اعتراض به ریجکتی ویزا

بدون شک تمام درخواست هایی که برای اخذ ویزا صورت می گیرد با موافقت روبرو نمی شود و برخی با ریجکتی ویزا روبرو می شوند. در بسیاری از موارد، با اعتراض به ریجکتی ویزا می توان نظر سفارت را تغییر داد و ویزا را با موفقیت اخذ کرد. ممکن است دلیل ریجکت ویزا نقص مدارک، مدرک اشتباه، بروز سوء تفاهم یا اشتباه مامور بررسی درخواست ویزا باشد. در هر حالت برای بررسی پرونده و اعتراض به ریجکتی ویزا راه هایی وجود دارد که به آنها خواهیم پرداخت.

در صورت مواجه شدن با ریجکتی ویزا، بهترین کاری که می توانید کنید اعتراض در سریع ترین زمان ممکن و استفاده از خدمات مشاورین و کارشناسان باتجربه در زمینه رفع ریجکتی ویزا است تا با تکیه بر تجربه و مهارت های خود به حل این مشکل کمک نمایند.

نامه ریجکتی ویزا

دلیل ریجکت ویزای هر متقاضی در نامه ای برای او ارسال می شود. در این نامه که برای کشورهای مختلف یکسان نیست، اعلام می شود که چرا سفارت با درخواست ویزای شما موافقت نکرده است و در صورت داشتن اعتراض، مجاز به انجام چه اقداماتی هستید. همچنین در این نامه اعلام می شود که تا چه زمانی برای اعتراض به ریجکتی ویزا زمان دارید و باید آن را به کجا ارسال نمایید. این نامه در اکثر موارد به زبان کشوری است که قصد مهاجرت به آن را دارید. در برخی موارد که زبان کشور مقصد چندان رایج نیست، ممکن است نامه به زبان انگلیسی صادر شود.

دلایل اصلی ریجکت ویزا

سفارت کشورهای مختلف دنیا براساس دستورالعمل مشخصی که به آنها آموزش داده شده است پرونده های درخواست ویزا را بررسی می کنند. با این حال، روند بررسی درخواست ویزا از سوی شهروندان کشورهای مختلف نیز تا حدودی متفاوت است. در برخی موارد آفیسر سفارت با توجه به ملیت و کشور متقاضی ویزا شاید سختگیری های خاصی داشته باشد. با این حال، ریجکت ویزا ممکن است برای هر کسی به دلایل مختلف اتفاق بیفتد. دلایل اصلی ریجکت ویزا به شرح زیر است:

ابهام در دلیل مهاجرت. یکی از رایج ترین دلایل رد ویزا (به ویژه ریجکت ویزای شنگن) ابهام آفیسر سفارت در مورد دلیل عنوان شده از سمت متقاضی برای مهاجرت خود است. آفیسر ممکن است با بررسی مدارک و اسناد متقاضی به این نتیجه برسد که شخص قصد دیگری به جز تحصیل، کار، یا گردشگری در کشور مقصد را دارد. اعتراض به ریجکتی ویزا در این موارد باید با دقت زیاد و دلایل کافی انجام شود.

بازگشت به کشور خود. از دیگر دلایل مهم ریجکت ویزا این است که آفیسر به نتیجه رسیده است که متقاضی قصد بازگشت به کشور خود پیش از انقضای ویزای خود را ندارد. در این موارد، احتمالا متقاضی دلایل کافی برای بازگشت خود به کشورش را به خوبی اعلام نکرده است. مشاوران و کارشناسان باتجربه در زمینه رفع ریجکتی ویزا می توانند گزینه های خوبی را برای اعتراض به ریجکتی ویزا با این دلیل را به شما ارائه نمایند.

بیمه. انتخاب نوع بیمه برای پیشگیری از ریجکت ویزا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر نوع ویزا نیازمند نوع خاصی از بیمه های مسافرتی یا بیمه جامع با مدت مشخصی است. در برخی موارد، با خرید بیمه نامه اشتباه یا ناکافی، متقاضی ویزا با ریجکت ویزا روبرو می شود. سعی کنید بیمه خود را با توجه به الزامات سفارت تهیه نمایید.

