اقامت عمان

 

 در دهه گذشته، کشور عمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی تبدیل شده است. راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت عمان وجود دارد. محبوب‌ترین راه‌های مهاجرتی عمان مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری و تحصیلی است. امروزه عمان یکی از قوی‌ترین اقتصادهای منطقه خاورمیانه به شمار می‌آید. بیشتر دانشگاه‌های عمان به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. نرخ بیکاری در عمان در دهه گذشته همواره زیر پنج درصد بوده است. در ادامه به شرایط مهاجرت به کشور عمان بیشتر می‌پردازیم.

اکثریت جمعیت کشور عمان به زبان انگلیسی مسلط هستند. در عمان، استخدام نیروی ماهر خارجی قوانین خاصی دارد. همانند کشورهای اروپایی، در کشور عمان نیز اولویت با استخدام نیروی کار داخلی است. طبق سیاست‌های عمان تنها افراد با سن پایین‌تر از شصت سال امکان ارسال درخواست دریافت ویزای کاری این کشور را دارند. مالیات بر سرمایه و درآمد کشور عمان نسبت به سایر کشورهای همسایه عمان پایین‌تر است. برای دریافت تابعیت این کشور باید مراحل قانونی مختلفی را طی کرد.

دریافت اقامت کشور عمان از طریق کار

با توجه به اقتصاد روبه رشد عمان، نیاز این کشور به استخدام افراد خارجی در برخی از تخصص‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود. همانند سایر جهان دریافت اقامت عمان با ویزای کاری تنها با داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی امکان‌پذیر است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، عمان قوانین خاصی برای کارفرمایان عمانی جهت استخدام نیروی کار خارجی در نظر گرفته است. در ابتدا کارفرما باید تمامی مدارک ارسالی فرد کارجو را به دستگاه‌های دولتی کشور عمان ارسال کند.

اداره مهاجرت و دستگاه‌های امنیتی عمان، مدارک هویتی، سوابق کاری و تحصیلی فرد کارجو را برسی می‌کند. در صورت تأیید مدارک، با درخواست صدور ویزای کاری عمان برای کارجو موافقت خواهد شد. جهت موافقت با درخواست کاری شما تسلط کامل بر زبان انگلیسی و عربی برای اکثر مشاغل الزامی است. طبق قوانین عمان میزان درآمد کارکنان عمانی نسبت به کارکنان خارجی در یک موقعیت شغلی یکسان باید پنج تا ده درصد بالاتر باشد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی عمران اکثر مشاغل این کشور مربوط به حوزه صنایع نفتی و ماهیگیری است. امکان دریافت ویزا برای همراهان فرد کارجو نیز وجود دارد. طبق قوانین عمان همراهان هر فرد شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود. داشتن گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی به مدت شش ماه الزامی است. پیش از اعطای ویزای کاری جهت مهاجرت به عمان سلامت بدن هر فرد توسط مراکز بهداشت و درمان عمان مورد برسی قرار می‌گیرد.

شرایط دریافت ویزای کاری کشور عمان

در میان روش‌های مهاجرت به عمان مهاجرت کاری از سایر روش‌های مهاجرتی کم‌هزینه‌تر است. این موضوع مهاجرت کاری را به محبوب‌ترین روش مهاجرتی به کشور عمان تبدیل کرده است. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، داشتن گواهی سلامت صادر شده توسط بیمارستان‌های عمان برای دریافت اقامت عمان ضروری است. از دیگر موارد الزامی جهت صدور ویزا جهت اخذ اقامت عمان می‌توان به گواهی عدم سوءپیشینه، پاسپورت با اعتبار و دعوت‌نامه کاری اشاره کرد.

حداقل میزان حقوق دریافتی در این کشور در حدود ۹۰۰ دلار آمریکاست. هزینه‌های زندگی بالاتر عمان نسبت به سایر کشورهای منطقه، از نکات منفی انتخاب عمان برای مهاجرت به شمار می‌آید. هزینه اجاره و یا خرید ملک در این کشور نیز از این کشورهای منطقه خاورمیانه بالاتر است. کارکنان عمانی به‌طور متوسط حقوق ماهیانه بالاتری نسبت به اکثر کشورهای خاورمیانه دریافت می‌کنند. میانگین درآمد افراد در این کشور در حدود ۲۵۰۰ دلار به‌صورت ماهیانه است.

