هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد و اقامت سوئد بالاست و به عنوان کشوری گران در اروپا شناخته می شود. از جهات بسیاری این هزینه ارزش مند است و حتی با وجود هزینه های بالا در سوئد, امکان زندگی با بودجه ای محدود نیز در این کشور وجود دارد.  ما این مقاله را برای کمک به افراد مهاجر و آشنایی آنها با هزینه های روزمره زندگی در سوئد آماده کرده ایم.

اگر شما قصد مهاجرت یا سفر به سوئد را داشته باشید, با استفاده از این مقاله امکان محاسبه تقریبی هزینه های خود را به دست خواهید آورد.

بعضی از هزینه های یاد شده در این مقاله مانند هزینه هتل برای مسافران نوشته شده اند, در حالیکه بقیه آنها برای مهاجران که نیاز به استفاده از خدمات زورمره را دارند, سودمند تر خواهد بود.

نیاز به گفتن نیست که تمامی هزینه های یاد شده در این مقاله به صورت تقریبی می باشد و امکان وجود تفاوت هایی جزئی وجود دارد.

در صورتی که علاقه به خرید ملک در سوئد دارید می توانید از طریق تماس با کارشناسان VIP GROUP (با شماره ۰۹۱۲۳۰۴۹۰۳۷) اطلاعات خود را کامل نمائید و یا برای اقدام برای خرید ملک در سوئد مشاوره رایگان دریافت نمائید.

سکونت

هزینه سکونت بخش بزرگی از مخارج شما را تشکیل خواهد داد, به خصوص اگر در شهر ها استکهلم یا گوتنبرگ سکونت داشته باشید. در این شهر ها کمبود مکان های اقامتی و هزینه های بالای آنها قابل اعتنا است.

حتی با وجود داشتن بودجه مناسب, پیدا کردن آپارتمانی برای اجاره بلند مدت دشوار خواهد بود, و افراد محلی نوبت های طولانی برای اجاره ملک را باید سپری کنند.

از طرف دیگر, املاک در مناطق خارج شهری سوئد به خصوص در مناطق شمالی آن, به راحتی و با قیمت مناسبی قابل دستیابی خواهند بود.

کوتاه مدت قیمت هر شب
تخت خواب در یک خوابگاه مشترک ۱۷۵ – ۳۰۰     کرون
اتاق دو نفره در هتل اقتصادی ۵۰۰ – ۱۰۰۰   کرون
اتاق دو نفره در یک هتل لوکس ۱۵۰۰ – ۳۵۰۰ کرون
آپارتمان یک خوابه از طریق Airbnb ۴۰۰ – ۱۵۰۰   کرون
کلبه چهار نفره پایه در مناطق روستایی ۳۰۰ – ۶۰۰     کرون
بلند مدت اجاره هر ماه
آپارتمان تک خواب (مرکز شهر) ۱۰٫۰۰۰ – ۱۲٫۰۰۰ کرون
آپارتمان تک خواب (حاشیه شهر) ۵۰۰۰ – ۷۰۰۰      کرون
خوابگاه / آپارتمان دانشجویی ۲۷۰۰ – ۶۵۰۰      کرون
خرید قیمت تقریبی
آپارتمان تک خواب (مرکز شهر) ۲ – ۴    میلیون کرون
آپارتمان تک خواب (حاشیه شهر) ۱٫۲ – ۲ میلیون کرون

 

 

 

 

در کل استکهلم و گوتنبرگ, و تا حدودی مالمو, گران ترین شهر های سوئد برای اقامت هستند. با این حال در سفر خود با قیمت های یکسان هتل در شهر های مختلف سوئد رو به رو خواهید شد.

هتل و اقامتگاه های در Lapland می تواند به اندازه پایتخت گران باشند. استفاده از سایت های هتل یابی گزینه مناسبی برای پیدا کردن هتل های ارزان قیمت است اما در صورت اقامت بلند مدت استفاده از Airbnb مقرون به صرفه تر خواهد بود.

غذا

اگر عادت به درست کردن غذای خود دارید و خرید مواد غذایی خود را به خرید های یک مرتبه به سوپرمارکت ها اختصاص دهید, هزینه خورد و خوارک در سوئد به طرز شگفت آوری ارزان خواهد بود. با استناد به آمار ارائه شده توسط آزانس مصرف کننده سوئد, فرد مقیم سوئد در صورت درست کردن غذای خود در منزل به غیر از ناهار در آخر هفته ها, هزینه ای معادل با ۱۶۳۵ کرون سوئد در ماه خواهد داشت.

به وجود آمدن سوپرمارکت های خارجی ارزان در سوئد در سال های گذشته, هزینه های خورد و خوارک را برای افرادی که بودجه محدودی دارند به شدت کاهش داده است. در نظر داشته باشید که برای کنترل هزینه های خود بهتر است که از سوپرمارکت های کوچک در مرکز شهر دوری کرده و خرید خود را از سوپرمارکت های بزرگ خارج شهر به قیمت بسیار ارزان تری انجام دهید.

