xossip
tributo cassidy banks.sex videos tina kay in a messy creampie gonzo scene.

مهاجرت بزرگ

مهاجرت در ابتدا از سوئد آغاز شد. در طول قرون وسطی، آلمانی ها از جوامع تجاری بزرگترین گروه مهاجران بودند، و پس از آن مردم فنلاند که برای ۱۵۰۰ سال در سوئد سکونت داشتند. مردم روم در اوائل دهه ی هشتاد میلادی شروع به مهاجرت کردند، در حالی که صنعت وال استریت ها در بلاروس در اواخر دهه ی ۱۶۰۰ میلادی به عنوان صنعت آهن کشور آغاز شد.

دیگر گروه های مهاجر یهودیها بودند که در دهه ۱۷۰۰ میلادی به همراه هنرمندان و روشنفکران فرانسوی وارد شدند. ساختمان های آجری در سراسر کشور شروع به کار کرد، کارگران ایتالیایی در آجر و سنگ تراشی نیز شروع به پیشرفت کردند.
اما هیچ رویداد مهاجرت دیگر، اثر بزرگتری در چشم انداز فرهنگی سوئد از مهاجرت بزرگ سوئدی ها به آمریکا و استرالیا از ۱۸۵۰ تا ۱۹۳۰ نگذاشته است. ۱٫۵ میلیون نفر از سوئدی های بومی، کشور را ترک کرده اند تا از فقر و آزار و اذیت مذهبی فرار کنند، و به دنبال زندگی بهتر برای خود و خانواده هایشان باشند. این رقم برابر با ۲۰ درصد مردان و ۱۵ درصد زنان متولد شده در اواخر دهه ۱۸۰۰ است.

دلیل اصلی ترک سوئد در طول مهاجرت بزرگ:

– فقر
– آزار و شکنجه مذهبی
– عدم اعتقاد به آینده
– محدودیت های سیاسی
– اشتیاق برای ماجراجویی و “تب طلایی”
سال ۱۸۸۷ سال اوج مهاجرت بزرگ بود، زمانی که بیش از ۵۰ هزار نفر سوئد را ترک کردند – بیشتر آنها به آمریکا. این رکورد تنها در سال ۲۰۱۱ شکسته شد، زمانی که بیش از ۵۱ هزار نفر از کشور مهاجرت کردند – اما این بار بیشتر به سایر کشورهای اروپایی و برخی دیگر به ایالات متحده و چین. همچنین لازم به ذکر است که در سال ۱۸۸۷ مهاجران ۱ درصد از جمعیت را تشکیل می دادند، در سال ۲۰۱۱ فقط ۰٫۵ درصد بود.

مهاجرت پس از جنگ

سوئد اغلب کشور مهاجرتی بود، تا زمانی که پناهندگان جنگ جهانی دوم شروع به آرام تبدیل کردن آن به کشور مهاجرت کردند، که امروزه آن را تغییر می دهد. مهاجران از آلمان و سایر کشورهای نروژی و بالتیک اکثریت مهاجران را تشکیل می دهند. در حالی که بسیاری از آلمانیها و اسکاندیناوی ها پس از جنگ به خانه بازگشتند، بسیاری از مهاجران از بالتیک باقی مانده بودند.
مجموعه بعدی مهاجران در طول این دهه کارگران از فنلاند، ایتالیا، یونان، یوگسلاوی سابق، ترکیه و سایر کشورهای بالکان بود که بعد از جنگ جهانی دوم به دنبال فرصت های شغلی بودند.

مهاجرت پس از جنگ منجر به کمبود مسکن در دهه ۱۹۵۰ شد. به عنوان یک نتیجه، دولت سوئد تصمیمی برای ساخت ۱۰۰،۰۰۰ آپارتمان در سال بین سال های ۱۹۶۵ و ۱۹۷۴، یک برنامه معمول به نام “برنامه میلیون” را تصویب کرد.

کاهش مهاجرت کوتاه


شورای مهاجرت سوئد در دهه ۱۹۷۰ برای کنترل افزایش سریع مهاجرت به ویژه جمعیت مهاجر کارگران شروع به تنظیم این روند کردند. مردم مجبور بودند قبل از صدور مجوز برای حرکت به کشور، مدارک و شواهد مربوط به پیشنهادات اشتغال، حمایت مالی و مسکن را نشان دهند.