اسناد مالی. اسناد مالی که تضمین کننده تمکن مالی لازم برای زندگی یا تحصیل در کشور مقصد هستند، از اهمیت بالایی برخوردارند. در صورتی که به هر دلیل متقاضی نتواند مطابق معیارهای سفارت مدارک خود را معتبر نشان دهد، با ریجکت ویزا روبرو خواهد شد. برای مثال، ممکن است متقاضی بخواهد برای حفظ ارزش دارایی نقدی خود، آنها را در فرم های مختلفی مانند ارز یا طلا نگهداری نماید و چند روز مانده به ارائه مدارک به سفارت، آنها را وارد حساب خود کند. این کار احتمال ریجکت ویزا را بسیار بالا می برد. با این حال، در این صورت نیز می توان با روش صحیح اعتراض به ریجکتی ویزا آن را حل کرد.

در برخی موارد نیز، ممکن است به دلیل اعتبار کم گذرنامه، ناخوانا بودن مدارک یا سوء پیشینه فرد با ریجکت ویزا روبرو شود که می توان برای حل آن با اعتراض به ریجکت ویزا به روش درست آن اقدام کرد.

فرآیند اعتراض به ریجکت ویزا

فرآیند اعتراض به ریجکت ویزا در سفارت های مختلف ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشد اما به طور کلی، چه اعتراض به ریجکت ویزای شنگن باشد، چه اعتراض به ریجکت ویزای کانادا، مسیر آن با ارسال اعتراض به سفارتی آغاز می شود که اقدام به ریجکت ویزا کرده است. به یاد داشته باشید که سفارت برخی از کشورها ریجکت ویزا را اعلام نمی کنند و باید با پیگیری از آن مطلع شوید.

در نامه ریجکتی ویزا مهلتی برای حق اعتراض به ریجکتی ویزا اعلام شده است که باید اعتراض طی آن زمان انجام شود. پس از این مهلت قانونی، متقاضی هیچ حقی برای اعتراض به ریجکتی ویزای خود ندارد.

پس از دریافت نامه ریجکتی، باید با مشاوره با کارشناسان رفع ریجکتی ویزا و ارائه اطلاعات خود، نسبت به ارسال اعتراض خود اقدام نمایید. برای اعتراض باید نامه اعتراض به سفارت را آماده کرده و به سفارت ارسال نمایید. در این نامه باید دلایلی که شما باور دارید موجب اشتباه و ریجکت ویزای شما شده است را اعلام نمایید. در صورت موفقیت اعتراض، ویزای شما صادر شده و به شما از طریق سفارت اطلاع داده می شود. این روند در خصوص کانادا متفاوت است. در صورت رد اعتراض به ریجکت ویزا، می توانید به کمک یک وکیل مهاجرتی ماهر به دادگاه شکایت کنید.

چگونه نامه اعتراض به ریجکت ویزا را بنویسیم؟

نگارش و ساختار نامه اعتراض به سفارت بسیار مهم است و به دلیل رسمی بودن فضای کاری سفارت، باید نگارشی دقیق، رسمی و به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد داشته باشد. علاوه بر این، این نامه باید مختصر، مفید و شفاف باشد و از پرداختن به مطالب اضافی اجتناب کند. نامه های طولانی ممکن است به دلیل مشغله آفیسرها مورد توجه کافی آنها قرار نگیرد.

پیشنهاد ما

کارشناسان و مشاوران باتجربه ما در زمینه اعتراض به ریجکتی ویزا با سابقه طولانی و موفق در زمینه رفع ریجکتی ویزا می توانند به بهترین شکل این فرآیند را برای شما تشریح کرده و با بررسی پرونده مهاجرتی شما و نگارش نامه اعتراض صحیح، مشکل ریجکت ویزای شما را حل نمایند. وکلای مهاجرتی و کارشناسان باتجربه موسسه حقوقی VIP Group با استفاده از دانش و سابقه طولانی خود در ارائه خدمات مهاجرتی، در تمام مسیر برای رفع ریجکتی ویزا و تنظیم نامه اعتراض همراه شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
اقامت اسپانیا با خرید ملک
اقامت اسپانیا با خرید ملک یافتن محلی برای سرمایه گذاری مطمئن همیشه یکی از دغدغه های سرمایه گذاران بوده است که امروزه پیچیده تر نیز شده است. برخی از گزینه...
بدون تصویر
اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی
اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی Spain Non-Lucrative Visa افراد ثروتمندی که قصد دارند به سریع ترین روش و بدون سرمایه گذاری در کشور اسپانیا زندگی کنند می توانند با...
بدون تصویر
اقامت اسپانیا
اقامت اسپانیا به دلیل تنوع بالای روش ها، اخذ اقامت اسپانیا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورهای پیشرفته اروپایی است. اگر قصد سرمایه گذاری، کار، تحصیل یا زندگی...