xossip
tributo cassidy banks.sex videos tina kay in a messy creampie gonzo scene.

جاذبه های گردشگری مادرید

پر از انرژی و جاذبه های فرهنگی, مادرید ابر شهر مدرنی است که طعمی از اسپانیای واقعی را به همراه دارد. خیابان های عرضی پر ترافیک هستند اما پارک های زیبا, فضای شهری را پخش می کنند. مادرید از جذابیت سنتی آندلوس یا زیبایی بارسلونا برخوردار نیست, در عوض, اتمسفری هیجان انگیز دارد. شهر همیشه در حال فعالیت است و تعداد بالای جاذبه ها برای توریست ها ایده آل است. موزه Prado ، با کلاس جهانی خود تعداد بسیاری از شاهکار های دوران طلایی اسپانیا را به نمایش می گذارد. کاه پادشاهی قرن هجدهم رقیبی برای Chateau de Versailles فرانسه است. انرژی خود را برای شب نگه دارید, زیرا که شهر تازه زنده می شود. مادریدی ها علاقه بسیار به سفر به خارج شهر دارند و Paseo por la noche (گردش شبانه) سنتی است که محبوبیت بسیار بالایی دارد. در ادامه با تعدادی از جالب ترین جاذبه های گردشگری مادرید آشنا می شویم.

Prado Museum

موزه ای با کلاس جهانی ، Prado Museum بیش از ۵,۰۰۰ نقاشی دارد که آن را رقیبی برای موزه لوور فرانسه می کند. نقاشی های اسپانیایی از قرن ۱۲ تا اوایل قرن ۱۹ میلادی بیشتر این مجموعه را تشکیل می دهند, که بسیاری از آنها شاهکار های شناخته شده می باشند. مجموعه Francisco de Goya شامل بیش از ۱۴۰ نقاشی می باشد. این مجموعه همچنین شامل نقاشی هایی از ایتالیا, فنلاند, انگلستان و آلمان و حتی تعدادی مجسمه ایتالیایی می شود.

Palacio Real

کاخ باشکوهی که نسخه اسپانیایی کاخ ورسای در فرانسه است. یک دربان پادشاهی که برای تحت تاثیر قراردادن طراحی شده است. ساخته شده روی یک شیب تند که مشرف به باغ های سر سبز کاخ است. این کاخ به سفارش پادشاه فیلیپ پنجم در قرن ۱۸ ساخته شده است. معماری این کاخ با استفاده از طرح پیشنهادی Bernini برای موزه لوور ساخته شده است. قسمت های مختلف این کاخ توسط پادشاهان مختلف اسپانیا تغییر کرده اند. منزل پادشاه چارلز سوم از زیباترین اتاق های این کاخ است. تمامی این کاخ با شاهکارهایی از هنر اسپانیا تزئین شده اند.

Plaza Mayor

این پلازای زیبای متعلق به قرن ۱۷ در زمان پادشاهی فیلیپ سوم ساخته شده است. Plaza Mayor مرکزی برای تجارت و مدیریت شهر بوده است. همچنین این مکان محل برگزاری مراسم هایی مثل تاج گذاری پادشاه جدید و تقدیس افراد مقدس بوده است. این میدان مکانی برای گاوبازی, اجراهای تئاتر و گردهمایی شوالیه ها بوده است. این پلازا در سال ۱۷۹۰ , هنگامی که گوشه های آن بسته شدند و ۹ ورودی اصلی برای آن تعبیه شد, ظاهر فعلی خود را پیدا کرد.

 

امروزه Plaza Mayor یکی از مهم ترین مکان ها برای گردهمایی مردم است. این میدان سنگفرشی گسترده تنها توسط افراد پیاده استفاده می شود و کافه های فضای آزاد و رستوران های توسط گذرگاه های طاقدار جوی خاص پیدا کرده اند. گردش در این مکان یا نشستن در کافه های آن برای مادریدی ها و توریست ها یکی از محبوب ترین فعالیت های شبانه است.

خذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

Gran Via

خیابان اصلی توریستی و خرید در شهر مادرید Gran Via است که ۱,۳ کیلومتر طول دارد.توریست ها رستوران ها, هتل ها و تئاتر های بسیاری در این خیابان شلوغ پیدا خواهند کرد. این خیابان اولین فروشگاه های بزرگ در شهر را به خود دید و در طی دهه ها به مرکزی برای بهترین سرگرمی های شهر تبدیل شده است. در ۱۰۰ سال اخیر بر توجه به دولت حاکم نما های بسیاری داشته است. در طی جنگ داخلی اسپانیا به علت پوکه های موشک جمع شده در آن, به عنوان خیابان موشک ها نامیده می شد. نام فعلی این خیابان در سال ۱۹۸۱ به آن تعلق گرفته است.

آبنمای Cybele در نزدیکی این خیابان یکی از معروف ترین نشانه های شهر مادرید است. این آبنما در سال ۱۷۸۲ توسط  Roberto Michel و Francisco Gutierrez ساخته شد. این بنای تحسین برانگیز بر پایه ی خدای یونانی Cybele ساخته است که سوار بر ارابه ای هدایت شده توسط شیر ها است. در پشت این بنا Palacio de Cibeles قرار دارد که نمایشگاه های هنری, کارگاه های آموزشی, کنفرانس و کنسرت در آن برگزار می شوند.

Buen Retiro Park and the Crystal Palace

پارک Buen Retiro مکانی آرامش بخش در قلب شهر مادرید است. درست در کنار خیابان های شلوغ, این پارک زیبای ۱۲۰ هکتاری می تواند به عنوان راه فراری از جنب و جوش شهر بزرگ مادرید باشد. این مکان که برای دوک Olivares در قرن ۱۷ ساخته شده است, باغی تاریخی است که با محیطی برازنده, چشم انداز های زیبا و مسیر هایی که در میان درختان قرار دارند تزئین شده است. از ورودی اصلی در Plaza de Independencia ، بازدیدکنندگان به دریاچه مرکز باغ می رسند. از آنجا مسیر به بوستان رزها, کاخ کریستالی می رسد. در اینجا با محیطی تحسین برانگیز, آبنماهای برازنده و دریاچه آینه ای رو به رو می شوید که گاها میزبان نمایشگاه های هنری نیز هستند.

نشستن در کافه های فضای آزاد باغ یک سرگرمی لذت بخش در میان افراد محلی است و برای افرادی که علاقه مند هستند, رصد خانه ای متعلق به قرن هفدهم نیز در این باغ قرار دارد.

Puerta del Sol

Puerta del Sol از روی نماد خورشیدی که بر روی دروازه قدیمی شهر قرار داشت نامگذاری شده است. علاوه بر این که این میدان مرکزی برای حمل و نقل شهری است Puerta del Sol به عنوان نقطه مرکزی نیز برای سفر به اسپانیا نیز شناخته می شود.

Puerta del Sol اتفاقات تاریخی بسیاری به خود دیده است که شامل مقاومت مردم اسپانیا در برابر ناپلئون در سال ۱۸۰۸ و اعلام رسمیت جمهوری دوم در سال ۱۹۳۱ می شوند. این روز ها این میدان مکانی برای وقت گذرانی و لذت بردن از زندگی است. اطراف آن کافه و رستوران های بسیاری وجود دارند و این میدان یکی از زنده ترین میدان های مادرید است. دست در کنار این میدان بزرگترین فروشگاه شهر El Corte Ingles وجود دارد که امکان خرید همه گونه لباس در آن وجود دارد La Violeta یکی از قدیمی ترین قنادی های شهر نیز در نزدیکی این میدان قرار دارد.

EL Rastro Market

برای چندین دهه, هر یکشنبه, بزرگترین بازار محلی مادرید در نزدیکی پلازا Cascorro برگزار می شود. بیش از ۱۰۰۰ فروشنده در اولین ساعات روز خود را آماده می کنند که تا خیابان های اطراف گسترش می یابد. این بازار برای توریست ها و حتی افراد محلی بسیار جذاب است, در این مکان با هر چیز قابل تصوری رو به رو میشوید که این شامل اشیا کمیابی می شود که در فروشگاه های عادی به هیچ عنوان پیدا نمی شوند. پس از پایان گردش خود می توانید به رستوران و بارهایی که در محله La Latina وجود دارند سری بزنید و خستگی در کنید.

