اقامت سوئد از طریق کارآفرینی ۲۰۲۰

کارآفرینی در کشور سوئد و شرایط اخذ اقامت دائم از طریق کارآفرینی در سوئد را در این مقاله توضیح خواهیم داد. کارآفرینی در کشور سوئد از روش های مختلفی انجام می‌شود. در برخی از این راه ها شما می‌توانید با ارائه ی یک برنامه ی بیزینسی و همچنین ارائه ی یک طرح اقتصادی خلاقانه و جدید نسبت به این موضوع اقدام کنید و در بعضی روش های اقامتی می‌توانید در یک شرکت یا کسب و کاری فعال سرمایه گذاری کنید و همچنین شریک این کسب و کار شوید.

ناگفته نماند که اخذ این نوع اقامت نیاز به تخصص و آگاهی بسیار زیادی دارد، پس قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرید.

کارآفرینی در سوئد و اخذ اقامت آن

شما با سرمایه گذاری و کارآفرینی سوئد در بعضی از روش ها می‌توانید اقامت کشور سوئد را کسب کنید. اگر شما تمامی شرایط مورد نیاز برای ایجاد کارآفرینی را مهیا کرده باشید به راحتی می‌توانید پس از شروع و تاسیس کارآفرینی و ایجاد کسب و کاری مطمئن به اقامت این کشور دست یابید. برای اخذ اقامت سوئد از طریق کارآفرینی می‌توانید به سه روش زیر اقدام کنید:

-ارائه ی یک طرح اقتصادی و تجاری جدید و معتبر

در این روش شما باید یک بیزنس پلن خاص ارائه بدهید که در آن نوع کسب و کار شما مشخص شده باشد و همچنین یک سود سالیانه نیز پیش بینی نمایید. زیرا سودآور بودن کسب و کار شما برای دریافت و تمدید اقامت شما بسیار حیاتی و مهم می باشد. هر چقدر طرح و ایده ی شما نوآورانه تر باشد شانس شما برای موفقیت در آن بیزینس بیشتر میشود، ولی باید در نظر داشته باشید که شما باید تجربه ی کاری لازم در آن بیزنس در سمت کارآفرین یا مدیر ارائه دهید تا طرح شما مورد پذیرش کشور سوئد قرار بگیرد. همچنین شما باید از سطح زبان انگلیسی و یا سوئدی خوبی نیز بهره مند باشید.

-شراکت و یا شریک شدن در یک کسب و کار

یکی از روش های پرطرفدار اخذ اقامت کشور سوئد از طریق کارآفرینی و همچنین سرمایه گذاری به این صورت است که فرد متقاضی، شریک یک شرکت معتبر و قانونی سوئدی شده باشد. در این روش شما نیازی به ارائه ی برنامه ی بیزینسی ندارید ولی باید از تمکن و توانایی مالی نسبتا مناسبی برخوردار باشید و همچنین علاوه بر آن حداقل هزینه های ۲ سال زندگی آینده ی خود و خانواده ی خود در کشور توسعه یافته ی سوئد را نیز ارائه دهید.

-خرید یک بیزنس و یا شرکت قدیمی

افراد متقاضی اقامت سوئد می‌توانند طرح کارآفرینی و ایده پردازی خود را در قالب خرید یک بیزنس و کسب و کاری که قبلا در کشور سوئد فعال بوده است جلو ببرند و با ارائه ی یک برنامه ی بیزینسی جدید و معتبر در راستای همان فعالیت قدیمی شرکت مذکور، قصد احیا و فعال کردن آن شرکت را داشته باشند. مزیت این روش این است که میتوان به راحتی از سابقه و قدمت این شرکت و برند نیز استفاده کرد.

