برای زندگی در کشورهای اروپایی بدون نیاز به سرمایه گذاری و در سریع ترین حالت ممکن می توان از گزینه اقامت تمکن مالی استفاده کرد. این ویزا، همانگونه که از نامش پیداست، نوعی اخذ اقامت است که فرد متقاضی این ویزا دارای درآمدهای خوبی در کشور خود است و نیازی به کسب درآمد در کشور خارجی برای تامین مخارج خود ندارد. در کشورهای مختلف نام این ویزا ممکن است متفاوت باشد اما ماهیت همه آنها یکی است. سرمایه گذاران یا صاحبان کسب و کاری که قصد تشکیل یا خرید کسب و کاری در کشور مقصد را دارند اما باید به بررسی و شناخت فضای کسب و کار بپردازند می توانند با این روش به آسانی در کشور مقصد خود اقامت داشته باشند. همچنین، افرادی که تمایل دارند دوران بازنشستگی خود را در کشور دیگری بگذرانند، یا قصد گذراندن تعطیلات بلند مدتی را داشته باشند می توانند از اقامت تمکن مالی استفاده کنند. با داشتن اقامت تمکن مالی، افراد می توانند از بیشتر مزایای کشوری که در آن زندگی می کنند مانند یک شهروند استفاده نمایند.

مزایای اقامت تمکن مالی

  • دسترسی به امکانات تحصیلی در کشور مقصد
  • امکان همراهی خانواده
  • استفاده از سیستم درمانی
  • دسترسی آزاد به کشورهای منطقه شنگن (در صورت داشتن اقامت تمکن مالی کشورهای اروپایی)
  • نیاز به داشتن منابع تامین مخارج زندگی و عدم نیاز به سرمایه گذاری
  • امکان تمدید آسان با مدت بیشتر با حفظ شرایط اولیه در سال های بعد
  • امکان تبدیل اقامت تمکن مالی به اقامت دائم با گذراندن مدت زمان قانونی و رعایت شرایط
  • امکان افتتاح حساب بانکی با داشتن شرایط لازم

اقامت تمکن مالی اسپانیا Non Lucrative Visa

یکی از بهترین گزینه هایی که می توان در این زمینه به آن فکر کرد، اقامت تمکن مالی اسپانیا است. اسپانیا یکی از کشورهای مهم اروپایی است که علاوه بر برنامه های سرمایه گذاری جذاب خود، برنامه اقامت تمکن مالی را نیز ارائه می دهد. آب و هوا و شهرهای زیبا و جذاب اسپانیا مانند بارسلونا، مادرید، والنسیا و مالاگا از مهمترین مقاصد متقاضیان اقامت تمکن مالی اسپانیا است. علاوه بر این، هزینه های زندگی در اسپانیا کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است.

با داشتن اقامت تمکن مالی اسپانیا پس از ۵ سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید که پس از ۱۰ سال به اخذ شهروندی شما منجر می شود. علاوه بر این، شما و خانواده می توانید بدون داشتن محدودیت در کشورهای حوزه شنگن تردد نمایید.

مهمترین مرحله، اثبات این است که مبلغ کافی برای زندگی در اسپانیا را برای خود و همراهان در حساب بانکی موجود دارید یا منابعی دارید که به طور ماهانه و ثابت می تواند این مبالغ را برای شما تامین نماید. این مبالغ می تواند از منابع مختلفی تامین گردد. علاوه بر ارائه مدارک لازم در خصوص اثبات تمکن مالی و مدارک مورد نیاز سفارت برای صدور ویزا، لازم است تا نسبت به داشتن بیمه نیز اقدام نمایید.

با ما تماس بگیرید و وقت مشاوره رایگان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت تمکن مالی اسپانیا دریافت نمایید.

اقامت تمکن مالی یونان FIP Visa

یونان نیز از کشورهایی است که می توان اقامت آن را از طریق اقامت تمکن مالی به دست آورد. این کشور پذیرای متقاضیان خارجی است که می خواهند این کشور را برای بازنشستگی یا اقامت بدون سرمایه گذاری انتخاب نمایند. شهر آتن یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای جهان و اروپا است که مهد تمدن غرب به حساب می آید و سبک زندگی آرام و بسیار سالمی دارد.