این قوانین تغییراتی را که در اوائل دهه ی ۱۹۷۰ میلادی موجب کاهش مهاجرت در سوئد شد، توضیح داد، زیرا مهاجرت کاری به کشور به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت. پس از چند سال کار در سوئد، بسیاری از مهاجران کار نیز به کشورهای خود بازگشته که آمار مهاجرت به حساب می آیند. به عنوان مثال، فنلاند که به صورت توده هایی از افراد به فنلاند بازگشتند و در آنجا اقتصاد شروع به رشد کرد.

 

بیشتر بدانید
اقتصاد سوئد

افزایش پناهجویان

ظهور پناهجویان در دهه ۱۹۸۰ آغاز شد، زمانی که سوئد برخی از بزرگترین مهاجرت خود را از کشورهایی مانند ایران و عراق، لبنان، سوریه، ترکیه، اریتره و سومالی و همچنین کشورهای آمریکای جنوبی با رژیم های سرکوبگر دید.
امروزه حدود ۴۵ هزار نفر با ملیت شیلی در سوئد زندگی می کنند و پناهندگی انها پس از امواج ناشی از دیکتاتوری آگوستو پینوشه در شیلی در سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۹۰ است. پس از آنکه شیلی از قدرت پینوشه در سال ۱۹۹۰ رهایی یافت به حالت قبلی خود بازگشت و امروزه سوئد پس از آرژانتین و ایالات متحده، سومین جامعه بزرگ شیلی خارج از کشور شیلی است.

جنگ ایران و عراق


در سپتامبر ۱۹۸۰، عراق حمله به ایران را آغاز کرد که آغاز یک جنگ خونین هشت ساله میان دو کشور بود. جنگ به پایان رسید با هزینه صدها هزار زندگی در هر دو طرف.
از سال ۱۹۸۰ تا سال ۱۹۸۹، حدود ۷۰۰۰ نفر از عراق و ۲۷ هزار نفر از ایران مجوز اقامت در سوئد را به عنوان پناهنده در مطابقت با کنوانسیون ژنو دریافت کردند. تهاجم به رهبری ایالات متحده به عراق، که در سال ۲۰۰۳ آغاز شد، منجر به مهاجرت موجی دیگر از عراقی ها به سوی سوئد شد.
جنگ در یوگسلاوی سابق


دهه ۱۹۹۰ مهاجرت گسترده ای از یوگسلاوی سابق در طول جنگ های پاکسازی قومی با بیش از ۱۰۰،۰۰۰ بوسنی که در سوئد در کنار ۳۶۰۰ آلبانیایی کوزوو دریافت می کردند، به ارمغان آورد.
بین سالهای ۱۹۹۱ و ۱۹۹۹، بالکان شاهد یک سری از درگیری های نظامی بود که موجب خونریزی شدید و آسیب شدید اقتصادی در اکثر جمهوریهای یوگسلاوی سابق شد. جنگ ها بیشتر منجر به توافق صلح شد و چندین ایالت جدید تشکیل شد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  مطالب مرتبط

  بدون تصویر
  حقایقی در مورد سوئد
  جمعیت در سوئد 10 میلیون نفر وجود دارد که حدود 2 میلیون نفر آنها زیر 18 سال سن دارند. هشتاد و پنج درصد از آنها در شهرها زندگی می کنند....
  بدون تصویر
  ۱۵ شهر از بهترین شهرهای سوئد
  ۱۵ شهر از بهترین شهرهای سوئد کشوری که با نام زیبایی طبیعی شناخته شده است،این عبارت فقط مناسب سواحل و جنگل های زیبای کشور سوئد است که آن را به...
  بدون تصویر
  اقتصاد سوئد
  سوئد یک اقتصاد سرمایه داری بسیار رقابتی را با یک نظام رفاهی سخاوتمند و جهانی که به عنوان مدل Nordic مشهور است، توسعه داده است. با اقتصاد متنوع و با...