درخواست اقامت قطر

اقامت قطر

امروزه بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور قطر هستند. اقتصاد این کشور در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است. دلیل اصلی این موضوع افزایش بی سابقه سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور محسوب می‌شود. از علل اصلی جذابیت قطر برای مهاجرت می‌توان به مالیات‌های بسیار پایین این کشور، بازار کار گسترده و سیستم سلامت این کشور اشاره کرد. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت قطر وجود دارند که در ادامه به آن‌ها بیشتر می‌پردازیم.

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور قطر، ورود به این کشور با داشتن ویزای کاری است. دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما با تابعیت این کشور شرط اصلی برای دریافت ویزای این کشور به حساب می‌آید. اخذ ویزای تحصیلی از دیگر روش‌های مهاجرت به کشور قطر است. تحصیل در قطر، پیدا کردن کار در این کشور خاورمیانه‌ای را آسان‌تر می‌کند. ذکر این نکته حائز اهمیت است بسیاری از دانشگاه‌های این کشور دارای اعتبار علمی بسیار بالایی هستند.

شرایط مهاجرت کاری در کشور قطر

مهاجرت کاری، محبوب‌ترین روش مهاجرت به کشور قطر محسوب می‌شود. در قطر مانند اکثر کشورهای اروپایی داشتن پیشنهاد کاری برای دریافت ویزای کاری و اقامت قطر الزامی است. پایین بودن نرخ بیکاری در قطر، پیدا کردن کار در این کشور را آسان‌تر می‌کند. در واقع، نرخ بیکاری زیر یک درصد یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در سراسر دنیا به حساب می‌آید. میانگین درآمد در کشور قطر در حدود ۴۳۰۰ دلار در هر ماه است.

با توجه به موقعیت جغرافیایی قطر، بخش قابل‌توجهی از بازار کار و صنایع این کشور مربوط به حوزه نفت و گاز است. از این جهت، همواره کمبود نیروی کار با تخصص در این زمینه وجود دارد. از مشاغل مورد نیاز کشور قطر می‌توان به مهندسی نفت و مهندسی سیستم‌های انرژی اشاره کرد. حداقل میزان درآمد در قطر در حدود ۱۱۰۰ دلار است. وزارت کار قطر مسئولیت تعیین حداقل دستمزد در این کشور را بر عهده دارد. از این جهت، تعیین حقوق پایین‌تر از مقدار ذکر شده امکان‌پذیر نیست.

وضعیت تأهل و تعداد فرزندان هر فرد از عوامل تأثیرگذار بر میزان حقوق دریافتی در کشور قطر به حساب می‌آید. در واقع متأهل بودن میزان حقوق هر فرد را در حدود پانزده درصد بالا می‌برد. مشاغل مربوط به حوزه مدیریت با درآمد ۱۲۰ هزار دلار در سال، پردرآمدترین حرفه در کشور قطر به‌حساب می‌آیند. از دیگر مشاغل پردرآمد در قطر می‌توان به پزشکی، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک و وکالت اشاره کرد. میزان درآمد همه مشاغل ذکر شده بالای ۷۰ هزار دلار در سال است.

چگونگی دریافت ویزای کاری کشور قطر

در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای قطری، پس از ۴۲ روز ویزای کار این کشور برای شما صادر خواهد شد. دریافت اقامت قطر به صورت دائمی با تمدید ویزای کاری در قطر سخت‌تر از اکثر کشورهای خارجی است. تمامی کارفرمایان قطری برای استخدام نیروی کار خارجی باید مراحل قانونی مختلفی را گذرانده باشند. این موضوع مهاجرت به قطر با روش کاری را برای اندکی دشوار می‌کند. در ادامه به قوانین وضع شده جهت استخدام نیروی خارجی بیشتر می‌پردازیم.

