یونان یکی از کم هزینه ترین برنامه های اقامت دائم و شهروندی اروپا را در قالب ویزای طلایی خود ارائه می کند. این کشور برنامه های متنوعی برای جذب سرمایه در اروپا دارد که از نظر هزینه از سایر کشورها ارزان تر است و فرآیند آن تا حدودی آسانتر است. علاوه بر این، یونان یکی از کشورهای قدیمی و زیبای اروپا است که مردم آن یکی از سالم ترین سبک های زندگی را دارند. در این بخش به مزایا و روش های اقامت یونان می پردازیم.

مزایای اقامت یونان چیست؟

  • پاسپورت معتبر یونان یکی از مهمترین مزایای اقامت یونان است. رتبه گذرنامه این کشور در جهان سوم است و به حدود ۱۷۰ کشور دنیا دسترسی آسانی دارد که ۹۲ کشور بدون نیاز به ویزا است. همچنین، به دلیل عضویت یونان در پیمان شنگن، با داشتن اقامت یونان می توانید به تمام کشورهای عضو شنگن دسترسی آزاد داشته باشید.
  • ارزان ترین اقامت اروپا متعلق به یونان است. در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی که برنامه های اقامتی را ارئه می دهند، یونان بسیار ارزانتر است.
  • آب و هوا و سبک زندگی سالم یونان به همراه سبک غذای مدیترانه ای این کشور یکی از بهترین ها و سالم ترین ها در جهان است.
  • فرصت مناسب برای سرمایه گذاری در یونان در حال حاضر در بخش های مختلف آن به ویژه املاک آن با نزدیک شدن به خروج کامل از بحران اقتصادی گذشته به وجود آمده است.
  • موقعیت جغرافیایی مناسب برای انجام مبادلات تجاری، یونان را به یکی از بهترین بازارهای تجاری منطقه تبدیل کرده است.
  • دسترسی به تحصیلات بین المللی در یونان برای افرادی که اقامت یونان دارند امکانپذیر است. آنها می توانند به مدارس یا دانشگاه های معتبر یونان بروند و تحصیلات خود را حین اقامت یونان ادامه دهند.
  • تنوع در سرمایه گذاری در یونان زیاد است و هر سرمایه گذار می تواند گزینه های مختلفی برای کسب منافع مالی داشته باشد که به آنها خواهیم پرداخت.
  • عدم نیاز به حضور در یونان برای افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند یکی از گزینه هایی است که از اهمیت بسیاری برخوردار است. می توان ضمن حفظ سرمایه گذاری در یونان، در کشور خود سکونت داشت.

روش های اخذ اقامت یونان چیست؟

برای اخذ اقامت یونان راه های مختلفی وجود دارد. بسته نوع نیاز شما از اخذ اقامت یونان، می توانید یکی از گزینه های سرمایه گذاری، تمکن مالی، کاری، تحصیلی و ازدواج را در نظر داشته باشید. باید با مشاوره دقیق با مشاوران و وکلای ماهر در زمینه مهاجرت به یونان نسبت به انتخاب روش مناسب مهاجرت و سایر شرایط آن اقدام نمایید.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری Golden Visa

برای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری گزینه های مختلفی وجود دارد. سرمایه گذاری در املاک یونان یکی از پرطرفدارترین گزینه ها محسوب می شود. سایر گزینه های سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری در سهام شرکتی، خرید اوراق قرضه دولتی و افتتاح حساب سپرده بانکی است.

اقامت یونان از طریق خرید ملک. رایج ترین روش اخذ اقامت یونان و ویزای طلایی این کشور خرید ملک در یونان به حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار یورو و پرداخت مالیات آن است. پس از خرید ملک و انجام امور اقامت یونان، متقاضی و خانواده او امکان زندگی، کار و تحصیل در یونان را خواهند داشت. همچنین آنها خواهند توانست به کشورهای منطقه شنگن بدون هرگونه ویزا یا مجوزی مسافرت نمایند. با حفظ این سرمایه گذاری تا ۵ سال آنها می‌توانند برای شهروندی یونان نیز اقدام کنند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تیم تخصصی مشاوران خصوصی ویزاهای یونان تماس گرفته و اطلاعات کامل را دریافت کرد

سرمایه گذاری در پروژه های املاک. یکی دیگر از روش های اخذ اقامت یونان سرمایه گذاری ۴۰۰ هزار یورو در یک شرکت یا پروژه ساخت و ساز  املاک در یونان است. این شرکت ها و موسسات باید حتماً در یونان مستقر باشند.

خرید اوراق قرضه دولتی. روش دیگر اخذ اقامت یونان خرید اوراق قرضه دولتی این کشور به مبلغ ۴۰۰ هزار یورو می باشد. این خرید باید از طریق یکی از موسسات مالی و اعتباری یا بانک در یونان انجام شود که نگه دارنده اوراق قرضه نیز می باشد.

