اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

سوئد یکی از بهترین و مطمئن ترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری است. اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اید، باید جهت ثبت شرکت در سوئد، خرید یک کسب و کار یا خرید سهام یک شرکت سوئدی اقدام کنید. اجرای قانونمند و صحیح کسب و کار و پذیرش مالکیت بین المللی، سوئد را به کشوری مناسب برای فعالیت های تجاری تبدیل کرده است که می تواند آینده مالی سرمایه گذاران و خانواده آنها را تضمین نماید. اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های اصلی زندگی و کار در این کشور است.

سوئد یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن و از نظر قانونی بسیار دقیق و با انضباط است. برای انجام تمام رویه های قانونی در هر موضوعی باید نهایت دقت را داشت تا انجام کار به خوبی و بدون ایجاد مشکل به پیش رود. برای خرید کسب و کار در سوئد، خرید سهام شرکت های سوئدی یا ثبت شرکت در سوئد باید مراحل قانونی را طبق مقررات انجام داد. افرادی که قصد اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارند می توانند شخصا یا با اعطای وکالت نامه به یک وکیل معتبر و مجرب مراحل قانونی را پیش ببرند.

مزایای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

سالهاست که سوئد یکی از بهترین اقتصادهای اروپا و جهان را دارد. اهمیت به کرامت انسانی و پایبندی به اصول اجتماعی و اقتصادی در این کشور سیستمی را به وجود آورده که زندگی و سرمایه گذاری را در آن جذاب کرده است. برخی از مزیت های اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

 • سودآوری کسب و کار. کسب و کاری که با انجام تحقیقات، به درستی و با اصول به وجود بیاید می تواند به خوبی در سوئد سودآور باشد و به کسب و کارهای خانوادگی و موفق تبدیل شود.
 • اهمیت یکسان جامعه و سرمایه. از ویژگی های کشورهای اسکاندیناوی که سوئد به بهترین شکل ممکن در حال اجرای آن است، توجه یکسان به حقوق افراد و کار است. علاوه بر حمایت از کارفرما و کسب و کار، حقوق انسانی و رفاه اجتماعی در سوئد از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • مدیریت حرفه ای اقتصاد. دولت و نهادهای صنفی با مدیریت صحیح و به دور از فساد، اقتصاد و زندگی مردم سوئد را همیشه پر رونق نگه داشته اند. همچنین، دولت سوئد با سرمایه گذاری مناسب در زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی موجب رشد و ثبات اقتصاد آن شده است.
 • نوآوری. در سوئد، نوآوری به یک اصل اقتصادی تبدیل شده است. پویایی و رقابت پذیری بازار سوئد، نیاز به نوآوری را در کانون توجهات قرار داده و دولت این کشور با حمایت از کسب و کارها آنها را به سمت رشد نوآوری در تمام بخش ها هدایت می کند.
 • حمایت از کسب و کار. انجمن های صنفی و اتحادیه های کارگری سوئد نه تنها از کارگران در این کشور حمایت می کنند، بلکه تلاش بسیاری در ارتقاء فضای کسب و کار و رشد شرکت ها در این کشور دارند. آنها در تنظیم قوانین کسب و کار نقش سازنده ای دارند و عضویت در آنها مزایای بسیاری برای مشاغل و کارمندان در سوئد دارد.
 • دسترسی به بازارهای جهانی. دسترسی گسترده سوئد به بازارهای جهانی یکی از برگ های برنده آن است. شرکت های بزرگ بین المللی در سوئد فعالیت می کنند و به همین صورت شرکت های سوئدی شعب و کارخانه های زیادی در سرتاسر جهان دارند.

روش های اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری می توان به سه روش اصلی اقدام کرد. اولین روش، ثبت شرکت در سوئد است که می توان با انتخاب نوع شرکت و گذراندن مراحل قانونی آن را به ثبت رساند و کسب و کار را آغاز نمود. روش دوم، خرید سهام شرکت سوئدی است. روش آخر خرید کسب و کار و مدیریت آن در سوئد است.

انواع ثبت شرکت در سوئد

افرادی که برای اقامت سوئد از طریق ثبت شرکت اقدام می کنند، می توانند به ۵ روش عمل کنند:

 • شرکت با مسئولیت محدود Private limited Liability Company
 • شرکت خصوصی Sole Trader
 • شرکت عمومی با مسئولیت محدود Public Limited Liability Company
 • شعبه شرکت خارجی Branch Office of a Foreign Country
 • مشارکت Partnership

تجربه و سابقه ما در ثبت شرکت در سوئد نشان می دهد که بهترین گزینه برای ایرانیان شرکت با مسئولیت محدود است که به بررسی شرایط آن می پردازیم:

ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود

این نوع ثبت شرکت در سوئد یکی از متداول ترین روش ها است و بیشتر سرمایه گذاران ایرانی که قصد اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارند از این روش استفاده می کنند. در این روش یک یا چند سهام دار می توانند سرمایه شرکت را تامین کنند و براساس سهم خود از سرمایه گذاری در شرکت مسئولیت دارند. حداقل سرمایه گذاری لازم در این شرکت ها ۵۰۰ هزار کرون سوئد معادل ۵۰ هزار یورو است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان یا وکیل ثبت شرکت در سوئد VIP Group مشورت کنید و اطلاعات لازم برای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را کسب نمایید.