تمامی کارفرمایان قطری پیش از استخدام فردی خارجی باید ثابت کنند فردی مناسب برای انجام کار در کشور وجود ندارد. داشتن گواهی عدم سوءپیشینه نیز از دیگر شرایط اقامت قطر با روش کار در این کشور محسوب می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است سلامت جسمی و وضعیت سلامتی تمامی کارکنان خارجی پیش از استخدام در قطر مورد معاینه قرار می‌گیرد. مدت اعتبار ویزای کار قطر ۲۴ ماه است. امکان تمدید این ویزا تا یک ماه پیش از اتمام اعتبار ویزای کاری وجود دارد.

1

دریافت اقامت کشور قطر از روش سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت قطر سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی مختلف این کشور است. در قطر با خرید ملک و یا ثبت شرکت می‌توان موفق به اخذ اقامت این کشور شد. طبق قوانین دولت قطر فرد خارجی امکان خرید ملک به صورت کامل در این کشور را ندارد. از این جهت، داشتن یک شریک قطری برای تمام متقاضیان خرید ملک در این کشور الزامی است. می‌توان از سودآوری سرمایه‌گذاری در بخش مسکن در بلندمدت اطمینان داشت.

همانند خرید ملک برای افراد خارجی، مهاجرت به قطر با ثبت شرکت تنها با داشتن شریک با تابعیت قطری امکان‌پذیر است. طبق قوانین دولت حداقل باید بیش از نصف سهام شرکت ثبت شده متعلق به شریک قطری فرد خارجی باشد. سرمایه‌گذار خارجی تنها امکان مالکیت ۴۹ درصد سهام را داراست. حداقل سرمایه مورد نیاز برای دریافت اقامت قطر از طریق ثبت شرکت پنجاه هزار دلار آمریکاست. در ابتدا با ثبت شرکت در قطر می‌توان ویزای سرمایه‌گذاری یک‌ساله قطر را دریافت کرد.

با چند بار تمدید این نوع ویزا و در صورت سودآوری شرکت شما امکان اخذ اقامت قطر فراهم می‌شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است حداقل میزان سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور قطر تفاوت زیادی با کشورهای غربی ندارد. دولت این کشور شرایطی نسبتا امن برای سرمایه‌گذاران خارجی در قطر فراهم کرده است. از این جهت می‌توان از امن بودن سرمایه در این کشور اطمینان داشت. از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری در قطر می‌توان به میزان پایین مالیات در این کشور اشاره کرد.

شرایط دریافت اقامت کشور قطر با ثبت شرکت

شرط اصلی برای دریافت اقامت قطر از روش ثبت شرکت داشتن یک طرح تجاری بسیار قوی است. اکثر کشورهای اروپایی برای اعطای ویزای سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت نیز شرایط مشابهی دارند. در طرح تجاری باید چگونگی سودآوری شرکت به صورت کامل توضیح داده شود. طبق قوانین مهاجرتی کشور تمامی متقاضیان ثبت شرکت باید حداقل ۵۵ هزار دلار آمریکا در حساب خود داشته باشند. این مبلغ برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی ویزای سرمایه‌گذاری است.

در بیشتر مناطق کشور قطر امکان خرید ملک به صورت کامل توسط سرمایه‌گذاران خارجی وجود ندارد. در دهه گذشته دولت قطر برای برخی از ناحیه‌های کم‌جمعیت این کشور این قانون را لغو کرده است. به طور متوسط میانگین قیمت مسکن در کشور قطر در هر سال بیست درصد رشد دارد. با عضویت قطر در سازمان تجارت بین‌المللی امنیت سرمایه‌گذاران خارجی در این کشور تضمین می‌شود. در صورت بالا بودن مبلغ سرمایه دولت این کشور به شما اقامت قطر را اعطا خواهد کرد.

2

دریافت اقامت دائم قطر از طریق ازدواج

طبق قوانین کشور قطر تمامی زنان خارجی در صورت ازدواج با یک مرد قطری موفق به دریافت اقامت قطر خواهند شد. ذکر این نکته حائز اهمیت است این شرط تنها برای زنان خارجی در نظر گرفته شده است. از این جهت، امکان دریافت اقامت این کشور برای مردان خارجی با این روش وجود ندارد. دو شرط اصلی دریافت اقامت با روش ازدواج گذشتن حداقل ۳۶ ماه از ثبت ازدواج و تسلط نسبی بر زبان عربی است.