خرید سهام یا اوراق قرضه شرکت. علاوه بر اوراق و سهام دولتی، می توان در شرکت های یونانی دیگر نیز سرمایه گذاری کرد. حداقل مبلغ خرید این اوراق یا سهام در یونان ۸۰۰ هزار یورو است که باید حتما در حال فعالیت باشند.

سپرده گذاری بانکی. روش آخر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در یونان انتقال ۴۰۰ هزار یورو به عنوان سپرده بانکی به یکی از بانک ها یا موسسات مالی یونان به عنوان سپرده به مدت حداقل یک سال است. این سپرده باید هر ساله تمدید شود تا شرایط اقامت یونان حفظ گردد.

اقامت تمکن مالی یونان FIP Visa

یکی از راه های جذاب مهاجرت به یونان برای افرادی که از تمکن مالی بالایی برخودار هستند و قصد زندگی در یک کشور اروپایی را دارند، اقامت تمکن مالی یونان است. طبق قانون مهاجرت یونان اتباع غیر اتحادیه اروپا که از نظر مالی تمکن لازم برای زندگی در کشور یونان را دارند و نیازی به کسب درآمد از طریق کار در یونان ندارند و همچنین می ‌توانند منابع تامین مالی ثابت را در کشور خود اثبات کنند، می توانند برای ویزای تمکن مالی یونان اقدام نمایند. افرادی که قصد اقامت یونان از طریق تمکن مالی را دارند باید بتوانند در ماه حدوداً مبلغ ۲۰۰۰ یورو برای متقاضی اصلی اثبات نمایند که معادل ۴ برابر حداقل دستمزد ماهیانه در یونان است. متعاقب آن برای همراهان نیز مبالغی به مبلغ اصلی اضافه می‌ شود که برای همسر ۲۰ درصد و برای هر کدام یک از فرزندان ۱۵ درصد است. منبع این مبالغ می‌ تواند حقوق، حقوق بازنشستگی یا درآمدهای ثابت در کشور مبدا مانند اجاره ماهانه ملک یا سود سهام باشد.

مدت زمان اعتبار این ویزا یک سال است و پیش از پایان اعتبار آن می توان برای تمدید آن اقدام نمود. نکته قابل توجه در تمدید اعتبار ویزای تمکن مالی اسپانیا این است که باید تمام شرایط اولیه را همچنان داشته باشید و نسبت به پیروی از شرایط جدید نیز اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی با مشاورین ما در تماس باشید تا نظرات و پیشنهادهای کارشناسی را به شما ارائه دهند.

اقامت یونان از طریق ازدواج

افرادی که با یک شهروند یونانی یا افرادی که اقامت قانونی یونان را دارند ازدواج کنند، می توانند اقامت یونان را کسب کرده و پس از گذشت ۵ تا ۷ سال با حفظ رابطه زناشویی خود شهروند این کشور شوند. مراسم ازدواج در یونان به صورت برگزار مدنی یا مذهبی می شود. در صورتی که زوجین قصد دارند تا ازدواج خود را به صورت مدنی ثبت نمایند، می توانند آن را در هر مکانی با حضور یک مقام رسمی برگزار ور سمی نمایند. در صورتی که زوجین قصد دارند ازدواج خود را به صورت مذهبی برگزار کنند باید از یک روحانی هم دین خود بخواهند تا ازدواج آنها را رسمی نماید. با این حال، چه به صورت مذهبی مراسم ازدواج خود را برگزار کنید چه مدنی، باید آن را در شهرداری محل اقامت خود ثبت نمایید. در غیر این صورت، ازدواج شما همچنان غیر رسمی است و در صورت عدم انجام این کار تا ۴۰ روز، مشمول جریمه خواهید بود.

اخذ اقامت یونان برای همسر غیریونانی مستلزم این است که همسر یونانی بتواند تمکن مالی لازم را برای حمایت از او داشته باشد. علاوه بر این، باید اثبات شود که این ازدواج واقعی بوده و صوری نمی باشد.

خدمات ما

اخذ اقامت یونان یکی از فرآیندهای به نسبت پیچیده ای است که مراحل اداری بسیاری دارد. کارشناسان و وکلای مهاجرتی موسسه VIP Group در تمام مسیر و مراحل اخذ ویزاهای اقامت یونان در کنار شما هستند و می توانند راه را به بهترین شکل برای شما هموار نمایند. با ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را جهت مهاجرت به یونان دریافت نماید.

مطالب مرتبط

بدون تصویر
خرید ملک در سوئد
خرید ملک در سوئد خرید ملک در سوئد یکی از سریع ترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است. برای خرید ملک در سوئد هیچ محدودیتی برای افراد خارجی...
بدون تصویر
مهاجرت به سوئد
مهاجرت به سوئد درخواست های بسیار زیادی در سال از سرتاسر جهان برای مهاجرت به سوئد به سفارت های این کشور ارسال می شود. سوئد پرجمعیت ترین کشور در منطقه...