Centro de Arte de Reina Sofía

این موزه در سال ۱۹۸۶ توسط ملکه سوفیا ساخته شده است. مرکز هنر Reina Sofia مرکز پیشتاز مادرید برای هنر های معاصر است. این ساختمان مدرن برای توسط معماری به نام Antonio Fernandez Alba ساخته شده است که ویژگی هایی مشابهی با موزه Pompidou ، بخصوص سه برج شیشه ای آن که آسانسور در آن جا گرفته است, در پاریس دارد.پارک زیبای آن که در حیاط داخلی پر شده از مجسمه های خلاقانه, شگفتی دیگری است که برای بازدیدکنندگان وجود دارد. آثار هنری در اتاق های مختلفی در فضای گسترده ۳۹,۰۰۰ متر مربعی آن پخش شده اند. این موزه از رستوران, کافه و کتاب فروشی نیز بهره می برد.

Palau de la Musica Catalana

Palau de la Música Catalana که بین سالهای ۱۹۰۵ تا ۱۹۰۸ به عنوان یک سالن کنسرت ساخته شده است، توسط معمار Lluís Domènech i Montaner، به سبک کاتالان مدرنیستا طراحی شده است. اگرچه این ساختمان با خطوط منحنی سبک و پالت رنگارنگ مشخص می شود، برخلاف آثار گائودی، این طرح عملکرد را به زیبایی ترجیح می دهد. اگرچه دکوراسیون داخلی دقیقاً همانند فضای بیرونی رنگارنگ و شیک است، شکل و دکوراسیون آن به اجرای کر و سایر اجراهای های موسیقی اختصاص دارد.

تالار کنسرت پالائو که حدود ۲۲۰۰ نفر را در خود جای میدهد ، تنها سالن اجتماعات اروپا است که در ساعات روز به طور کامل با نور طبیعی روشن می شود. دیوارهای دو طرف در درجه اول از تخته های شیشه ای رنگی قرار گرفته اند که در قوس های باشکوه قرار دارند و بالای سر آن یک چراغ قوه ای عظیم از شیشه های رنگ آمیزی است که توسط آنتونی ریگالت طراحی شده است و محور اصلی آن یک گنبد معکوس در سایه های طلای است که با آبی احاطه شده است و حاکی از خورشید و آسمان است. مجسمه های پیچیده مرحله کنسرت را قاب می کند.

Scenic Views and Art Museums in Montjuic

این محله کوهستانی در محل یک گورستان قدیمی یهودی قرار دارد و نام آن را “مونت جوک” (Mont Juïc) اشاره به آن است که به “کوه یهودیان” ترجمه می شود. این منطقه ۲۱۳ متر بالاتر از دریا قرار دارد، دامنه کوه با قلعه ای که در قله آن قرار دارد تاجگذاری شده و دامنه های آن به سمت مدیترانه پایین می رود. این منطقه دیدنی شهر به دلیل داشتن پارک طبیعی زیبا با چشم اندازهای عالی و موزه های عالی شناخته شده است. موزه هنر ملی کاتالونیا مجموعه استثنایی از هنر کاتالونیا از قرن ۱۰ تا ۲۰ را شامل می شود که شامل مجسمه سازی، طراحی، نقاشی ، حکاکی و عکاسی است.

Poble Espanyol (دهکده اسپانیایی) یکی دیگر از مکانهای محبوب برای بازدید است. این دهکده ساختگی جذاب برای نمایشگاه جهانی ۱۹۲۹ ایجاد شده است. مونتوویچ مکانی برای بازی های المپیک تابستانی ۱۹۹۲ بود و گردشگران می توانند از استادیومی که مسابقات المپیک در آن برگزار می شد بازدید کنند.

مطالب مرتبط

هزینه زندگی در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا هزینه زندگی در اسپانیا در قیاس با دیگر کشورهای اروپای غربی پایین تر است. این به این معنی است که افراد خارجی امکان لذت بردن از...
اقامت در اسپانیا با خرید ملک
اقامت در اسپانیا با خرید ملک
اقامت در اسپانیا با خرید ملک (خرید ملک در اسپانیا ارزان تر از ایران است)  آیا می دانید خرید ملک در اسپانیا به طور متوسط از متری 700 یورو تا...
اقامت یونان بدون سرمایه گذاری
اقامت یونان بدون نیاز به سرمایه گذاری
اقامت یونان اقامت یونان از طریق تمکن مالی به طور قطع سریع ترین، راحت ترین و پرطرفدارترین اقامت یک کشور اروپایی برای ما ایرانیان است و رتبه 1 انتخاب برای...