افرادی که برای اقامت تمکن مالی یونان اقدام می کنند، با اثبات داشتن حداقل مبالغ لازم برای اخذ این ویزا برای خود و خانواده و همچنین ارائه مدارک لازم و گذراندن مراحل اخذ ویزای یونان به سرعت و آسانی در این کشور زیبا ساکن شوند. یکی از مزایای اقامت تمکن مالی یونان داشتن انعطاف بیشتر هنگام اعطای اقامت تمکن مالی به فرزندان خانواده است. علاوه بر این، یونان از کشورهای عضو پیمان شنگن است و داشتن اقامت این کشور دسترسی به کشورهای این حوزه را ممکن می سازد. علاوه بر مزایای عنوان شده، شخص و خانواده او به سیستم درمانی و آموزشی یونان نیز دسترسی دارند و می توانند از آنها به راحتی بهرمند شوند.

این ویزا به راحتی قابل تمدید است و با حفظ شرایط لازم اداره مهاجرت یونان برای بازه های دوساله قابل تمدید است و می تواند بهترین راه برای اخذ اقامت دائم یونان باشد. داشتن اقامت دائم یونان و حفظ آن می تواند راه را برای دریافت شهروند و پاسپورت یونان باز کند که از پاسپورت های بسیار با ارزش دنیا محسوب می گردد.

اقامت تمکن مالی پرتغال Passive Income (D7)

زندگی در پرتغال نیز از جذابیت های بسیاری برخوردار است. افرادی که درآمدهای ثابت و مشخصی دارند و پرتغال را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند می توانند اقامت تمکن مالی پرتغال را به مدت یک یا دو سال دریافت نمایند. می توانید با اثبات مبالغ مشخص شده برای دریافت این ویزا، ارائه مدارک لازم و گذراندن مراحل مختلف سفارت، اقامت تمکن مالی پرتغال D7 را دریافت نمایید و زندگی خود را در این کشور آغاز نمایید.

پرتغال با داشتن شهرهای زیبا و بزرگ از دیرباز یکی  از مهمترین کشورهای اروپا بوده است. شهرهای پورتو، لیسبون و براگا از مهمترین مقاصدی هستند که افراد متقاضی اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال در نظر می گیرند. هزینه های زندگی در پرتغال چندان بالا نیست و شرایط دولت این کشور برای اعطای اقامت نیز تا حدودی آسانتر است. اقامت در این کشور موجب دسترسی به حوزه شنگن و حق تحصیل و خدمات درمانی می شود. مجوز اقامت پرتغال به راحتی قابل تمدید است و می توان پس از ۵ برای اخذ اقامت دائم پرتغال اقدام کرد.

دریافت ویزای D7 پرتغال نیازمند گذراندن مراحل مختلفی است که پیشنهاد می شود برای گذراندن آنها از وکیل مهاجرتی ماهر و خبره استفاده نمایید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را برای اخذ اقامت تمکن مالی پرتغال دریافت نمایید.

اقامت تمکن مالی فرانسه (خود حمایتی فرانسه)

فرانسه یکی از مهمترین کشورهای اروپا از نظر اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است که همواره مردم آن به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی در جهان شناخته می شوند. برای زندگی در شهرهای زیبای این کشور مانند پاریس، مارسی، لیون و تولوز، می توان برای اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه یا ویزای خود حمایتی استفاده نمود. مهاجرت به فرانسه از این روش به شما امکان می دهد تا علاوه بر دسترسی به کشورهای اتحادیه اروپا، امکان استفاده از امکانات تحصیلی سطح جهانی و سیستم درمان پیشرفته فرانسه را داشته باشید. ویزای خود حمایتی فرانسه علاوه بر این مزایا امکان افتتاح حساب بانکی جهانی در این کشور را به شما می دهد. این ویزا به راحتی قابل تمدید است و می توان پس از ۵ سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمود. یکی از مزیت های اقامت دائم فرانسه این است که پس از ۲ سال امکان تبدیل به شهروندی و داشتن پاسپورت فرانسوی را دارد که در اروپا کم نظیر است.

پاسپورت فرانسه یکی از معتبرترین پاسپورت ها در جهان است و داشتن اقامت تمکن مالی فرانسه می تواند راه را برای اخذ این پاسپورت بسیار هموار نماید. پس از اثبات داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در فرانسه، ارائه مدارک لازم و گذراندن مراحل مختلف مربوط به سفارت، می توانید این ویزای با ارزش را اخذ نمایید.

با ما تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی در خصوص اقامت تمکن مالی فرانسه را از کارشناسان ما دریافت نمایید.

