اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی Spain Non-Lucrative Visa

افراد ثروتمندی که قصد دارند به سریع ترین روش و بدون سرمایه گذاری در کشور اسپانیا زندگی کنند می توانند با روش اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به این کشور مهاجرت نمایند. مهاجرت تمکن مالی یکی از روش های جذاب زندگی در اسپانیا و در نهایت دریافت اقامت دائم این کشور زیبای اروپایی است. علاوه بر این، افرادی که قصد دارند برای اهداف تجاری یا گذراندن دوران بازنشستگی خود به اسپانیا بروند نیز می توانند از این روش استفاده نمایند.

همانگونه که از نام این نوع اقامت می توان فهمید، مخاطبان آن افرادی هستند که از نظر مالی تمکن و ثروت لازم را دارند و هزینه های تامین زندگی خود را از خارج از اسپانیا تامین می کنند. به بیان دیگر، متقاضیان اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اجازه کسب درآمد از طریق کار در اسپانیا را ندارند. با این حال، با داشتن این اقامت می توان از مزایای بسیاری در اسپانیا بهرمند شد.

مزایای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

 • اعطای اقامت یک ساله با امکان تمدید آسان
 • امکان مهاجرت خانواده به همراه متقاضی
 • امکان تبدیل به اقامت دائم پس از ۵ سال
 • امکان دسترسی به تمام کشورهای عضو شنگن
 • امکان تحصیل آسان در اسپانیا
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری یا کمک مالی به دولت
 • دسترسی به سیستم درمان اسپانیا
 • امکان افتتاح حساب در بانک های اسپانیایی

اثبات تمکن مالی

مهمترین بخش دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی اثبات داشتن منابع مالی لازم در کشور خود است. این منابع می توانند از طریق درآمد حاصل از اجاره ملک یا هر منبع درآمد ثابت دیگر اثبات شوند. طبق قانون اسپانیا، منابع درآمد باید به میزانی باشد که بتواند به نحو مناسبی زندگی شما را تامین نماید. حداقل مبلغ مورد نظر برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی برای متقاضی اصلی ۲۲۶۰ یورو در ماه است. به ازای هر نفر که بخواهد به همراه متقاضی اصلی به اسپانیا برود باید مبلغ ۵۶۵ یورو به این مبلغ اضافه نمود. برای مثال یک زوج بدون فرزند باید بتوانند مبلغ ۲۸۲۵ یورو در ماه را اثبات نمایند.

قانون مهاجرت اسپانیا می گوید که شما می توانید هر نوع مدارکی را برای اثبات تمکن مالی خود نشان دهید. حساب بانکی ۶ ماهه، قرارداد اجاره ملک، یا درآمدهای ثابت از سود سهام شرکتی می تواند از این دسته مدارک باشد. با این حال، به طور کلی، کنسول اسپانیا از شما گواهی بانکی و موجودی نقدینگی حساب شما را می خواهد. به یاد داشته باشید که تاریخ دقیق گواهی بانکی باید نزدیک ترین تاریخ ممکن به تاریخ درخواست باشد.

داشتن بیمه درمانی شخصی

علاوه بر اثبات تمکن مالی، متقاضی اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی ملزم است بیمه های لازم برای طول دوره اقامت خود را خریداری نماید. این بیمه ها باید از شرکت های بیمه گر اسپانیایی تهیه شود و پوشش های کامل داشته باشند. داشتن بیمه های مسافرتی یا بیمه های مربوط به سایر کشورها مورد پذیرش واقع نخواهد شد.

چگونه اقدام کنیم؟

برای شروع فرآیند اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی درخواست خود را به کارشناسان موسسه حقوقی VIP Group اعلام نمایید تا راهنمایی و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

در ابتدا باید اسناد، اطلاعات و شرایط شما مورد بررسی کامل قرار بگیرند تا اطمینان حاصل گردد که پرونده شما نقصی ندارد و با مشکلی مواجه نخواهد شد. سپس با تکمیل فرم درخواست اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به سفارت اسپانیا ارسال خواهد شد.

