ثبت شعبه شرکت های خارجی در ایران

یکی از سوالاتی که این روزها بسیار مطرح می شود چگونگی و شرایط ثبت نمایندگی شرکت های خارجی یا ثبت شعبه شرکت های خارجی در ایران است. در این رابطه باید بدانید که هرشرکتی که در کشورهای خارجی ثبت شده باشد به شرط آن که فعالیتش متناسب با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد می تواند توسط نماینده ی مجاز درایران شعبه ایجاد نماید یا نمایندگی اعطا کند و یا در بازار کسب و کار ایران مطابق با قوانین تجاری ایران فعالیت کند.

k1

فعالیت شرکت های خارجی درایران به چند شیوه صورت می گیرد؟

به طور کلی شرکت های خارجی در ایران به دو شیوه فعالیت می کنند.

شیوه ی اول: ایجاد شعبه
شیوه ی دوم: اعطای نمایندگی

نکته ی بسار مهم در زمینه ی ثبت نمایندگی شرکت های خارجی یا ثبت شعبه شرکت های خارجی در ایران

دقت کنید که ضوابط اداره ثبت شرکتها سخت گیرانه بوده و تکمیل مدارک از طرف شرکت خارجی هزینه و زمان بر می باشد. لذا بهتر است قبل از آن که مدارک را تکمیل کنید، نمونه های مورد قبول را از سوی کارشناسان و متخصصین ما دریافت کنید و سپس به تکمیل نمودن مدارک اقدام کنید. به این صورت از اشتباه و صرف هزینه و زمان بیهوده جلوگیری به عمل می آید.

k2

اسناد و مدارك لازم براي ثبت شعبه شركت خارجي در ایران چیست؟

ممکن است بسته به نوع شرکت و کشور مبدا، مدارک دیگری نیاز به ارائه باشد، شما می توانید از طریق سال ها تجربه ی ما در این زمینه نمایندگی شرکت مورد نظرتان را در کمترین زمان با کمترین هزینه دریافت کنید. اما به طور کلی مدارک لازم برای ثبت شعبه شركت خارجي در ایران عبارتند از:

ثبت شعبه شرکت های خارجی در ایران

۱-تکمیل فرم تعیین نام

۲-درخواست كتبي از شركت

۳-تصوير اساسنامه شركت به همراه آگهي تأسيس آن و آخرين تغييرات ثبت شده در شرکت اصلی

۴-آخرين گزارشات مالي معتبر و تأييد شده ی شركت

۵-گزارش توجيهي شامل موارد زیر:

الف: اطلاعات مربوط به فعاليت‌هاي گوناگون شركت.

ب: تبيين دلائل و ضرورت ثبت شعبه در ايران.

ج: تبيين نوع و حدود اختيارات و محل فعاليت شعبه در کشور ایران.

د : برآورد نيروي انساني ايراني و خارجي مورد نياز برای شروع فعالیت شعبه یا نمایندگی.

ه : نحوه تأمين منابع وجوه ارزي و ريالي براي اداره امور شعبه.

۶- اظهارنامه ثبت شعبه شركت خارجي در ایران.

۷- تصديق ثبت شركت خارجي در ایران.

۸-اختيار نامه نماينده يا نمايندگان شركت خارجي.

۹-ارائه تعهدنامه مبنی بر اينكه چنانچه مجوز فعاليت آنها از سوي مراجع ذیصلاح لغو شود در ظرف مدت معيني نسبت به انحلال شعبه به طور کامل اقدام نمايند.

۱۰-تمامی اسناد شركت كه در كشور خارجي (مبدا) تهيه مي‌گردد باید پس از تأييد مرجع ذي ربط (نظير مرجع ثبت شركتها) و تأييد وزارت خارجه آن كشور به تأييد سفارت يا نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در كشور مبدا برسد و پس از ترجمه رسمي به فارسي و تأييد اداره دادگستري اصل و ترجمه آن به اداره ثبت شركتها ارائه شود.

خدمات شرکت ما در زمینه ی ثبت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران

شرکت ما مفتخر است تاکنون چندین نمونه ی موفق ثبت نمایندگی شرکت های خارجی در ایران را با موفقیت از صفر تا صد هدایت کرده است و ضمن سرعت بخشیدن به این فرآیند باعث شده است بسیاری از هزینه های تحمیلی در این زمینه کاهش یابد. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع و همچنین دریافت مشاوره از متخصصین ما می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

k4

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

چت آنلاین در واتساپ