اقامت تمکن مالی ایتالیا Elective Residence Visa

ایتالیا از قدیمی ترین و زیباترین کشورها در اروپاست که افراد بسیار زیادی آن را به عنوان خانه دوم خود در نظر دارند. شهرهای رم، میلان، تورین و ونیز از شهرهای باستانی در عین حال مدرن ایتالیا هستند که از سرتاسر دنیا مردم علاقمند به زندگی در آنها هستند. با دریافت اقامت تمکن مالی ایتالیا می توانید از مزایای بسیاری در ایتالیا مانند دسترسی بدون محدودیت به کشورهای حوزه شنگن، سیستم درمان، سیستم بانکی و همچنین آموزش در ایتالیا بهرمند شوید. می توانید با اثبات سطح تمکن مشخص شده توسط اداره مهاجرت ایتالیا، تحویل مدارک و اسناد لازم به سفارت و گذراندن مراحل مختلف اخذ ویزا، اقامت تمکن مالی ایتالیا را کسب نمایید.

می توانید این ویزا را هر ساله تمدید نمایید و در صورتی که تا ۵ سال بتوانید به این روند، اقامت خود را حذف نمایید، امکان دریافت اقامت دائم را خواهید داشت. از این طریق می توانید برای اخذ شهروندی و پاسپورت ایتالیا اقدام نمایید. پاسپورت ایتالیا دسترسی شما را به کشورهای بسیاری در سرتاسر جهان بدون نیاز به ویزا یا با کمترین مراحل اداری ممکن مهیا می کند.

اقامت تمکن مالی اتریش Independent Means Program Visa

اقامت تمکن مالی اتریش سریع ترین روش مهاجرت به اتریش و زندگی در این کشور زیبای اروپایی است. سطح زندگی در این کشور بالاست و مردم آن از راضی ترین مردم اروپا هستند. شهرهای اصلی اتریش دارای امنیت و زیرساخت های عالی هستند و اخذ اقامت در این کشور را بسیار جذاب می کنند. اقامت تمکن مالی اتریش نیازمند اثبات داشتن درآمد ثابت در ایران یا سرمایه لازم برای زندگی به مدت یک سال در حساب بانکی است. با این حال، ارائه مدارک لازم به طور دقیق و گذراندن مراحل اخذ اقامت در سفارت اتریش نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

این ویزا را با رعایت شرایط اداره مهاجرت اتریش می توان هر ساله تمدید کرد. پس از تمدید این ویزا به مدت ۵ سال، می توان برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمود. داشتن این اقامت راه دریافت شهروندی و پاسپورت با ارزش اتریش را هموار می کند.

ویزای تمکن مالی سوئیس Independent Means Visa

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای اخذ اقامت تمکن مالی و زندگی کشور سوئیس است. شهرهای زیبای زوریخ، برن و ژنو از امن ترین و آرام ترین شهرهای اروپا برای زندگی هستند. لازم است تا تمکن مالی خود را مطابق مبلغ مشخص شده توسط سفارت سوئیس اثبات نمایید و با ارائه مدارک لازم، تقاضای خود را ثبت برسانید. پس از اتمام مراحل اخذ اقامت تمکن مالی، می توانید به این کشور زیبا سفر کرده و در آنجا مشغول زندگی یا تحصیل شوید. با داشتن اقامت تمکن مالی سوئیس می توانید علاوه بر دسترسی به سیستم آموزشی این کشور، می توانید به خدمات سلامت و درمان آن نیز دسترسی پیدا کنید و همچنین به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن نیز آزادانه سفر کنید. اگر به مدت ۵ سال بتوانید این ویزا را با حفظ شرایط و مقررات آن تمدید کنید، می توانید از دولت سوئیس اقامت دائمی بگیرید که پس از ۲ تا ۵ سال بعد منجر به اعطای شهروندی و پاسپورت سوئیس خواهد شد. بانک های سوئیس از بهترین بانک های دنیا هستند که اقامت در سوئیس می تواند موجب دسترسی شما به خدمات عالی آنها شود.

خدمات ما

اقامت تمکن مالی در کشورهای اروپایی یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به مزایای زندگی در اروپا و اخذ شهروندی کشورهای قاره سبز است. برای دریافت مشاوره های تخصصی و اطلاعات تکمیلی یا بررسی پرونده با ما تماس بگیرید. کارشناسان و وکلای ما مشتاقند در مسیر مهاجرت شما به کشورهای اروپایی خدمات لازم را به شما ارائه دهند.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت یونان با خرید ملک
اقامت یونان اقامت طلایی یونان ، یک اقامت ویژه دائم و با کارت اولیه اقامت ۵ ساله و (بدون شرط حضور دراروپا ) و با شرایط عالی اعطایی از طرف...
بدون تصویر
خرید ملک در سوئد
خرید ملک در سوئد خرید ملک در سوئد یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است. برای خرید ملک در سوئد هیچ محدودیتی برای افراد خارجی...