حقوق بسیار مناسب برای کارکنان رستوران ها و مالیات های سنگین بر نوشیدنی ها, باعث گران بودن بسیار رستوران ها در این کشور شده است. خوشبختانه فرهنگ انعام دادن در سوئد به اندازه کشور های دیگر الزامی نیست که این مورد کمک بسیاری به کم کردن هزینه های عادی یک فرد می کند.

محصولات سوپرمارکتی قیمت
شیر یک لیتری ۹   کرون
نان ۳۰ کرون
۶ عدد تخم مرغ ۱۵ کرون
۵۵ گرم پنیر ۷۰ کرون
۱ کیلوگرم گوشت چرخ کرده ۶۰ کرون
اسنک ها قیمت
قهوه بیرون بر ۱۸ – ۴۰  کرون
هات داگ ۱۰ – ۲۵  کرون
بطری آب ۲۲ – ۳۰  کرون
نوشابه ۱۰         کرون
فلافل ۲۵ – ۵۵  کرون
سالاد بیرون بر ۵۵ – ۱۰۵ کرون
همبرگر ۷۰ – ۹۰ کرون
رستوران قیمت
وعده غذایی برای دو نفر در رستوران معمولی ۵۰۰        کرون
وعده غذایی برای دو نفر در رستوران شیک ۱۵۰۰      کرون
نوشیدنی ۵۵ – ۱۴۰ کرون

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در سوئد به طرز شگفت انگیزی هزینه کمی دارد. حتی سفر های بلند که صدها کیلومتر مسیر باید طی شود از هزینه رفتن به سر کار در بعضی کشور ها (انگلستان) کمتر است. اجاره ماشین در سوئد با توجه به قیمت روزانه ماشین و مالیات بالا بر بنزین هزینه بالایی دارد.

حمل و نقل طولانی قیمت
پرواز داخلی استکهلم – گونبرگ ۲۰۰ – ۲۵۰۰ کرون
پرواز داخلی استکهلم – کیرونا ۴۰۰ – ۳۵۰۰ کرون
اتوبوس استکهلم – گوتنبرگ ۲۵۰ – ۴۵۰   کرون
اتوبوس مالمو – گوتنبرگ ۱۳۰ – ۲۵۰   کرون
قطار استکهلم – گوتنبرگ عادی ۱۹۵ – ۱۰۰۰ کرون
قطار استکهلم – کیرونا ۷۰۰ – ۱۵۰۰ کرون
حمل و نقل شهری قیمت
بلیط اتوبوس و مترو استکهلم تک سفره ۳۶   کرون
بلیط اتوبوس و مترو استکهلم ماهانه ۷۹۰ کرون
تراموا گوتنبرگ تک سفره ۲۶   کرون
اتوبوس مالمو تک سفره ۲۲   کرون
تاکسی در مسیر ۱۰ دقیقه ای در استکهلم ۱۵۰ کرون
رانندگی قیمت
اجاره ماشین یک روز ۴۰۰ – ۶۰۰ کرون
یک لیتر بنزین ۱۳ – ۱۵ کرون

تا حدود ۱۵ سال قبل تنها شرکت حمل و نقل در سوئد, شرکت دولتی SJ بود. در حال حاضر تعداد بسیاری شرکت خصوصی در قسمت حمل و نقل عمومی حضور دارند. این قسمت از شبکه بسیار خوبی از اتوبوس های عمومی که شهر ها و روستا ها را به یکدیگر مرتبط می کنند تشکیل شده اند.

قیمت حمل و نقل عمومی در سوئد بسیار مناسب است. حتی در قسمت های روستایی که ممکن است تنها یک شرکت خدمات ارائه کند نیز قیمت های بسیار مناسبی در نظر گرفته شده است.

سفر های داخلی ممکن است هزینه بر باشند, به خصوص در مسیرهایی که هنوز تنها توسط شرکت SAS خدمت رسانی می شود. شرکت Norwegian شروع به رقابت در مسیر های اصلی با شرکت SAS نموده است که نتیجه آن کاهش چشمگیر قیمت های در مسیر های محبوب شده است.

حمل و نقل شهری عموما قیمت بسیار مناسبی دارد و خدمات ارائه شده حتی در شهر های گوتنبرگ و استکهلم, ارزان و بهینه هستند. تاکسی تنها در در شرایط وخیم به شما توصیه میشود. قیمت تاکسی بالا می باشد اما امکان استقاده از Uber در شهر های گوتنبرگ و استکهلم وجود دارد.

سرگرمی

بیرون رفتن در سوئد می تواند هزینه زیادی داشته باشد. این شامل سینما, اجرا و کنسرت ها می شود. کلوب های شبانه نیز می توانند هزینه بر باشند, و این در صورتی است که حتی از نوشیدنی های کمی استفاده کنید. ورودی های ۱۵۰ کرون یا بیشتر رایج بوده و برای نگهداری از کت خود ۲۰ کرون هزینه باید بپردازید.