در صورت داشتن تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز عمان شانس استخدام شما وسط کارفرمایان عمانی بالاتر می‌رود. لیست این مشاغل هر ساله به‌روزرسانی می‌شود. با این وجود، نام برخی از مشاغل در لیست اکثر سال‌ها تکراری است. از میان مشاغل پرتکرار در این لیست می‌توان به پزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و متخصص آی تی اشاره کرد. ذکر این نکته حائز اهمیت است افراد با مشاغل ذکر شده می‌توانند درآمد بسیار بالاتری از سایر تخصص‌ها در کشور عمان کسب کنند.

1

درخواست اقامت عمان

دریافت اقامت کشور عمان با سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف عمان آسان‌ترین راه دریافت اقامت عمان محسوب می‌شود. است. سه راه عمده سرمایه‌گذاری در عمان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن، خرید سهام شرکت‌های دولتی و ثبت یک شرکت است. خرید ملک در عمان نیازمند داشتن مبلغ قابل‌توجهی سرمایه است. از این جهت، بیشتر متقاضیان سرمایه‌گذاری در عمان خرید سهام شرکت‌های دولتی یا ثبت شرکت را انتخاب می‌کنند. در ادامه به شرایط سرمایه‌گذاری و حداقل سرمایه لازم بیشتر می‌پردازیم.

طبق قوانین عمان، افراد خارجی تنها در بخش‌های تعیین شده توسط دولت اجازه خرید ملک دارند. تراکم جمعیت این مناطق معمولاً از پایتخت و شهرهای بزرگ عمان پایین‌تر است. اقامت اعطایی به افراد خارجی به‌نوعی مشروط به‌حساب می‌آید. درواقع پس از فروختن یا واگذاری ملک به فرد دیگر، صاحب قبلی حق اقامت در این کشور را ندارد. حداقل سرمایه مورد نیاز بری خرید ملک در کشور عمان در حدود پانصد هزار دلار آمریکاست.

محبوب‌ترین روش سرمایه‌گذاری در عمان ثبت شرکت در این کشور است. به تمامی افرادی که موفق به ثبت شرکتی در این کشور شوند اقامتی ۲۴ ماهه اعطا می‌شود. امکان تمدید این نوع اقامت پس از گذشت مدت تعیین شده نیز وجود دارد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در این کشور در حدود پنجاه هزار دلار است. همانند اکثر کشورهای اروپایی، در کشور عمان نیز پیش از ثبت شرکت برنامه تجاری شما باید توسط وزارت بازرگانی عمان تأیید شود.

شرایط دریافت اقامت با ثبت شرکت در عمان

 

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری جهت اخذ اقامت عمان خرید سهام شرکت‌های دولتی این کشور است. در عمان برخلاف اکثر کشورهای عربی خرید سهام شرکت‌های دولتی مستقیماً منجر به دریافت اقامت این کشور نمی‌شود. برای دریافت اقامت دائم عمان باید روش سرمایه‌گذاری در بخش مسکن یا ثبت شرکت را انتخاب کرد. با این وجود، خرید سهام شرکت‌های دولتی سرمایه‌گذاری سوددهی محسوب می‌شود. دلیل این موضوع پایین بودن نرخ مالیات و اقتصاد با ثبات این کشور است.

از نظر شاخص‌های امنیت سرمایه کشور عمان یکی از ایده‌آل‌ترین کشورهای خاورمیانه‌ای برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید. احتمال تصرف اموال سرمایه‌گذار خارجی در این کشور از سایر کشورهای خاورمیانه‌ای بسیار پایین‌تر است. در حال حاضر نفت و صنایع نفتی بیش از هفتاد درصد بخش اقتصادی کشور عمان را تشکیل می‌دهد. با این حال دولت این کشور برنامه‌های ویژه‌ای برای کاهش وابستگی اقتصاد عمان به نفت برای دو دهه آینده در نظر گرفته است.