مراحل ثبت شرکت در سوئد

برای ثبت شرکت در سوئد سه مرحله اصلی وجود دارد که باید نسبت به آن اقدام نمایید:

 1. انتخاب نوع شرکت: اولین گام انتخاب نوع شرکت پس از مشاوره با وکیل ثبت شرکت در سوئد یا کارشناس ثبت شرکت خارجی است. بسته به نوع فعالیت و میزان سرمایه گذاری، نوع مناسب شرکت خود را باید انتخاب کنید.
 2. ثبت شرکت: پس از تکمیل مدارک لازم و گذراندن مراحل قانونی برای اخذ تائیدیه های دولتی و اداری، می توانید شرکت خود را ثبت نمایید. ثبت سریعتر و دقیق شرکت در بازار فعالی مانند سوئد از اهمیت بسیاری برخودار است.
 3. ثبت شرکت در اداره مالیات: تمام شرکت هایی که به ثبت می رسند باید در اداره مالیات سوئد ثبت شوند و کد مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده دریافت کنند.

خرید سهام شرکت در سوئد

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری خرید سهام یکی از شرکت های سوئدی فعال در این کشور است. می توان با انجام تحقیقات لازم شرکتی را برای سرمایه گذاری با این روش انتخاب کرد. حداقل سرمایه گذاری در این روش نیز ۵۰۰ هزار کرون سوئد است.

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری در سهام نیازمند اخذ مشاوره های دقیق و تخصصی از کارشناسان مربوط به سرمایه گذاری و همچنین وکیل مهاجرتی ماهر است. با وجود اینکه این روش به ظاهر ساده می آید، پیچیدگی های خود را دارد و نیازمند اقدامات تخصصی است.

خرید کسب و کار در سوئد

جامعه سوئد اقتصاد سالم و پویایی دارد و به داشتن کسب و کارهای کوچک و متوسط فراوان مشهور است. حمایت قدرتمند انجمن های صنفی و تشکل های اقتصادی از کسب و کارها موجب شده تا مردم سوئد بتوانند به خوبی کسب و کارهای خود را حفظ نمایند. با این وجود، به دلیل بالا بودن میانگین سنی جامعه سوئد، افراد بسیاری به فکر بازنشستگی و فروش کسب و کار خود هستند.

بسیاری از افراد در ایران کسب و کارهایی دارند که می توانند در سوئد مشابه آن را خریداری کنند و کسب و کار خود را به سوئد گسترش دهند. یا می توانند با خرید کسب و کار مشابه، به طور کامل کسب و کار خود را به سوئد ببرند. داشتن سابقه در انجام کار برای دولت سوئد از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری می توان یکی از این کسب و کارهای آماده را خرید. حداقل ارزش این کسب و کارها باید ۵۰۰ هزار کرون سوئد یا ۵۰ هزار یورو باشد.

برای خرید یک کسب و کار پیشنهاد می شود:

 • تحقیقات لازم را انجام دهید تا از درستی تصمیم تان مطمئن شوید.
 • شبکه ای از همکاران، آشنایان و دوستان خود در سوئد ایجاد نمایید.
 • هرچه سریعتر به دنبال مجوزهای لازم باشید تا کسب و کارتان سریعتر فعال شود.
 • استخدام کارکنان خود را کاملا قانونی انجام دهید.
 • حساب و کتاب تان شفاف باشد.
 • به تامین سرمایه های لازم برای کسب و کارتان توجه کنید.

خدمات ما

برای اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری، موسسه حقوقی VIP Group با داشتن کارشناسان و وکیل ثبت شرکت سوئد در ایران و سوئد در تمام مراحل همراه شماست و به شما در تسهیل امور اداری و تهیه مجوزهای لازم یاری می رساند. کارشناسان مجرب ما در زمینه اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری مشتاقند تا اطلاعات و راهنمایی های لازم را به شما ارائه نمایند. برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت یونان با خرید ملک
اقامت یونان اقامت طلایی یونان ، یک اقامت ویژه دائم و با کارت اولیه اقامت ۵ ساله و (بدون شرط حضور دراروپا ) و با شرایط عالی اعطایی از طرف...
بدون تصویر
خرید ملک در سوئد
خرید ملک در سوئد خرید ملک در سوئد یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است. برای خرید ملک در سوئد هیچ محدودیتی برای افراد خارجی...