۱-  عنوان محتوا: خدمات پزشکی در سوئد چگونه است؟
۲-  کلمه کلیدی اصلی خدمات پزشکی در سوئد
۳-  کلمه کلیدی مرتبط درمانگاه
۴-  خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) خدمات پزشکی در سوئد به چه نحوی می باشد؟در هنگام بیماری یا مشکلات اورژانسی چکار باید کرد؟ برای وقت دکتر گرفتن در سوئد چه کارهایی را باید انجام داد؟ هزینه خدمات پزشکی در سوئد به چه اندازه ای می باشد ؟ و ده ها پرسش دیگری که شاید برای شما هم که قصد اقامت در سوئد را دارید پیش بیاید و به دنبال پیدا کردن جواب برای آنها باشید.

خدمات پزشکی در سوئد به چه نحوی می باشد؟در هنگام بیماری یا مشکلات اورژانسی چکار باید کرد؟ برای وقت دکتر گرفتن در سوئد چه کارهایی را باید انجام داد؟ هزینه خدمات پزشکی در سوئد به چه اندازه ای می باشد ؟ و ده ها پرسش دیگری که شاید برای شما هم که قصد اقامت در سوئد را دارید پیش بیاید و به دنبال پیدا کردن جواب برای آنها باشید. بیماری و مبتلا شدن به بیماری عملی اجتناب ناپذیر است و فرقی نمی کند شما درچه سنی باشید، در کجا اقامت داشته باشید. هر لحظه ممکن است مشکلی برای شما حادث شود و شما نیاز به پزشک داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم کلیه قوانین، ویژگی ها و اطلاعات مربوط به خدمات پزشکی در سوئد را در اختیار شما قرار دهیم.

خدمات پزشکی در سوئد برای شهروندان آن

اگر شما شهروند سوئد می باشید برای استفاده از خدمات پزشکی در سوئد حتما می بایست خود را در یک  درمانگاه ثبت کنید. شما می توانید با جستجو در میان درمانگاه ها و تحقیق در مورد آنها، بهترین درمانگاه برای خود را پیدا کنید و در آن خود را ثبت کنید. حتما لازم نیست که درمانگاه نزدیک محل سکونت شما باشد بلکه شما با توجه به نکته هایی می توانید خود را در درمانگاه خاصی ثبت کنید. برای مثال اگر شخص خارجی در سوئد می باشید می توانید در درمانگاهی خود را ثبت می کنید که پزشک آنجا هم زبان و هموطن شما باشد.

نحوه ملاقات پزشک

برای استفاده از خدمات پزشکی در سوئد، شما احتیاج دارید که در مواقع بیماری با یک پزشک ملاقات کنید. در سوئد برای ملاقات و ویزیت یک دکتر شما حتما می بایست وقت قبلی گرفته باشید. که این قرار ملاقات را هم به صورت تلفنی و هم به صورت اینترنتی  رزرو کنید.

البته در بیشتر درمانگاه ها ساعاتی از روز را به معاینه های بدون وقت قبلی اختصاص داده اند ولی در اینگونه موارد شما توسط یک پرستار معاینه می شوید و نه یک دکتر. برای ویزیت دکتر و استفاده از خدمات پزشکی در سوئد شما حتما می بایست وقت قبلی بگیرید.

نوع دیگری از استفاده از خدمات پزشکی در سوئد استفاده از خدمات اینترنتی ۱۱۷۷ می باشد. نحوه عملکرد این سامانه به این صورت می باشد که شما برای گرفتن وقت پزشک تمام علائم بیماری خود را از طریق اینترنت در این سامانه ثبت می کنید، پزشکی را که قصد ملاقات با او را دارید را انتخاب می کنید، سپس با توجه به زمان های خالی آن پزشک، زمان ویزیت خود را رزرو می کنید.

هزینه خدمات پزشکی در سوئد

هزینه خدمات پزشکی در سوئد معمولا در تمام نقاط کشور بستگی به شهرداری آن منطقه دارد ولی تقریبا هزینه یکسان می باشد. هزینه خدمات پزشکی در سوئد برای افراد زیر ۱۸ سال معمولا رایگان می باشد. اگر قصد کنسل کردن زمان ملاقات با پزشک خود را داشته باشید می بایست قبل از ۲۴ ساعت آن را کنسل کنید در غیر این صورت هزینه را از شما دریافت می کنند. تقریبا هزینه بستری شدن در سوئد به مدت یک شبانه روز ۱۰۰ کرون می باشد.

رمیس چیست؟

در این قسمت در مورد این مسئله صحبت خواهیم کرد که اگر در هنگام ملاقات با پزشک عمومی او شما را به رمیس ارجاع داد به چه معنا می باشد. معمولا هنگامی که شما با پزشکی ملاقات می کنید، و به نظر آن پزشک شما می بایست به یک پزشک متخصص مراجعه کنید. او شما را به آن پزشک متخصص معرفی می کنید و نام آن رمیس می باشد.

البته برای ملاقات با پزشک متخصص حتما نیاز به رمیس نیست و شما می توانید به طور خصوصی نیز مراجعه کنید.

خدمات پزشکی بعد از ساعات اداری

درمانگاه های شبانه ای در سراسر سوئد وجود دارند که به شما بعد از ساعات اداری نیز خدمات پزشکی را ارائه می دهند. برای آگاهی از محل این درمانگاه ها هم می توانید به سایت مراجعه کنید و هم می توانید با شماره تلفن ۱۱۷۷ تماس بگیرید تا آنها نزدیک ترین درمانگاه شبانه روزی به محل سکونت شما را به شما اطلاع دهند.

خدمات چشم پزشکی در سوئد

دولت سوئد در راستای خدمات چشم پزشکی به مردم کمک هزینه هایی را در نظر گرفته است. برای فرزندان زیر ۷ سال شما باید فرزند خود را به یک چشم پزشک برده تا او را معاینه کنند و در صورت نیاز به خرید عینک کمک هزینه ای به شما ارائه می دهد.

برای افراد بین ۸ تا ۱۹ سال مستقیما می توانند به عینک فروشی مراجعه کنند و در آنجا معاینه شوند.

همچنین دولت برای خرید عینک یا لنز طبی مبلغی بین ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ کرون را به عنوان کمک هزینه خرید عینک یا لنز طبی به شما پرداخت می کند البته برای دریافت این کمک هزینه نیاز به نسخه پزشک می باشد.

این کمک هزینه برای مهاجرین زیر ۱۹ سال دارای کارت LMA نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط

اقامت سوئد برای کارآفرینان
اقامت سوئد از طریق کارآفرینی ۲۰۲۰
اقامت سوئد از طریق کارآفرینی 2020 کارآفرینی در کشور سوئد و شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کارآفرینی در سوئد را در این مقاله توضیح خواهیم داد. کارآفرینی در کشور...
درباره شهر استکهلم
درباره شهر استکهلم
استکهلم پایتخت سوئد و منطقه شهری پرجمعیت در میان کشورهای شمال اروپا است؛ 962،154 نفر در این شهر زندگی می کنند جمعیت کلانشهر استکهلم تقریبا 1.5 میلیون نفر و جمعیت...
جاذبه های دیدنی سوئد
جاذبه های فوق العاده دیدنی سوئد
جاذبه های فوق العاده دیدنی سوئد همه ساله سوئد در سنجش کیفیت زندگی، مساوات و شادی رتبه‌ی بالایی دارید و به همین دلیل تبدیل به مکانی منحصر به فرد برای...