2

دریافت اقامت کشور عمان از روش ازدواج

دریافت اقامت عمان از طریق ازدواج یک زن خارجی با مرد عمانی امکان‌پذیر است. همانند اکثر کشورهای عربی به مردان خارجی که با زنان عمانی ازدواج کرده‌اند اقامت اعطا نمی‌شود. شاید بپرسید که دیگر شرایط دریافت اقامت عمان چگونه است؟ پیش از ارسال درخواست دریافت اقامت کشور عمان، باید زوجین در حدود صد و بیست ماه در این کشور زندگی کنند. داشتن فرزندی مذکر، زندگی کردن در یک مکان و داشتن گواهی عدم سوءپیشینه از دیگر شرایط دریافت اقامت عمان به شمار می‌آید.

در صورت فوت شدن همسر زن خارجی پیش از دریافت تابعیت، امکان دریافت اقامت عمان با داشتن شرایط ذکر شده وجود دارد. شرکت در آزمون زبان عربی و کسب نمره قبولی در آن برای تمامی متقاضیان دریافت اقامت این کشور ضروری است. عمان مانند کشورهای اروپایی و آسیایی از اصل خون برای اعطای اقامت این کشور پیروی می‌کند. در نتیجه تمامی کودکان تنها با داشتن پدر یا مادر عمانی می‌توانند اقامت این کشور به دست بیاورند.

3

نتیجه‌گیری

کشور عمان یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه برای تحصیل، کار و زندگی به‌حساب می‌آید. دولت این کشور برنامه‌های ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته است. نرخ مالیات بسیار پایین عمان، این کشور را به مکانی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری تبدیل می‌کند. برای دریافت ویزای کاری عمان داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای عمانی الزامی است. نفروختن و واگذار نکردن شرکت پس از ثبت، شرط اصلی نگه‌داشتن اقامت عمان محسوب می‌شود.

⚜️با موسسه حقوقی vip group در کمتر از ۲۰ روز اقامت خود و خانواده خود را از دولت عمان دریافت کنید⚜️

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

مطالب مرتبط

هزینه زندگی در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا هزینه زندگی در اسپانیا در قیاس با دیگر کشورهای اروپای غربی پایین تر است. این به این معنی است که افراد خارجی امکان لذت بردن از...

اقامت اسپانیا با خرید ملک
اقامت در اسپانیا با خرید ملک

اقامت در اسپانیا با خرید ملک (خرید ملک در اسپانیا ارزان تر از ایران است)  اقامت در اسپانیا با خرید ملک ( اقامت طلایی اسپانیا ). آیا می دانید خرید...

اقامت یونان بدون سرمایه گذاری
اقامت یونان بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت یونان اقامت یونان از طریق تمکن مالی به طور قطع سریع ترین، راحت ترین و پرطرفدارترین اقامت یک کشور اروپایی برای ما ایرانیان است و رتبه 1 انتخاب برای...

اقامت سوئد بدون سرمایه گذاری
اخذ اقامت سوئد بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت سوئد (بدون نیاز به سرمایه گذاری) اقامت سوئد : سوئد سرزمین وایکینگ ها کشوری که در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی در همسایگی نروژ فنلاند و دانمارک است ...

اقامت فرانسه بدون سرمایه گذاری
اخذ اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری

اقامت اروپا از طریق اثبات تمکن مالی در ایران (بدون نیاز به سرمایه گذاری) مزایای مهم اقامت فرانسه بدون نیاز به سرمایه گذاری در فرانسه اقامت همزمان برای تمامی اعضای...

جاذبه های گردشگری باسلونا
جاذبه های گردشگری بارسلونا

پایتخت پر جنب و جوش ایالت کاتالونیا, بارسلونا شهر ساحلی خیره کننده ای است که زیبایی و سبک زندگی آفتابی او را برای جهانیان محبوب کرده است. مناظر زیبا, معماری...

جاذبه های گردشگری مادرید
جاذبه های گردشگری مادرید

پر از انرژی و جاذبه های فرهنگی, مادرید ابر شهر مدرنی است که طعمی از اسپانیای واقعی را به همراه دارد. خیابان های عرضی پر ترافیک هستند اما پارک های...