سرگرمی قیمت
بلیط سینما ۱۵۰ کرون
بلیط بازی حرفه ای هاکی روی یخ ۲۰۰ – ۵۰۰ کرون
ورودی به کلوب شبانه ۱۰۰ – ۲۵۰ کرون
بازی بینگو ۵۰ – ۱۰۰   کرون

گردشگری

گردشگری در سوئد می تواند به سرعت گران شود, با این حال فعالیت های رایگان بسیاری برای انجام در شهر های بزرگ وجود دارد. برای آشنایی با جاذبه های گردشگری سوئد به مقاله مربوطه رجوع کنید.

به عنوان قانونی کلی موزه ها و گالری های دولتی از انواع خصوصی آنها قیمت کمتری دارند. نکته ای دیگر, اگر قصد دارید هزینه های گردشگری خود را کاهش دهید, از تور های توبوسی و قایقی برنامه ریزی شده دوری کنید و ار حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

استکهلم قیمت
تور قایق سه ساعته ۲۲۰      کرون
پیاده روی یک ساعته روی سقف شهر ۶۰۰      کرون
تور پیاده روی یک ساعته ۲۰۰      کرون – رایگان
ورودی موزه Vasa ۱۳۰      کرون
گوتنبرگ قیمت
تور مینی ون دو ساعته ۵۰۰      کرون
تور قایق Paddan ۱۶۵      کرون
ورودی به موزه سرگرمی Liseberg ۹۰       کرون
مالمو قیمت
ورودی به موزه Moderna رایگان
شنا / سونا در Riberborgs ۶۵       کرون

الکل و تنباکو

سیگار کشیدن در سوئد نسبتا ارزان می باشد, این با در نظر گرفتن مالیات های عموما بالای سوئد می باشد.

الکل داستان متفاوتی دارد. قیمت آنها در بارها و رستوران ها بسیار بالا می باشد, تنها یک فروشگاه دولتی اجازه فروش نوشیدنی های با درصد بالاتر از ۳٫۵ را دارد.

الکل قیمت
نوشیدنی ۱۰ – ۱۰۰ کرون و بالاتز
سیگار قیمت
پاکت سیگار ۵۰ کرون و بالاتر

قرارداد ها و قبوض خدماتی

اگر شما قصد اقامت بلند مدت در سوئد را داشته باشید و آپارتمانی شخصی داشته باشید, باید هزینه قبوض خدماتی خود را نیز در نظر بگیرید.

قرارداد های تلفن موبایل به شما پیشنهاد های مناسبی را برای تماس و پیامک ارائه می کنند, اما راه مناسب تر استفاده از سیم کارت های اعتباری در سوئد است.

قبض ها قیمت
قبض برق در آپارتمان تک خواب ۳۰۰ کرون
اینترنت ۳۰۰ کرون
قرارداد تلفن همراه ۱۰۰- ۴۵۰ کرون
موارد اضافه قیمت
عضویت در باشگاه ۲۰۰ کرون در ماه
اصلاح ساده ۲۰۰ کرون

جمع بندی کلی

در نظر داشته باشید که ما در این مقاله هزینه های یک زندگی عادی در سوئد را تحت بررسی قرار داده ایم. با توجه به سبک و محل زندگی شما این هزینه ها متغیر خواهند بود. در انتها به میانگین هزینه ماهانه زندگی هر فرد در سوئد و میانگین درآمد هر فرد در سوئد اشاره می کنیم.

درآمد میانگین
درآمد ماهانه ۲۴٫۰۰۰ کرون
هزینه زندگی ماهانه برای هر فرد ۱۶٫۰۰۰ کرون

در نظر داشته باشید که هزینه ماهانه مشخص شده به ازای هر فرد می باشد. در صورتی که با خانواده خود قصد مهاجرت به سوئد را دارید, به ازای هر عضو خانواده یک سوم این مبلغ به هزینه های ماهانه میانگین شما اضافه خواهد شد.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت اسپانیا
اقامت اسپانیا به دلیل تنوع بالای روش ها، اخذ اقامت اسپانیا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورهای پیشرفته اروپایی است. اگر قصد سرمایه گذاری، کار، تحصیل یا زندگی...
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان
خرید ملک در یونان مشاورین موسسه حقوقی بین المللی vip group با دانش و تجربه‌ای که در زمینه خرید ملک در یونان و دریافت اقامت یونان از طریق خرید ملک...
اقامت ترکیه
اقامت ترکیه 
اقامت ترکیه کشور ترکیه مشهور به جمهوری ترکیه، یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین کشور هایی است، که توریست ها برای تفریح انتخاب می کنند، و همچنین بسیاری از مهاجران...
چت آنلاین در واتساپ