چگونه با خرید ملک در اسپانیا، اقامت دریافت کنیم؟

طبق آخرین قوانین کشور اسپانیا، هر فرد (که تابعیت کشور اروپایی دیگری را نداشته باشد) می تواند با خرید ملک در یکی از استان ها و یا جزایر کشور اسپانیا، از این کشور اقامت بگیرد.
کمترین میزان ارزش ملکی که باید خریداری کنید مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ یورو می باشد. اگر قصد دارید همرا ه با خانواده اقامت بگیرید نیاز است که ملک مورد نظر شرایط زندگی هم داشته باشد. این شرایط زندگی دارای استانداردهای خاصی هست، به عنوان مثال برای یک خانواده ۴ نفره نیاز است که حداقل دارای ۲ اتاق خواب باشد!!!

برای دریافت اقامت در اسپانیا با خرید ملک باید این مراحل را طی نمایید: در گام اول بایستی با ویزای توریستی ۳ ماهه به اسپانیا سفر کنید و در آنجا ملک مورد نظر را بررسی و خریداری نمایید. بعد از عقد قرارداد خرید ملک، از دفاتر اسناد رسمی معتبر نوبت دریافت کرده و کدشناسایی به نام NIE را از دفاتر اداره پلیس بگیرید. قبل از موعد نوبتتان در دفاتر اسناد رسمی بایستی استعلام های دارایی، شهرداری، اداره آب و برق و .. را هم دریافت کنید تا به همراه مدارک خرید ملک و کد شناسایی nie به دفتر اسناد رسمی ارائه کنید تا سند ملک خریداری شده تان را به نام خود ثبت نمایید. وقتی این کار تمام شد باید مدارک خودتان برای درخواست اقامت را به همراه سند مالکیت ملک را به سفارت اسپانیا در ایران تحویل نمایید تا بعد از ۳ تا ۶ ماه به شما ویزای مولتی یک ساله اقامتی داده شود.

اقامت در اسپانیا با خرید ملک

از آنجایی که در اقامت در اسپانیا با خرید ملک به اعضای خانواده تان هم اجازه اقامت داده می شود، بعد از گذشت یکسال و در زمان تمدید ویزا می توانید برای تمام اعضای خانواده تان هم ویزای اقامتی مولتی یکساله دریافت کنید. حال تنها کافی است ۳ تا ۵ سال اقامت موقت خودتان را تمدید کنید تا اقامت اسپانیا به شما داده شود و بعد از ۵ سال می توانید پاسپورت اسپانیایی داشته باشید.
جالبترین نکته درباره این نوع از اقامت موقت این است که شما بدون محدودیت می توانید به همه کشورهای حوزه شنگن سفر کنید و اگر بخواهید از حوزه شینگن هم خارج شوید (مثلا ایران) در هر ۶ ماه ۳ ماه مجاز خواهید بود. همچنین اگر در اسپانیا شرکتی ثبت کنید زمانی که اقامت موقت دریافت کردید، می توانید به فعالت اقتصادی پرداخته و کار کنید. (نکته مهم: شما الزامی به انجام فعالیت های اقتصادی و یا شتغال و درآمدزایی ندارید که این موضوع یکی از مهمترین مزایای این نوع از اقامت است).

از دیگر مزایای خرید ملک در اسپانیا

داشتن حق سکونت در کشور اسپانیا

معاف بودن از پرداخت مالیات سالانه

امکان افتتاح حساب بانک های اروپایی

امکان تحصیل رایگان فرزندان در کشور اسپانیا، بلافاصله پس از اقامت در اسپانیا

سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها

امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه در این کشور اشاره کرد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

گواهی موجودی بانکی معادل ۵۰۰٫۰۰۰ یورو

پاسپورت معتبر

گواهی عدم سوء پیشینه

ویزای توریستی سه ماهه اسپانیا

سند ملک خریداری شده

گواهی آزمایش های پزشکی و مدارکی که در بالا به آن ها اشاره شد.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A

تماس با ما

WhatsApp ارتباط با ما در واتس اپ