کارشناسان و وکلای ما با سفارت اسپانیا در ارتباط خواهند بود تا مراحل انجام درخواست شما را پیگیری نمایند و در صورت نیاز به هر نوع اطلاعات تکمیلی، پل ارتباطی شما و سفارت اسپانیا باشند. پس از دریافت موفقیت آمیز ویزا، باید به اسپانیا مسافرت نمایید تا در این کشور برای انگشت نگاری و دریافت کارت اقامت اقدام کنید. زمانی که در اسپانیا هستید، با نام نویسی برای دریافت کارت اقامت TIE و رفتن به اداره پلیس و انگشت نگاری، می توانید کارت شناسایی افراد خارجی TIE را دریافت نمایید. به یاد داشته باشید که دقیقاً روزی که ویزا به شما داده می شود، شما اقامت قانونی اسپانیا را خواهید داشت.

 کارشناسان ما در اسپانیا نیز به شما در انجام امور مختلف اداری کمک خواهند کرد. علاوه بر این، کارشناسان ما در دفاتر اسپانیا می توانند فرآیند خرید یا اجاره خانه را برای شما پس از انتخاب ملک مورد نظر انجام دهند.

مدارک لازم

برخی از مدارک اصلی که برای درخواست اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی مورد نیاز است به صورت زیر است:

 • فرم درخواست ویزا
 • بیمه درمانی اسپانیایی
 • گواهی حساب بانکی جدید
 • عکس ۳*۴ با پس زمینه سفید
 • اصل پاسپورت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت

اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای زیبا و پیشرفته اروپایی است که جزء اقتصادهای اصلی این قاره محسوب می شود. اسپانیا در حال حاضر در مسیر تبدیل شدن به یکی از قطب های فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان در حال حرکت است. علاوه بر این، زیبایی های طبیعی اسپانیا و آب و هوای دلپذیر آن محیط بسیار مناسبی برای زندگی شهروندان آن به وجود آورده است. افزون بر طبیعت زیبا، جشن ها و مراسم فرهنگی و تاریخی اسپانیا نیز سالانه گردشگران بی شماری را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

طی سال های اخیر، دولت اسپانیا طرح های مهاجرتی مختلفی را ارائه نموده تا متقاضیان مهاجرت به این کشور بتوانند بسته به شرایط خود اقدام نمایند. اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یک از این برنامه ها است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. این اقامت موجب می شود تا بدون نیاز به سرمایه گذاری بتوان برای اقامت دائم اسپانیا اقدام نمود.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یکی از طرح های اقامت تمکن مالی در اروپا است. برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند یونان و فرانسه نیز طرح های اقامتی مشابهی دارند که می توانید مقاله مربوط به آنها را در اینجا مطالعه نمایید.

خدمات ما

گروه تخصصی و وکلای VIP Group در زمینه مهاجرت به اسپانیا و اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و خرید و اجاره ملک در اسپانیا در دفاتر تهران و بارسلونا آماده پاسخگویی به سوالات شما و ارائه اطلاعات و مشاوره رایگان هستند. با ما تماس بگیرید تا از بهترین تصمیمات ممکن برای مهاجرت به اسپانیا، سرمایه گذاری، خرید یا اجاره ملک و قوانین مهاجرتی آگاه شوید.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت اسپانیا با خرید ملک
اقامت اسپانیا با خرید ملک یافتن محلی برای سرمایه گذاری مطمئن همیشه یکی از دغدغه های سرمایه گذاران بوده است که امروزه پیچیده تر نیز شده است. برخی از گزینه...
بدون تصویر
اعتراض به ریجکتی ویزا
اعتراض به ریجکتی ویزا بدون شک تمام درخواست هایی که برای اخذ ویزا صورت می گیرد با موافقت روبرو نمی شود و برخی با ریجکتی ویزا روبرو می شوند. در...
بدون تصویر
اقامت اسپانیا
اقامت اسپانیا به دلیل تنوع بالای روش ها، اخذ اقامت اسپانیا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورهای پیشرفته اروپایی است. اگر قصد سرمایه گذاری، کار، تحصیل یا زندگی...