دلیل اصلی عدم اعطای اقامت بلافاصله پس از ازدواج، جلوگیری از ازدواج‌های غیرواقعی برای به دست آوردن اقامت قطر است. ارائه اصل سند ازدواج جهت دریافت اقامت از این طریق برای تمامی افراد الزامی است. داشتن مدارک هویتی علاوه بر چند قطعه عکس از دیگر شرایط لازم برای دریافت اقامت کشور قطر به حساب می‌آید. با اخذ اقامت و پاسپورت این کشور می‌توانید به بیش از هشتاد کشور سفر کنید.

اخذ گواهی تمکن مالی برای حداقل نود روز جهت گرفتن اقامت قطر ضروری است. برای بررسی درخواست دریافت اقامت و حق شهروندی این کشور باید هزینه‌ای در حدود صد دلار به اداره مهاجرت این کشور پرداخت کنید. داشتن دو قطعه عکس به همراه پاسپورت با اعتبار حداقل ۲۴ هفته هنگام ارسال درخواست تابعیت الزامی است. سابقه کیفری شما پیش از اعطای ویزا توسط اداره مهاجرت قطر بررسی می‌شود.

3

نتیجه‌گیری

روش‌های مختلفی برای دریافت اقامت قطر وجود دارند. برای دریافت اقامت کاری این کشور داشتن دعوت‌نامه کاری از یک کارفرمای قطری الزامی است. اخذ نامه پذیرش یکی از دانشگاه‌های قطر شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی این کشور محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری از دیگر روش‌های دریافت اقامت در کشور قطر است. برخلاف کشورهای غربی امکان مالکیت کامل ملک یا شرکت توسط افراد خارجی در قطر وجود ندارد. اخذ اقامت از طریق ازدواج تنها برای زنان خارجی ممکن است.

⚜️با موسسه حقوقی vip group در کمتر از ۲۰ روز اقامت خود و خانواده خود را از دولت قطر دریافت کنید⚜️

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

مطالب مرتبط

هزینه زندگی در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا هزینه زندگی در اسپانیا در قیاس با دیگر کشورهای اروپای غربی پایین تر است. این به این معنی است که افراد خارجی امکان لذت بردن از...

اقامت اسپانیا با خرید ملک
اقامت در اسپانیا با خرید ملک

اقامت در اسپانیا با خرید ملک (خرید ملک در اسپانیا ارزان تر از ایران است)  اقامت در اسپانیا با خرید ملک ( اقامت طلایی اسپانیا ). آیا می دانید خرید...

اقامت یونان بدون سرمایه گذاری
اقامت یونان بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت یونان اقامت یونان از طریق تمکن مالی به طور قطع سریع ترین، راحت ترین و پرطرفدارترین اقامت یک کشور اروپایی برای ما ایرانیان است و رتبه 1 انتخاب برای...

اقامت سوئد بدون سرمایه گذاری
اخذ اقامت سوئد بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت سوئد (بدون نیاز به سرمایه گذاری) اقامت سوئد : سوئد سرزمین وایکینگ ها کشوری که در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی در همسایگی نروژ فنلاند و دانمارک است ...

اقامت فرانسه بدون سرمایه گذاری
اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق اثبات تمکن مالی در ایران (بدون نیاز به سرمایه گذاری) مزایای مهم اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری در فرانسه اقامت همزمان برای تمامی اعضای...

جاذبه های گردشگری باسلونا
جاذبه های گردشگری بارسلونا

پایتخت پر جنب و جوش ایالت کاتالونیا, بارسلونا شهر ساحلی خیره کننده ای است که زیبایی و سبک زندگی آفتابی او را برای جهانیان محبوب کرده است. مناظر زیبا, معماری...

جاذبه های گردشگری مادرید
جاذبه های گردشگری مادرید

پر از انرژی و جاذبه های فرهنگی, مادرید ابر شهر مدرنی است که طعمی از اسپانیای واقعی را به همراه دارد. خیابان های عرضی پر ترافیک هستند اما پارک های...