرانسه, مالیات بر درآمد در حقوق کارمند کم نمی شود و به همین دلیل هر فرد باید گزارش مالیاتی خود را تحویل داده و تحت هر شرایطی این مبلغ را پرداخت کند.

 

اگر اقامت فرانسه را نداشته باشید, باید ۲۰% بر هر درآمدی که در فرانسه داشته اید مالیات پرداخت کنید. سطوح مالیات در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به شرح زیر است:

 

 • تا ۹٫۹۶۴ یورو: ۰%
 • ۹۶۴ – ۲۷٫۵۱۹ یورو: ۱۴%
 • ۵۱۹ – ۷۳٫۷۷۹ یورو: ۳۰%
 • ۷۷۹ – ۱۵۶٫۲۲۴ یورو: ۴۱%
 • بالای ۱۵۶٫۲۴۴ یورو: ۴۵%

هزینه بیمه اجتماعی و بازنشستگی در فرانسه

فرانسه انواع مالیات متفاوتی دارد (مثل مالیات بر ارث و مالیات شرکتی در فرانسه), اما مالیات بر درآمد مهم ترین آن است. در فرانسه, مالیات بر درآمد در حقوق کارمند کم نمی شود و به همین دلیل هر فرد باید گزارش مالیاتی خود را تحویل داده و تحت هر شرایطی این مبلغ را پرداخت کند.

 

اگر اقامت فرانسه را نداشته باشید, باید ۲۰% بر هر درآمدی که در فرانسه داشته اید مالیات پرداخت کنید. سطوح مالیات در سال ۲۰۱۹ در فرانسه به شرح زیر است:

 

 • تا ۹٫۹۶۴ یورو: ۰%
 • ۹۶۴ – ۲۷٫۵۱۹ یورو: ۱۴%
 • ۵۱۹ – ۷۳٫۷۷۹ یورو: ۳۰%
 • ۷۷۹ – ۱۵۶٫۲۲۴ یورو: ۴۱%
 • بالای ۱۵۶٫۲۴۴ یورو: ۴۵%

جمع بندی کلی

در نظر داشته باشید که ما در این مقاله هزینه های یک زندگی عادی در فرانسه را تحت بررسی قرار داده ایم. با توجه به سبک و محل زندگی شما این هزینه ها متغیر خواهند بود. در انتها به میانگین هزینه ماهانه زندگی هر فرد در فرانسه  اشاره می کنیم.

 

دسته هزینه ماهانه
اجاره ۸۰۰ – ۱۲۰۰ یورو
برق ۴۸   یورو
خورد و خوراک ۶۰۰ یورو
هزینه تلفن ثابت ۲۱   یورو
گاز برای گرمایش و آشپزی ۵۹   یورو
اینترنت ۲۳   یورو
حمل و نقل ۱۷۵ یورو
موبایل ۲۰   یورو
خرید تنقلات ۸۰   یورو
بلیط یک سینما ۱۹   یورو
بیمه درمانی ۲۹   یورو
ناهار برای دو نفر, ۵ بار در ماه ۲۰۰ یورو
جمع ماهانه ۲٫۰۸۳ – ۲٫۴۸۳ یورو

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت اسپانیا
اقامت اسپانیا به دلیل تنوع بالای روش ها، اخذ اقامت اسپانیا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورهای پیشرفته اروپایی است. اگر قصد سرمایه گذاری، کار، تحصیل یا زندگی...
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان مشاورین موسسه حقوقی بین المللی vip group با دانش و تجربه‌ای که در زمینه خرید ملک در یونان و دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک...
اقامت ترکیه
اقامت ترکیه 
اقامت ترکیه کشور ترکیه مشهور به جمهوری ترکیه، یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین کشور هایی است، که توریست ها برای تفریح انتخاب می کنند، و همچنین بسیاری از مهاجران...
چت آنلاین در واتساپ