مزایای کارآفرینی در سوئد

سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور توسعه یافته و مدرن سوئد می تواند از زاویه های مختلفی دارای مزایا و منفعت بسیار زیادی برای شما باشد که در زیر به چند مورد مهم آن اشاره کرده نمودیم:

-دارا بودن نظام اقتصادی پویا و معتبر و همچنین نرخ بیکاری پایین

-قرار گیری در بین ۱۰ اقتصاد برتر دنیا

-داشتن نظام مالیاتی بسیار مناسب و معقول با میزان درآمد کارفرما

-کم ریسک بودن و کم خطر بودن کارآفرینی در این کشور و همچنین شرایط سرمایه گذاری مناسب به علت داشتن نظام سیاسی و حقوقی مناسب

-اعطای تسهیلات و حمایت های ویژه کارآفرینان موفق از سمت دولت و حکومت سوئد در قالب وام و طرح های تشویقی

-وجود انواع شرکت ها و برندهای معتبر و موفق در کشور سوئد و همچنین امکان تعامل و همکاری با آنها

-گسترش برنامه ی بیزنسی در کشورهای اتحادیه ی اروپا

شرایط اخذ اقامت کارآفرینی سوئد

-داشتن پاسپورت معتبر

-باید بتوانید ثابت کنید که پنجاه درصد تجارت مذکور مال شما است، می توانید آن را اداره و مدیریت کنید و بخشی از مسئولیت نهایی آن با شما می باشد.

-شرکت و کسب و کار شما باید در دو سال مشروط آغازین خود به سود دهی مورد قبول و رضایت بخشی برسد و باید بتوانید هزینه های زندگی شما و همچنین خانواده تان را دراین مدت تامین کنید.

-شما باید بتوانید نشان دهید که دارای تجربه کافی و مهارت های مورد نیاز در زمینه شغلی مورد نظر هستید و همچنین با توجه به سوابق شغل قبلی خود شرکت جدید خود را اداره و مدیریت می کنید.

-باید بدانید که شما باید در طول این دوسال مذکور از لحاظ اقتصادی و مالی هزینه های زندگی خود و خانواده خودتان ار تامین کنید. اداره مهاجرت کشور سوئد این سرمایه اولیه را حدود ۲۰۰۰۰۰ کرون سوئدی در نظر گرفته است و برای همسر فرد متقاضی حدود ۱۰۰۰۰۰ کرون سوئدی و برای هر فرزند فرد متقاضی حدود ۵۰۰۰۰ کرون سوئدی در نظر گرفته است.

-شما موظفید به زبان انگلیسی و یا سوئدی تسلط داشته باشید. تسلط به هر دو زبان ذکر شده در زمینه ها و حوزه های مختلف کاری شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

-اگر فرد متقاضی در حال حاضر دانشجو است و در کشور سوئد زیبای تحصیل می کند باید درخواست ویزای کارآفرینی سوئدی خود را تا قبل از اینکه ویزای تحصیلی شما به اتمام نرسیده است اعطا کنید. همچنین برای ارائه تقاضای اقامت حداقل باید ۳۰ واحد درسی معتبر و یا حداقل یک ترم از برنامه های دانشگاهی و یا تحقیقاتی کشور سوئد را پست سر گذاشته باشید.

-رسیدن به زمان اخذ دریافت ویزا، برای شما از طرف اداره مهاجرتی سوئد یک کارت اقامت صادر می‌شود که هنگام ورود به کشور سوئد باید آن را با پاسپورت معتبر خودتان به همراه داشته باشید.

-قبل از گرفتن کارت اقامت کشور سوئد از طریق کارآفرینی، سفارت کشور سوئد در کشور درخواست کننده از شما عکس و اثر انگشت می‌گیرد و بعد از چند روز کاری کارت برای شما صادر می‌شود.

ناگفته نماند که اخذ این نوع اقامت نیاز به تخصص و آگاهی بسیار زیادی دارد، پس قبل از هر گونه اقدامی با مشاورین ما تماس بگیرید

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت یونان با خرید ملک
اقامت یونان اقامت طلایی یونان ، یک اقامت ویژه دائم و با کارت اولیه اقامت ۵ ساله و (بدون شرط حضور دراروپا ) و با شرایط عالی اعطایی از طرف...
بدون تصویر
خرید ملک در سوئد
خرید ملک در سوئد خرید ملک در سوئد یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است. برای خرید ملک در سوئد هیچ محدودیتی برای افراد خارجی...